Zbrojovka Brno hlásí posily. Přcházejí Lukáš Zoubele a Filip Serečin

Brno - Fotbalisté Zbrojovky Brno mají před sebou těžké jaro, v němž bude jejich jediným úkolem únik ze sestupového pásma v tabulce Synot ligy. Proto nezahálejí a už pracují na příchodech nových posil. Kádr oživí Lukáš Zoubele z Jablonce a odchovanec Košic Filip Serečin.

Reklama

Do kádru Zbrojovky přichází záložník Lukáš Zoubele z FK Baumit Jablonec. V poslední době sice na ligové scéně chyběl kvůli operaci a následnému léčení, ale předtím odváděl v několika klubech poctivé služby. Zoubele začínal v Teplicích, hostoval v druholigovém Ústí nad Labem. Poté působil v tehdy ještě prvoligovém Kladně, kde patřil k oporám.

Po návratu do Teplic pokračoval v prvoligové kariéře a v létě 2012 přestoupil do Jablonce. Obětavostí se zařadil ke stálým členům středové řady, povedlo se mu několikrát skórovat i v dresu zkvalitňujícího se jabloneckého týmu. V závěru jara 2013 dokonce slavil s Jabloncem triumf v české pohárové soutěži, zahrál si na podzim 2013 i v předkolech Evropské ligy.

Třebaže Jablonec v létě 2014 výrazně posílil kádr a uvolnil některé hráče, Zoubele v klubu zůstal, ale vzhledem k dlouhodobé absenci na podzim ze zdravotních důvodů nenastupoval. Na svém kontě má celkem 131 prvoligových startů. Zajímavostí je, že spoustu z nich absolvoval pod trenérem Václavem Kotalem.

A to už v Kladně, kde byl Kotal asistentem, a poté v Jablonci, kam Kotal přišel už na post hlavního kouče a Zoubele byl jednou z posil. A jelikož je Václav Kotal současným trenérem Zbrojovky Brno, potkávají se už ve třetím společném působišti.

„Pro Zoubeleho bude zimní příprava po zranění zatěžkávací zkouškou. Ale má už něco odkopáno, navíc měsíc a půl je už zdravý a v devětadvaceti letech snad může využít i svoje zkušenosti,“ řekl sportovní ředitel brněnského klubu Zdeněk Kudela klubovému webu.

Další novou tváří ve Zbrojovce bude slovenský fotbalista Filip Serečin. Odchovanec Košic působil v Michalovcích, Ružomberoku a naposledy v FC Bananc Jerevan v arménském fotbale. Z hostování v druholigovém Baníku Most se do Brna vrací Muamer Avdič.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Jihomoravský kraj

Čekal jsem trochu lepší výsledky, tvrdí brněnský basketbalista Jakub Krakovič Čekal jsem trochu lepší výsledky, tvrdí brněnský basketbalista Jakub Krakovič
Luboš Hudák nečekaně odchází z Veselí n. M. k házenkářkám do Mostu Luboš Hudák nečekaně odchází z Veselí n. M. k házenkářkám do Mostu
Brankář Tomáš Král posílí Kometu Brno, míří na hostování z Litoměřic Brankář Tomáš Král posílí Kometu Brno, míří na hostování z Litoměřic

Zlepšujeme se, ale nesmíme polevit, říká útočník Komety Vilém Burian Zlepšujeme se, ale nesmíme polevit, říká útočník Komety Vilém Burian

Komentáře