V útoku jsme posílili, míní kapitán Slavie Jan Novák

Hokejový obránce Jan Novák. Foto: DeníkČesko.czHokejový obránce Jan Novák. Foto: DeníkČesko.cz

Hokejový obránce Jan Novák je kapitánem prvoligového celku pražské Slavie. Na startu nové sezony kvituje příchody ofenzivních posil.

Reklama

Kapitán hokejistů Slavie Jan Novák by měl znovu patřit k ústředním postavám pražského prvoligového týmu, ale i k největším osobnostem druhé nejvyšší soutěže.

Může vycházet ze zkušeností, které nastřádal během extraligového působení, když kromě Slavie nastupoval i za Mladou Boleslav, Kometu Brno, České Budějovice a Chomutov. Navíc stihl také klubová angažmá v Rusku, Švédsku, Finsku, Slovensku, Itálii a Rakousku!

Jan Novák se ve slávistickém dresu po pěti letech setká s někdejšími spoluhráči Jaroslavem Bednářem a Markem Tomicou, kteří se vrátili do týmu po štacích v jiných klubech.

„Samozřejmě mě těší, že jsou oba zpátky ve Slavii. Očekávání jsou asi veliká, ale není patřičné říkat, že budeme třemi góly rozhodovat zápasy. To asi nejde. S Jardou Bednářem a Markem Tomicou jsme kamarádi, přátelé, odehráli jsme spolu hodně utkání ve skvělých sezonách,“ uvedl Jan Novák v těchto intencích na klubovém webu.

Pokud je o složení týmu, může být Novák spokojen. „Určitě jsme posílili v útoku. Na něj bychom mohli spoléhat, i když nesmíme zapomínat na často zdůrazňovanou myšlenku, že hokej začíná od obrany a brankářů. To je nejdůležitější. Doufám, že v defenzivě obstojíme a útočníci nás podpoří, abychom se prosadili gólově ve hře dopředu,“ přemítal kapitán.

Slavia Praha absolvovala v přípravě na sezonu osm zápasů. „Každopádně jsme rádi, že jsme je mohli odehrát. Ale přáli bychom si, aby výsledky v první lize byly lepší než v přípravě,“ poznamenal Novák.

Vstup do sezony je provázen otazníky a nejistotou, která vládne globálně ve sportovním prostředí. „Naší touhou je, aby se všechno zvládlo bez problémů, ale spíše musíme s nimi počítat. Každý jistě máme priority, aby nám co nejdéle vydrželo zdraví. A abychom hráli tak, jak jsme si předsevzali,“ dodal slávistický kapitán.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík
Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme? Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme?
Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc

V Praze začala velká výměna zastávek MHD V Praze začala velká výměna zastávek MHD
Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín
Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku


Komentáře