Vojtěch Kubinčák s Angelem Krstevem odcházejí z Mostu a Litoměřic do Itálie

Most, Litoměřice - Z české prvoligové hokejové scény míří do Itálie litoměřický obránce Angel Krstev a v HC Most končí i útočník Vojtěch Kubinčák. Oba odchází do italského klubu Neumarkt. V minulé sezóně oba společně hráli za tehdy extraligový Chomutov.

Reklama

Jméno Vojtěcha Kubinčáka je výrazně spojeno s litvínovským hokejem. Během kariéry ale nastupoval v krátkých obdobích také za Liberec a pražskou Spartu, konkrétně v sezóně 2002/2003. Poté se vrátil do Litvínova, kde působil dalších deset let.

Když mu na jaře 2014 skončila smlouva v Chomutově, který sestoupil z nejvyšší soutěže, přesunul se do nedalekého Mostu. Sešel se tam mj. s dalšími matadory Tomášem Divíškem a Janem Alinčem. Divíšek postupně odešel na hostování do Škody Plzeň, pak se vrátil do Mostu a záhy přestoupil do pražské Slavie. Alinč v Mostě zůstává.

Vojtěch Kubinčák stihl během podzimu jeden extraligový start za Litvínov. „Od začátku angažmá v Mostě jsem měl dohodu o střídavém startu do Litvínova. V té době se klukům dařilo, a tak jsem jim řekl něco ve smyslu: Doufám, že pohoda neodejde s mým příchodem,“ komentoval zkušený útočník svou litvínovskou epizodu.

V italském týmu Neumarkt, který vede český trenér Luděk Bukač mladší, bude působit i Angel Krstev.  Ten často mění kluby. Před sezónou 2013/2014 přišel z pražské Sparty do prvoligových Litoměřic. A v průběhu soutěže zamířil do Chomutova, který loni startoval v extralize.

Protřelý bek nastupoval pravidelně za tým chomutovských Pirátů, zažil s ním i sestup z extraligy na jaře 2014. A to bylo jeho loučení s nejvyšší soutěží, jelikož na rozdíl od několika bývalých spoluhráčů z Chomutova nezamířil do jiného klubu v extralize (Balej a Pulpán šli do Plzně, Malec do Brna a následně do Vítkovic, D. Hruška do Karlových Varů atd.).

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecký kraj

Zámek Libochovice či hrad Hazmburk jsou ideální pro výlet v okolí Prahy Zámek Libochovice či hrad Hazmburk jsou ideální pro výlet v okolí Prahy
Ščasný se v Teplicích nesnesl s obchodním ředitelem. I ten nakonec skončil Ščasný se v Teplicích nesnesl s obchodním ředitelem. I ten nakonec skončil
Petr Rada podepsal smlouvu s FK Teplice Petr Rada podepsal smlouvu s FK Teplice

Zdeněk Ščasný rezignoval na post trenéra FK Teplice Zdeněk Ščasný rezignoval na post trenéra FK Teplice
Adam Žampach se chce prosadit v basketbalovém Ústí. Snad přichází můj čas, říká Adam Žampach se chce prosadit v basketbalovém Ústí. Snad přichází můj čas, říká
Medaile? Bylo by to super, říká děčínský basketbalista Jiří Jelínek Medaile? Bylo by to super, říká děčínský basketbalista Jiří Jelínek


Komentáře