Znovu nás láká medaile, tvrdí kouč basketbalového Prostějova Zbyněk Choleva

Prostějov - Basketbalisté Prostějova získali v nejvyšší soutěži petkrát za sebou stříbrné medaile. Dostane se tým v Kooperativa NBL i pošesté po sobě do finále? To je téma, nad kterým ve svých úvahách jistě přemýšlí i zkušený trenér Zbyněk Choleva.

Reklama

Jak hodně vás láká vidina další finálové účasti?

Je to hezký cíl, který bychom chtěli splnit. Ale jestli se to podaří, nebo ne, uvidíme až někdy na konci sezóny. Pravda je ale taková, že i po pátém stříbře v řadě jde rozpočet rapidně dolů. Odešlo osm hráčů, vzali jsme jiné. Jsou tady nově Američan Talley, Slovák Mrviš, čeští hráči Šteffel, Tomanec a další. Šteffel se výrazně předvedl až v zápase v Ústí, odkud k nám v létě přišel. Tomanec byl před svým dřívějším odchodem do zahraničí nejlepším ligovým střelcem. Ale aby mohl jednotlivec vyniknout, musí se dát dohromady celý tým.

Jaká je pozice zkušeného Radka Nečase?

Zůstává naším hráčem, ale zároveň je technickým vedoucím u české mužské reprezentace. Nevím, jestli to tak plyne dál. Kvůli národnímu týmu se nezúčastnil části přípravy v klubu, což nám trochu vadilo. Ale byl platný u reprezentace, které fandíme a podporujeme český basketbal (úsměv).

Prostějov v této sezóně porazil v lize Nymburk, což byl výjimečný počin. Středočeský klub totiž v domácí soutěži jinak neprohrává.

Mediálně naše vítězství nad favoritem poněkud zaniklo. Kdyby se ale povedlo zdolat Nymburk jinému družstvu, psalo by se o tom další dva měsíce. Výhry si nesmírně vážíme a věříme, že i celá liga. Nymburk nám soutěž svou suverenitou ne „kazí“, ale je trošku odjinud. A když se někomu podaří proti němu uhrát úspěšný výsledek, je to jen dobře.

Koho považujete za hlavní prostějovské protivníky v boji o druhé místo za Nymburkem?

Asi Pardubice, které se posílily o dva naše bývalé hráče Pandulu a Kohouta. Mají zase dobrý tým a zřejmě i s podmínkami pro postup do finále.

Co vám chybí k dosavadní spokojenosti v soutěži?

Mohli jsme si odpustit prohru ve Svitavách, s níž jsme nepočítali. Ale soupeř hrál dobře a zápas se mu povedl. Rovněž mrzí neúspěch v Opavě, která sice byla oslabená o Sokolovského, ale už nastoupila s Gniadkem.

ČTĚTE:  Na Prostějov rád vzpomínám a basketbal mě pořád baví, svěřuje se Jaroslav Prášil

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Olomoucký kraj

Šumperk chce zůstat v desítce. První liga městu sluší, tvrdí Radek Kučera Šumperk chce zůstat v desítce. První liga městu sluší, tvrdí Radek Kučera
Přesilovky jsou rozhodující, uvažuje olomoucký trenér Petr Fiala Přesilovky jsou rozhodující, uvažuje olomoucký trenér Petr Fiala
Lubomír Krejčíř chce házenkáře z Litovle usadit v extralize Lubomír Krejčíř chce házenkáře z Litovle usadit v extralize

Tým extraligového nováčka Olomouc posílí Tomáš Rachůnek Tým extraligového nováčka Olomouc posílí Tomáš Rachůnek

Komentáře