Zbrojovka Brno postoupila z druhého místa už do první ligy, která bude mít osmnáct účastníků

Jednání ligového grémia profesionálních fotbalových klubů první a druhé ligy rozhodlo, že příští ročník nejvyšší soutěže bude mít osmnáct účastníků.

Reklama

Zbrojovka Brno postoupila z druhého místa už do první ligy, která bude mít osmnáct účastníků

 

Zásadní závěr vzešel z jednání ligového grémia profesionálních klubů první a druhé fotbalové ligy. Jejich zástupci si odsouhlasili dohrání posledních dvou kol skupiny o záchranu v nejvyšší soutěži, zároveň ale byla zrušena následná baráž.

Jak se uvádí ve zprávě ČTK z tiskovky po pátečním jednání, pokud by se nepovedlo dohrát skupinu o záchranu, z první ligy by letos nikdo nesestoupil a vedle vítězných Pardubic by z druhé ligy mezi elitu prošlo druhé Brno, aby byl zachován sudý počet účastníků. Zbrojovka tak už má jistý návrat do nejvyšší soutěže, v níž naposledy působila v sezoně 2017/18.

Pokud se závěr skupiny o záchranu povede dokončit, sestoupí letos z nejvyšší soutěže pouze jeden tým a z druhé ligy postoupí tři celky - vítězné Pardubice, Brno a Dukla Praha. Příští sezonu první ligy bude hrát 18 mužstev a bude zrušena nadstavba.

Akceptovali jsme připomínky dotčených klubů z první a druhé ligy. S baráží by musely odehrát během devíti dnů čtyři těžká utkání, to by je oproti druholigových klubům znevýhodňovalo," uvedl na tiskové konferenci předseda LFA Dušan Svoboda.

Karviná se může vrátit do tréninku

Závěr prodloužené sezony, kterou už v březnu na dva a půl měsíce přerušila koronavirové pandemie, zkomplikovaly na začátku července pozitivní testy na nemoc covid-19 u několika hráčů v týmu Karviné. Ligová fotbalové asociace (LFA) kvůli tomu odložila zbývající dvě kola skupiny o záchranu na 23. a 26. července a posunula i baráž, která se ale nakonec nebude hrát. Karvinští absolvovali v tomto týdnu plošné kontrolní testy, které byly negativní, a mužstvo se mohlo vrátit do tréninku.

Po třech z pěti kol nadstavbové skupiny o záchranu patří Karviné čtvrté místo v šestičlenné tabulce, které by za normálních okolností znamenalo účast v baráži. Slezané mají dvoubodový náskok na předposlední Opavu a poslední Příbram.

Na základě rozhodnutí hygieniků se smí sportovních akcí v Moravskoslezském kraji účastnit maximálně 100 osob. Podle LFA to ale dohrání skupiny o záchranu nebrání a zápas v tomto režimu uspořádat jde. Týká se to utkání Opava - Olomouc a Karviná - Příbram.

Příště nadstavba nebude

Nadcházející ročník nejvyšší soutěže bude mít při 18 účastnících 34 kol. Nadstavbová část se hrát nebude a sestoupí tři celky. Druhá liga bude mít jen 14 účastníků a postoupí pouze jeden celek. Od další sezony se obě soutěže vrátí k 16 týmům. Kluby také odsouhlasily, že příští sezona první fotbalové ligy začne o víkendu 22. a 23. srpna, jak LFA původně předpokládala.

V Brně zavládla po oznámení už jistého postupu do první ligy fotbalová euforie. Jsme šťastní. Naše práce nepřišla vniveč a po nesmírně náročné a komplikované sezóně můžeme říci, že je hlavní cíl splněn a pro příští sezonu bude Brno prvoligové," dával najevo nadšení trenér Miroslav Machálek. „V tuto chvíli intenzivně řešíme detaily přípravy, kterou zahájíme na přelomu července a srpna,“ dodal kouč Zbrojovky Brno, nováčka nejvyšší soutěže.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru
Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů
Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu

Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop
Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy
Největší zážitky? Dvě olympiády, říká bývalý trenér medailistů Svatopluk Žáček Největší zážitky? Dvě olympiády, říká bývalý trenér medailistů Svatopluk Žáček


Komentáře