Volejbalisté Příbrami ztratili čtyři hráče. Na palubovku musel i trenér René Dvořák

Příbram - - Do složité situace se dostali extraligoví volejbalisté VK Příbram. V poslední den přestupního termínu 30. ledna přišli o čtyři hráče základní sestavy. A aby mělo družstvo alespoň minimální kádr, rozhodl se na palubovku nastoupit i trenér René Dvořák. Ve veteránském věku pro špičkové sportovce se i ve svých 49 letech zařadil po bok i o generaci mladších spoluhráčů.

Reklama

Co se stalo v Příbrami, že nastal tak razantní zásah do činnosti klubu?

Poslední lednový týden jsme zažili asi nejhorší období v této sezóně. Kromě marodky, která nás postihla, přišly i problémy v chodu klubu. Odešli čtyři volejbalisté a najednou byla sestava okleštěná tak, že bylo těžké zbývající hráče motivovat, aby se pokusili pokračovat v dosavadní herní kvalitě.

Můžete alespoň naznačit, jakého rázu jsou zmíněné potíže?

Jak jen to říci kulantně? Nemáme o tom moc mluvit. Je to záležitost financí. Jelikož byl 30. ledna konečný termín uzavření soupisek v extralize, dal klub hráčům volnou ruku, že mohou odejít, pokud se cítí ohroženi. Kust přestoupil do VK Karlovarsko, Moník do Benátek nad Jizerou a Pajma s Hykšem do VK Odolena Voda.

Vyčítáte dotyčným hráčům, že opustili Příbram v rozehrané sezóně?

Ti kluci za problémy nemohou. Jak už jsem sdělil, klub jim dal možnost, aby se zabezpečili do budoucna, protože v Příbrami se neví, jestli klub bude schopen dostát svým závazkům.

Pojďme k vašemu návratu na palubovku. Co vás přimělo přibrat si k trenérské roli i pozici hráče?

Po odchodu Kusta jsme potřebovali dalšího nahrávače, jelikož ve volejbale jsou v týmu většinou dva. Tak jsem na sebe vzal úlohu střídače, záchranáře, pomocníka. Donutila mě k tomu totální nouze.

Po jak dlouhé době jste se vrátil a jak se cítíte na hřišti?

Naposledy jsem hrál před necelým rokem, tedy v březnu 2014, když jsem trénoval v extralize VK Ústí nad Labem. Byla to taky vynucená výpomoc. Mezi mladými se pohybuji ve sportu celý volejbalový život. Oproti některým spoluhráčům jsem i o třicet let starší. Jsou to pro mě ale souputníci jako každý jiný hráč. Vypadá to, že budu muset zaskakovat až do konce sezóny. Jak jsem říkal, soupisky jsou uzavřené a nikdo další není k dispozici. Věřím ale, že první nahrávač Kuba Ulč se se svou důležitou rolí popasuje. Přece jen nemám natrénováno a bez tréninku se těžko hraje, zvlášť v devětačtyřiceti.

Jste rekordmanem, co se týče primátu nejstaršího hráče v extralize v historii?

Myslím, že ne. Nehledejte u mě raritu. Jenom se snažím pomoci vyřešit složitou situaci v kádru. Ať už budu hrát v zápase minutu nebo pět minut. U nás je každá ruka potřebná. To je celé. Dlouho v extralize jako hráč působil také Štika, kterému bylo padesát. Takže mám ještě rok čas (trpký úsměv).

Jaké si v Příbrami s ohledem na tíživou realitu dáváte cíle v extralize?

Rádi bychom uhájili pozici pro play-off. Může se to ještě zamotat. Budeme spoléhat na bojovnost, ale je nás sedm hráčů. Kluci jsou kvalitní, aby obstáli v extralize, jenže v momentě zranění nebo nemoci by nastaly ještě větší problémy. Varianta, že bychom soutěž nedohráli, snad nehrozí.

ČTĚTE: Volejbalisté Příbrami chtějí i po změnách prodloužit úspěšnou bilanci

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Středočeský kraj

Bojujeme o předkolo play-off, přibližuje obránce Peter Trška cíle hokejistů Mladé Boleslavi Bojujeme o předkolo play-off, přibližuje obránce Peter Trška cíle hokejistů Mladé Boleslavi
Návratu do extraligy si moc vážím, říká volejbalista Radek Motys o Benátkách n. J. Návratu do extraligy si moc vážím, říká volejbalista Radek Motys o Benátkách n. J.
Chceme se konečně vyhnout baráži, nastiňuje Lukáš Pabiška cíle hokejistů Mladé Boleslavi Chceme se konečně vyhnout baráži, nastiňuje Lukáš Pabiška cíle hokejistů Mladé Boleslavi


Komentáře