Vítězná Barbora Špotáková: Ještě to není úplně špatné

Barbora Špotáková na Zlaté tretře. Foto DeníkČesko.czBarbora Špotáková na Zlaté tretře. Foto DeníkČesko.cz

Česká reprezentantka Barbora Špotáková ovládla soutěž oštěpařek na Zlaté tretře v Ostravě. Vítězství na stadionu ve Vítkovicích si moc cenila. Předvedla výborný výkon a netajila spokojenost.

Reklama

Oštěpařka Barbora Špotáková ozdobila letošní Zlatou tretru v Ostravě vítězstvím. Byla spokojená nejen kvůli tomu, že překonala hranici 65 metrů, ale potěšil ji samotný fakt, že se závod uskutečnil alespoň v odloženém termínu.

Jsem ráda, že lidi přišli na stadion a že žijeme. Když byly v minulosti tribuny úplně plné, tak to na mě bylo až moc svazující. Tentokrát přišli ti fanjšmekři a bylo to super," líčila Špotáková podle ČTK před zástupci médií.

Devětatřicetiletá dvojnásobná olympijská vítězka si prodlužuje kariéru, protože touží po posledním olympijském startu v Tokiu. Zlatá tretra na Městském stadionu ve Vítkovicích ji takříkajíc nabila energií. „Jak mám dvě děti, je to fofr a kolikrát přemýšlím, jestli to má ještě smysl. Ukázala jsem, že má, ještě to není úplně špatné,“ vyznala se ze svých pohnutek.

Neskrývám obrovskou radost, že jsem vyhrála v Ostravě po osmi letech. Stejnou, jako když jsem vyhrála mistrovství světa, když to můžu srovnat. Ostatně Zlatých treter mám míň než titulů mistryně světa," řekla trojnásobná světová šampionka. Nevzpomněla si na svůj první triumf na Zlaté tretře v roce 2007, takže jich má ve skutečnosti stejně jako triumfů na světových šampionátech.

Jak připomněla ČTK, Špotáková přehodila olympijský limit mezinárodní federace, ale ty v této sezoně plnit nelze. „Trochu to mrzí, ale věřím, že pokud budu chtít na olympiádu, stejně to musím prokázat. Vždycky jsem to tak měla. Jen mi přijde zvláštní, že tohle je zmražené, ale světové rekordy se počítají," komentovala to.

Další česká reprezentantantka v hodu oštěpěm Nikola Ogrodníková skončila v Ostravě na třetím místě.

 

..

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země
Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber
Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec

Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu
Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě
Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím


Komentáře