Volejbalové přestupy: Hadrava do Itálie, Janouch z Německa do Prahy

Rušno je během léta ve volejbalovém dění. Někteří čeští reprezentanti mění dresy, ke změnám došlo i na trenérských postech v extralize.

Reklama

Už od března probíhá kvůli předčasnému ukončení minulé sezony ze všeobecně známých důvodů soutěžní přestávka i na volejbalových palubovkách. Extraligové týmy se ale postupně znovu vracejí k tréninkům, aby se v rámci možností nachystali na příští ročník. Během léta došlo k zajímavým přesunům na trenérských i hráčských postech.

 

Změny se nevyhnuly ani špičkovým českým reprezentantům. Velký rozruch mezi odborníky vyvolal přestup Jana Hadravy z polské ligy do italské Civitanovy. Tento klub má ve světě obrovské jméno díky triumfům v Lize mistrů. Zatímco Hadrava opustil polskou scénu, přichází do ní jiný český reprezentant Jan Galabov, který naposledy působil ve Francii.

Nečekaný tah zvolil kapitán české reprezentace Jakub Janouch. Zkušený nahrávač skončil v německém Friedrichshafenu a posílil tým VK Lvi Praha.

Jeho příchod do pražského klubu přivítali paradoxně i v Ústí nad Labem.

A to proto, že dosavadní nahrávač Lvů Luboš Bartůněk byl najednou volný. Neváhali jsme s nabídkou pro něj, kterou přijal. Jeho angažování bylo pro nás jasnou volbou,“ podotkl Miroslav Přikryl, generální manažer SKV Ústí nad Labem.

K dalším změnám patří například příchod někdejšího reprezentačního kapitána Holubce z Dukly Liberec do Odolena Vody. Indra zamířil z Liberce do VK Karlovarsko, odkud zase odešel Rejlek do Českých Budějovic. Jihočeši uvolnili Křesťana do Kladna, které ztratilo Moníka, jenž se přesunul do týmu Beskydy Frýdek-Místek.

 

Trenérské rošády

Do trenérského kolotoče se zapojili Martin Kop přesunem z Příbrami do Odolena Vody, Petr Klár šel z Kladna do Příbrami, Jakub Salon z Ústí nad Labem do Beskyd. Do Ústí nad Labem přišel Lubomír Vašina od mládeže Ostravy.

Letos opravdu nastaly trenérské rošády, ale netýkají se nejsilnější čtyřky. Někteří trenéři dostali lepší nabídky, nebo nebyli ve svých působištích spokojení. Nedělal bych z toho senzaci. Pokud jde o našeho nového kouče Lubomíra Vašinu, není to neznámé jméno. Ve volejbale se pohybuje dlouho, působil už v extralize jako hlavní trenér, vedl juniorské reprezentace a angažuje se u akademického výběru České republiky,“ uvedl Přikryl.

 

Nebude se sestupovat

Ústecký šéf je dlouhodobě extraligovým funkcionářem, ale připouští, že nadcházející sezonu stále provází spousta otazníků. „Co od ligy čekat? Máme svazem schválenou soutěž, z níž se nebude sestupovat. Naopak za rok může postoupit vítěz druhé nejvyšší soutěže a rozšíří ligu na třináct týmů místo dvanácti, nebo také nemusí. Některé kluby třeba využijí sezonu k finanční konsolidaci. Prostě se mohou zachovat všelijak. Bude to asi dost nečitelné,“ přemítal Přikryl. „Může se stát, že soutěž bude přerušena, ale už byla rozlosována se začátkem 19. září,“ dodal ústecký manažer.

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Čtyřikrát doma, z toho třikrát bez vstřeleného gólu. Je to zdvižený prst, uznal pardubický trenér Radoslav Kováč Čtyřikrát doma, z toho třikrát bez vstřeleného gólu. Je to zdvižený prst, uznal pardubický trenér Radoslav Kováč
Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru
Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů

Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu
Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop
Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy


Komentáře