Volejbalová extraliga bez sestupu, ale každý chce vyhrávat

Z volejbalové extraligy. Foto DeníkČesko.czZ volejbalové extraligy. Foto DeníkČesko.cz

S velkou motivací vstupují jednotlivé celky do extraligy volejbalistů. Soutěž odstartovala docela zajímavým způsobem. Všechny týmy se ale vypořádávají s netypickým přípravným obdobím, které neumožňovalo naprosto stoprocentní přípravu.

Reklama

Volejbalová extraliga mužů odstartovala sice s poněkud menším počtem zápasů oproti původnímu rozpisu, ale i tak nabídlo úvodní kolo dramatickou podívanou. Byť adepty na přední příčky jsou především favorizované celky Karlovarska, Českých Budějovic, Liberce i Kladna, o rozruch se postarali volejbalisté SKV Ústí nad Labem.

S nevídanou energií vlétl severočeský tým do sezony, která je plná nejistoty. Nový trenér Lubomír Vašina se snaží přenášet na hráče svůj temperament a neutuchající vášeň pro volejbal.

Chceme v extraligových bojích nejvíce vycházet zejména z kolektivního přístupu dvanácti lidí na soupisce pro utkání. Není to jen o hráčích, kteří jsou zrovna na palubovce. Jsem rád, když zápasem žijí všichni ze širšího kádru. Oceňuji, pokud i náhradníci přijdou na hřiště a mohou týmu jakkoli pomoci. Byť letošní extraliga bude nesestupová, motivace nikomu nechybí, každý celek chce přece vyhrávat,“ nastínil Vašina svoje trenérské krédo.

V podobných intencích zřejmě přistupují k sezoně i v dalších klubech. Součástí řady družstev jsou i cizinci. Také Ústí využívá zahraniční hráče.

Je tady Chilan Parraguierre, jenž měl po létě těžkosti s návratem do Česka, ale už se zase stal součástí týmu. Přišel Kanaďan Bornemann z rakouského Waldviertelu. Doporučil mi ho můj kamarád a bývalý trenér české reprezentace a Ostravy Zdeněk Šmejkal, který ho vedl v Rakousku,“ ozřejmil Vašina, s kým počítá do základního kádru.

Chtějí se dostat do tempa

Řadu týmů poznamenaly problémy kvůli výpadkům v tréninkovém procesu. A tak v úvodu extraligy hodně záleží, jak se jednotlivá družstva dostanou po nerovnoměrném rozložení přípravného období do tempa.

Jsme teprve na začátku. Ale takhle to mají i jinde. Pokud jde o Ústí, myslím, že v přípravě kluci dobře a poctivě trénovali a odměnou je výhra na úvod sezony nad Duklou Liberec. Beru to jako uzavřený kruh, tedy když příprava na zápas za něco vypadá a vzápětí to hráči přenesou i na palubovku v lize, může se dostavit výsledek,“ uvažoval Vašina.

Příchod trenéra Vašiny do Ústí není zdaleka jedinou zajímavou novinkou v extralize. Kouče změnily i další celky, například Aero Odolena Voda vede nově Martin Kop, v Příbrami je Petr Klár, Beskydy Frýdek-Místek převzal Jakub Salon. Přesuny v hráčských kádrech zaznamenaly prakticky všechny týmy včetně přesunů reprezentantů.

 

 

 

 

.


 

.

 

 

 

 

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země
Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber
Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec

Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu
Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě
Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím


Komentáře