V útoku jsme posílili, míní kapitán Slavie Jan Novák

Hokejový obránce Jan Novák. Foto: DeníkČesko.czHokejový obránce Jan Novák. Foto: DeníkČesko.cz

Hokejový obránce Jan Novák je kapitánem prvoligového celku pražské Slavie. Na startu nové sezony kvituje příchody ofenzivních posil.

Reklama

Kapitán hokejistů Slavie Jan Novák by měl znovu patřit k ústředním postavám pražského prvoligového týmu, ale i k největším osobnostem druhé nejvyšší soutěže.

Může vycházet ze zkušeností, které nastřádal během extraligového působení, když kromě Slavie nastupoval i za Mladou Boleslav, Kometu Brno, České Budějovice a Chomutov. Navíc stihl také klubová angažmá v Rusku, Švédsku, Finsku, Slovensku, Itálii a Rakousku!

Jan Novák se ve slávistickém dresu po pěti letech setká s někdejšími spoluhráči Jaroslavem Bednářem a Markem Tomicou, kteří se vrátili do týmu po štacích v jiných klubech.

„Samozřejmě mě těší, že jsou oba zpátky ve Slavii. Očekávání jsou asi veliká, ale není patřičné říkat, že budeme třemi góly rozhodovat zápasy. To asi nejde. S Jardou Bednářem a Markem Tomicou jsme kamarádi, přátelé, odehráli jsme spolu hodně utkání ve skvělých sezonách,“ uvedl Jan Novák v těchto intencích na klubovém webu.

Pokud je o složení týmu, může být Novák spokojen. „Určitě jsme posílili v útoku. Na něj bychom mohli spoléhat, i když nesmíme zapomínat na často zdůrazňovanou myšlenku, že hokej začíná od obrany a brankářů. To je nejdůležitější. Doufám, že v defenzivě obstojíme a útočníci nás podpoří, abychom se prosadili gólově ve hře dopředu,“ přemítal kapitán.

Slavia Praha absolvovala v přípravě na sezonu osm zápasů. „Každopádně jsme rádi, že jsme je mohli odehrát. Ale přáli bychom si, aby výsledky v první lize byly lepší než v přípravě,“ poznamenal Novák.

Vstup do sezony je provázen otazníky a nejistotou, která vládne globálně ve sportovním prostředí. „Naší touhou je, aby se všechno zvládlo bez problémů, ale spíše musíme s nimi počítat. Každý jistě máme priority, aby nám co nejdéle vydrželo zdraví. A abychom hráli tak, jak jsme si předsevzali,“ dodal slávistický kapitán.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země
Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber
Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec

Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu
Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě
Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím


Komentáře