Výměna brankářské dvojky za Lašákem je dočasná, tvrdí liberecký asistent Milan Černý

Liberec - Ján Lašák momentálně zastává post jedničky v brankovišti libereckých Bílých Tygrů. Avšak v týmu ze severu Čech došlo k prohození brankářské dvojky a trojky. "Je to dočasné," říká asistent trenéra Milan Černý.

Reklama

Chytá pravidelně a málokdo asi zaznamenal, že roli druhého brankáře v současné době plní místo zkušeného Marka Schwarze talentovaný Vítek Vaněček.

Jakou strategii zvolili liberečtí trenéři při obsazování stěžejního místa v základní sestavě? „Udělali jsme dočasnou změnu na pozici dvojky, kde jsme prohodili dva brankáře. Myslíme, že Vaněček si zaslouží, aby se přiblížil k extraligovému áčku. Dobrou formu prokazuje na farmě v prvoligových Benátkách nad Jizerou, které drží svými výkony. A tudíž jsme ho povolali do Liberce,“ uvedl asistent kouče Milan Černý.

Vaněček už absolvoval na střídačce Bílých Tygrů několik zápasů v extralize. A zřejmě tomu tak bude i v pátek 12. prosince proti Hradci Králové a o dva dny později ve Zlíně. „Když by to bylo potřeba, tak by šel i do branky a věřím, že by odchytal dobrý zápas. Ale řeknu upřímně: doufáme, že Vaněčkův záskok nebude nutný. Jánko Lašák si sám o pauzy a odpočinek v brance neříká. A nemáme důvod dělat zásadní kroky v otázce prvního brankáře.  Nemůžeme zvolit nějaké rozhodnutí, o němž bychom nebyli přesvědčeni,“ podotkl Černý.

Přeřazení Vaněčka do áčka není definitivní. „Je v nynější nominaci pro mistrovství světa „dvacítek“ v Kanadě, takže ho čeká soustředění a pravděpodobně i šampionát v zámoří. Tím nastane prostor pro Marka Schwarze, aby se vrátil z Benátek nad Jizerou a byl k dispozici v extralize pro naše další zápasy. Právě výhodou farmy je, že hráči mohou mezi kluby pendlovat podle potřeby Liberce,“ naznačil asistent liberecké záměry.

Bílí Tygři odehrají do kratičké vánoční přestávky už zmíněná dvě kola. „Nemá cenu se dívat příliš dopředu. Hlavně chceme následující dva zápasy zvládnout a teprve pak můžeme vyhlašovat další plány,“ zdůraznil Černý.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Liberecký kraj

Proti Slavii mám velkou motivaci, svěřil se liberecký útočník Petr Jelínek po prohře Proti Slavii mám velkou motivaci, svěřil se liberecký útočník Petr Jelínek po prohře
V boji o záchranu má Liberci pomoci Marek Bakoš z Plzně V boji o záchranu má Liberci pomoci Marek Bakoš z Plzně
Týmový výkon je základem, tvrdí liberecký útočník Petr Vampola Týmový výkon je základem, tvrdí liberecký útočník Petr Vampola

Hokejový útočník Jaroslav Balaštík dostane šanci v Liberci Hokejový útočník Jaroslav Balaštík dostane šanci v Liberci
Jakub Vencovský chce s libereckou Duklou získat titul Jakub Vencovský chce s libereckou Duklou získat titul
Lukáš Masopust vymění Vysočinu za Jablonec Lukáš Masopust vymění Vysočinu za Jablonec


Komentáře