Zlepšujeme se, ale nesmíme polevit, říká útočník Komety Vilém Burian

Brno - Až na čtvrtou příčku se po počátečních potížích posunuli extraligoví hokejisté Komety Brno. „Bylo by super, kdybychom ve sbírání bodů a úspěšných výsledků pokračovali, ale nesmíme se uspokojit,“ komentoval aktuální situaci v brněnském celku útočník Vilém Burian.

Reklama

Čím si vysvětlujete obrat ve výkonech mužstva?

Zpočátku nás, jako Kometu Brno, srážela špatná obrana. Ale přece jen jsme se vzpamatovali, šli jsme hrou výkonnostně nahoru. Snad jsme už na porážky z první čtvrtiny soutěže zapomněli. Vstoupili jsme do druhé poloviny základní části a máme před sebou dílčí cíle. Tím je umístění v první čtyřce před play-off.

Jak se na brněnském týmu projevuje fakt, že se opíráte o výraznou posilu v podobě Petra Tona?

Petr Ton je obrovským přínosem. Potvrzuje roli, s níž přišel ze Sparty. Je to typický kanonýr, dává góly a stále dokazuje, že je výborným hráčem i správným klukem do kabiny. Klobouk dolů, co předvádí v jedenačtyřiceti letech.

Je Petr Ton inspirací i pro vás?

Nejen pro mě, ale pro všechny útočníky. Měli bychom si vzít příklad z jeho koncovky, která je pořád výtečná. Určitě by se mi hodilo, kdybych se od něj něco přiučil.

Jste spokojený se svou bilancí?

Lhal bych, kdybych byl zklamaný. Dal jsem pět gólů a přidal osm nahrávek. Ale nikdy nejsem spokojen.

Překvapilo vás, že kádr Komety v průběhu sezóny opustili další útočníci a jmenovci Tomáš Svoboda a Jakub Svoboda?

Je pravda, že odešli - Tomáš do Vítkovic a Jakub do Zlína. Asi se musely udělat nějaké změny a padlo to zrovna na tyto kluky. Je to v podstatě byznys. Oba to ale vzali tak, jak to je. A nikde není napsáno, že se třeba znovu nepotkáme v brněnském dresu.

S čím jdete do předvánoční části extraligy?

Soustředíme se na nedělní zápas se Zlínem (7. prosince - pozn.). Bude to další repríza finále. A pak se pokusíme i ve zbývajících dvou zápasech urvat co nejvíce bodů, abychom měli klidnější vánoční přestávku a mohli jsme bez stresů a nervozity potrénovat.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Jihomoravský kraj

Čekal jsem trochu lepší výsledky, tvrdí brněnský basketbalista Jakub Krakovič Čekal jsem trochu lepší výsledky, tvrdí brněnský basketbalista Jakub Krakovič
Luboš Hudák nečekaně odchází z Veselí n. M. k házenkářkám do Mostu Luboš Hudák nečekaně odchází z Veselí n. M. k házenkářkám do Mostu
Brankář Tomáš Král posílí Kometu Brno, míří na hostování z Litoměřic Brankář Tomáš Král posílí Kometu Brno, míří na hostování z Litoměřic

Zbrojovka Brno hlásí posily. Přcházejí Lukáš Zoubele a Filip Serečin Zbrojovka Brno hlásí posily. Přcházejí Lukáš Zoubele a Filip Serečin

Komentáře