Zemětřesení v Pardubicích: Richard Král střídá odvolaného trenéra Milana Razýma

Trenér Richard Král. Foto Archiv DeníkČesko.czTrenér Richard Král. Foto Archiv DeníkČesko.cz

Hokejová extraliga běží po vynucené pauze zběsilým tempem. Hodně za očekáváním zůstávají výkony a výsledky HC Dynamo Pardubice. A vedení klubu tak přistoupilo k radikálnímu řešení v podobě totální obměny trenérského štábu u A-mužstva.

Reklama

 

Pardubičtí na klubovém webu oznámili, že dosavadní trenérská trojice Milan Razým, Michal  Mikeska a Petr Čáslava byla odvolána. Novým hlavním trenérem Dynama se stal Richard Král. Jeho asistentem bude David Havíř.

Petr Sýkora bude trenérem individuálních dovedností a skautem. Tuto trojici  v roli týmového manažera doplní Tomáš Rolinek, který v polovině listopadu ukončil bohatou hráčskou kariéru.

„Hlavní kouč Milan Razým, asistenti Michal Mikeska a Petr Čáslava odvedli velký kus práce při loňské záchraně extraligy, za což jim patří velký dík. Bohužel se nepovedl start do nové sezony i třeba kvůli absencím několika zkušených hráčů,“ uvedl sportovní ředitel klubu Dušan Salfický na klubovém webu.

„Nicméně nejsme spokojení s herním projevem týmu, a proto dochází k tomuto kroku,“ dodal Salfický.

" Bude to zápřah. Ale zároveň je to výzva a já se na ni těším. Mám k sobě super kluky a věřím, že tým bude fungovat a že to půjde,“ řekl o svém návratu na extraligovou lavičku Richard Král. Na ní  v minulosti působil v Pardubicích už jako hlavní kouč i coby asistent.

Někdejší vynikající útočník Pardubic, Třince, Zlína, Plzně,Mladé Boleslavi a polského Jastrzebie pracoval v Akademii hokeje v Pardubicích.

David Havíř prošel jako hráč řadou klubů včetně Komety Brno, Znojma, Pardubic, Karlových Varů, Chomutova, Liberce a Plzně a v poslední době byl hlavním trenérem pardubického dorostu.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík
Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme? Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme?
Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc

V Praze začala velká výměna zastávek MHD V Praze začala velká výměna zastávek MHD
Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín
Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku


Komentáře