Volejbalová extraliga bez sestupu, ale každý chce vyhrávat

S velkou motivací vstupují jednotlivé celky do extraligy volejbalistů. Soutěž odstartovala docela zajímavým způsobem. Všechny týmy se ale vypořádávají s netypickým přípravným obdobím, které neumožňovalo naprosto stoprocentní přípravu.

Reklama

Volejbalová extraliga mužů odstartovala sice s poněkud menším počtem zápasů oproti původnímu rozpisu, ale i tak nabídlo úvodní kolo dramatickou podívanou. Byť adepty na přední příčky jsou především favorizované celky Karlovarska, Českých Budějovic, Liberce i Kladna, o rozruch se postarali volejbalisté SKV Ústí nad Labem.

S nevídanou energií vlétl severočeský tým do sezony, která je plná nejistoty. Nový trenér Lubomír Vašina se snaží přenášet na hráče svůj temperament a neutuchající vášeň pro volejbal.

Chceme v extraligových bojích nejvíce vycházet zejména z kolektivního přístupu dvanácti lidí na soupisce pro utkání. Není to jen o hráčích, kteří jsou zrovna na palubovce. Jsem rád, když zápasem žijí všichni ze širšího kádru. Oceňuji, pokud i náhradníci přijdou na hřiště a mohou týmu jakkoli pomoci. Byť letošní extraliga bude nesestupová, motivace nikomu nechybí, každý celek chce přece vyhrávat,“ nastínil Vašina svoje trenérské krédo.

V podobných intencích zřejmě přistupují k sezoně i v dalších klubech. Součástí řady družstev jsou i cizinci. Také Ústí využívá zahraniční hráče.

Je tady Chilan Parraguierre, jenž měl po létě těžkosti s návratem do Česka, ale už se zase stal součástí týmu. Přišel Kanaďan Bornemann z rakouského Waldviertelu. Doporučil mi ho můj kamarád a bývalý trenér české reprezentace a Ostravy Zdeněk Šmejkal, který ho vedl v Rakousku,“ ozřejmil Vašina, s kým počítá do základního kádru.

Chtějí se dostat do tempa

Řadu týmů poznamenaly problémy kvůli výpadkům v tréninkovém procesu. A tak v úvodu extraligy hodně záleží, jak se jednotlivá družstva dostanou po nerovnoměrném rozložení přípravného období do tempa.

Jsme teprve na začátku. Ale takhle to mají i jinde. Pokud jde o Ústí, myslím, že v přípravě kluci dobře a poctivě trénovali a odměnou je výhra na úvod sezony nad Duklou Liberec. Beru to jako uzavřený kruh, tedy když příprava na zápas za něco vypadá a vzápětí to hráči přenesou i na palubovku v lize, může se dostavit výsledek,“ uvažoval Vašina.

Příchod trenéra Vašiny do Ústí není zdaleka jedinou zajímavou novinkou v extralize. Kouče změnily i další celky, například Aero Odolena Voda vede nově Martin Kop, v Příbrami je Petr Klár, Beskydy Frýdek-Místek převzal Jakub Salon. Přesuny v hráčských kádrech zaznamenaly prakticky všechny týmy včetně přesunů reprezentantů.

 

 

 

 

.


 

.

 

 

 

 

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Čtyřikrát doma, z toho třikrát bez vstřeleného gólu. Je to zdvižený prst, uznal pardubický trenér Radoslav Kováč Čtyřikrát doma, z toho třikrát bez vstřeleného gólu. Je to zdvižený prst, uznal pardubický trenér Radoslav Kováč
Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru
Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů

Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu
Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop
Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy


Komentáře