Volejbalová extraliga bez sestupu, ale každý chce vyhrávat

Z volejbalové extraligy. Foto DeníkČesko.czZ volejbalové extraligy. Foto DeníkČesko.cz

S velkou motivací vstupují jednotlivé celky do extraligy volejbalistů. Soutěž odstartovala docela zajímavým způsobem. Všechny týmy se ale vypořádávají s netypickým přípravným obdobím, které neumožňovalo naprosto stoprocentní přípravu.

Reklama

Volejbalová extraliga mužů odstartovala sice s poněkud menším počtem zápasů oproti původnímu rozpisu, ale i tak nabídlo úvodní kolo dramatickou podívanou. Byť adepty na přední příčky jsou především favorizované celky Karlovarska, Českých Budějovic, Liberce i Kladna, o rozruch se postarali volejbalisté SKV Ústí nad Labem.

S nevídanou energií vlétl severočeský tým do sezony, která je plná nejistoty. Nový trenér Lubomír Vašina se snaží přenášet na hráče svůj temperament a neutuchající vášeň pro volejbal.

Chceme v extraligových bojích nejvíce vycházet zejména z kolektivního přístupu dvanácti lidí na soupisce pro utkání. Není to jen o hráčích, kteří jsou zrovna na palubovce. Jsem rád, když zápasem žijí všichni ze širšího kádru. Oceňuji, pokud i náhradníci přijdou na hřiště a mohou týmu jakkoli pomoci. Byť letošní extraliga bude nesestupová, motivace nikomu nechybí, každý celek chce přece vyhrávat,“ nastínil Vašina svoje trenérské krédo.

V podobných intencích zřejmě přistupují k sezoně i v dalších klubech. Součástí řady družstev jsou i cizinci. Také Ústí využívá zahraniční hráče.

Je tady Chilan Parraguierre, jenž měl po létě těžkosti s návratem do Česka, ale už se zase stal součástí týmu. Přišel Kanaďan Bornemann z rakouského Waldviertelu. Doporučil mi ho můj kamarád a bývalý trenér české reprezentace a Ostravy Zdeněk Šmejkal, který ho vedl v Rakousku,“ ozřejmil Vašina, s kým počítá do základního kádru.

Chtějí se dostat do tempa

Řadu týmů poznamenaly problémy kvůli výpadkům v tréninkovém procesu. A tak v úvodu extraligy hodně záleží, jak se jednotlivá družstva dostanou po nerovnoměrném rozložení přípravného období do tempa.

Jsme teprve na začátku. Ale takhle to mají i jinde. Pokud jde o Ústí, myslím, že v přípravě kluci dobře a poctivě trénovali a odměnou je výhra na úvod sezony nad Duklou Liberec. Beru to jako uzavřený kruh, tedy když příprava na zápas za něco vypadá a vzápětí to hráči přenesou i na palubovku v lize, může se dostavit výsledek,“ uvažoval Vašina.

Příchod trenéra Vašiny do Ústí není zdaleka jedinou zajímavou novinkou v extralize. Kouče změnily i další celky, například Aero Odolena Voda vede nově Martin Kop, v Příbrami je Petr Klár, Beskydy Frýdek-Místek převzal Jakub Salon. Přesuny v hráčských kádrech zaznamenaly prakticky všechny týmy včetně přesunů reprezentantů.

 

 

 

 

.


 

.

 

 

 

 

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík
Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme? Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme?
Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc

V Praze začala velká výměna zastávek MHD V Praze začala velká výměna zastávek MHD
Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín
Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku


Komentáře