Svět oslavuje příchod nového roku 2019

Ohňostroj, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comOhňostroj, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

Po celé zeměkouli postupně vítají příchod Nového roku 2019. Kvůli rozdělení na časová pásma slaví každoročně jako první pacifické ostrovy Samoa, Tonga a Kiribati v 11 hodin dopoledne středoevropského času. Jako poslední se nového roku dočká Americká Samoa a symbolicky i neobydlený Bakerův ostrov.

Reklama

Mezi prvními oslavami, na které byla zaměřena celosvětová pozornost, byly již tradičně ty na Novém Zélandu a v Austrálii.

V 16 hodin SEČ se uskutečnily oslavy rovněž v severokorejském Pchjongjangu a jihokorejském Soulu. Ve setjnou dobu slavili i Japonci.

Přestože Číňané mají svůj kalendář a nový rok oslaví většina z nich až 5. února, v mnoha čínských městech slavili i 31. prosince 2018.

V Rusku slaví Nový rok podle daného časového pásma. V Moskvě slaví příchod nového roku ve 22 hodin SEČ.

Naopak později než v České republice oslaví Nový rok na evropském kontinentu ve Velké Británii či Portugalsku.

Poté následuje Brazílie, Argentina, USA a kolem 11. hodiny středoevropského času na 1. ledna 2019 oslaví půlnoc na Aljašce či Havaji.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Seznam svátků, kdy obchody mají zavřeno a otevřeno Seznam svátků, kdy obchody mají zavřeno a otevřeno
Babiš možná vymění ministry. Tlačí na něj komunisté, ale ČSSD se to nelíbí Babiš možná vymění ministry. Tlačí na něj komunisté, ale ČSSD se to nelíbí
Novoroční ohňostroj v Praze připomněl 30 let svobody Novoroční ohňostroj v Praze připomněl 30 let svobody

Zima se vrací. Sníh zasype Česko, potrápí i silný vítr Zima se vrací. Sníh zasype Česko, potrápí i silný vítr
Kubera s Vondráčkem měli novoroční projev. Šéf Senátu orodoval za kuřáky, šéf Sněmovny před zneužíváním svobody slova Kubera s Vondráčkem měli novoroční projev. Šéf Senátu orodoval za kuřáky, šéf Sněmovny před zneužíváním svobody slova
Vyšetřování kauzy Čapí hnízdo bude pokračovat minimálně další čtyři měsíce Vyšetřování kauzy Čapí hnízdo bude pokračovat minimálně další čtyři měsíce


Komentáře