Začínal ve Slovácku, teď mu dal Kúdela za Slavii dva góly

Ondřej Kúdal. Foto Archiv DenikČesko.czOndřej Kúdal. Foto Archiv DenikČesko.cz

Fotbalový stoper Ondřej Kúdela vstřelil za pražskou Slavii dva góly v ligovém zápase se Slováckem (3:0). Nyní se společně se svými spoluhráči koncentruje na odvetu play off o Ligu mistrů v Dánsku.

Reklama

Ústřední postavou zápasu mezi fotbalisty pražské Slavie a Slovácka (3:0) byl stoper vítězného celku Ondřej Kúdela. Už v prvním poločase vstřelil dva góly a nasměroval svůj tým k vítězství. Pro Kúdelu to byl specifický duel nejen kvůli tomu, že dvakrát skóroval, ale navíc se prosadil proti svému mateřskému klubu.

Kúdela totiž začínal prvoligovou kariéru právě v Uherském Hradišti, kde má sídlo 1.FC Slovácko. Za něj debutoval v lize už v roce 2005. Poté prošel pražskou Spartou, Kladnem, Mladou Boleslaví, působil v Kazachstánu a ve Slovanu Liberec, odkud odešel v lednu 2018 do pražské Slavie společně s tehdejším libereckým trenérem Jindřichem Trpišovským.

Ano, jsem odchovancem Slovácka, které mi dalo šanci. Ale už je to dávno, od té doby působím stále někde jinde. Vždy se snažím podávat co nejlepší výkony,“ svěřil se Kúdela v klubové televizi na slávistickém webu.

Dva góly v jednom zápase vstřelil vůbec poprvé. „To je pro mě příjemný bonus. Ale především to beru tak, že jsme jako jeden tým a snad hrajeme dobře. Na hřišti jsem spíše od toho, abych gólům zabraňoval, abychom je nedostávali,“ skromně líčil stoper mistrovské Slavie.

V zápase proti Slovácku poskytl trenér Trpišovský větší herní prostor hráčům, kteří přišli do Edenu v létě, tedy Karafiátovi, Malinskému, Kuchtovi, Lingrovi. Zatímco zmíněná první trojice tvořila ještě před několika měsíci osu Slovanu Liberec a Lingr táhl Karvinou, ve Slavii toho zatím mnoho neodehráli.

Koncentrují se na odvetu

Pražský celek čeká po ligovém víkendu ve středu 30. září odveta play off o Ligu mistrů na půdě dánského Mydtjyllandu. „I když jsme nastoupili proti Slovácku v obměněné sestavě, pořád fungujeme společně. A nejde o to, jestli někdo z hráčů zamotal svým kvalitním výkonem trenérům hlavu ohledně sestavy v Dánsku. Máme cíl, abychom odvetu zvládli bez ohledu na to, kdo v dresu Slavie zrovna v tomto utkání bude na hřišti,“ přesvědčoval Kúdela.

Upínáme se k nejbližšímu zápasu, který je pro nás nesmírně důležitý. Ligu mistrů jsme si osahali už loni a máme velké přání to zopakovat. Porovnávat se s evropskou špičkou je velkou motivací. Každý děláme maximum, abychom byli úspěšní,“ uvažoval zkušený hráč, který patří ve Slavii ke spolehlivým článkům mužstva. A uvědomuje si, že i na něm leží zodpovědnost za celkový herní projev i výsledkovou bilancí českého mistra.

 

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík
Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme? Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme?
Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc

V Praze začala velká výměna zastávek MHD V Praze začala velká výměna zastávek MHD
Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín
Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku


Komentáře