V Lize mistrů jsme nezklamali, míní budějovický trenér René Dvořák

Sportovní hala v Českých Budějovicích. Foto DenikCesko.czSportovní hala v Českých Budějovicích. Foto DenikCesko.cz

Volejbalisté Jihostroje České Budějovice startovali v minulé sezoně v Lize mistrů. A zkušenosti chtějí využít i v nadcházejícím soutěžním ročníku nejen na evropské scéně, ale i v extralize.

Reklama

Volejbalisté Jihostroje České Budějovice si v minulé sezoně zahráli v Lize mistrů. Ale vzhledem k předčasnému ukončení extraligové soutěže ze všeobecně známých důvodů neměli šanci bojovat o obhajobu mistrovského titulu. O to s větším úsilím se chystají na další soutěžní ročník na domácí i mezinárodní scéně.

Trenér René Dvořák si váží každé účasti týmu v evropských pohárech, přičemž si uvědomuje stále přetrvávající rozdíl mezi předními zahraničními celky a českými zástupci v Evropě.

V Lize mistrů jsme měli nesmírně těžkou skupinu s italskými kluby Trentinem a Civitanovou a tureckým mistrem. Kdo chce proti podobným celkům alespoň částečně uspět, musí odehrát celý zápas na maximum. Mysím, že jsme docela obstáli a nezklamali. Nelze však srovnávat hráčské kádry, protože přední evropské kluby disponují ve srovnání i s českým mistrem velkým rozpočtem a tomu odpovídá kvalita hvězd na soupisce a pak i na palubovce,“ uvažoval René Dvořák v médiích po minulém soutěžním období.

Dostávají se do tempa

Jihočeši se už připravují na příští sezonu. „Postupně se dostáváme do tempa. Pilujeme fyzičku a jsme rádi, že se zatím nikomu nic nestalo. Jsme zdraví, což je první předpoklad k naplnění tréninkových záměrů,“ uvedl Dvořák v tomto duchu na klubovém webu.

Pro řadu hráčů je letní období rutinou, pokud jde o fyzické prověrky. „Je tam běhání, posilování na míči. Nicméně začíná úsek přípravy, kdy se dostáváme častěji i do haly. A budeme se věnovat volejbalovým věcem,“ přiblížil trenér.

Rejlek je zkušenou posilou

Novou posilou Jihočechů je Filip Rejlek z VK Karlovarsko. „Ve svém věku je na tom velice slušně po kondiční stránce. Vyběhl do kop dvakrát ve velmi dobrém čase a nechal za sebou i o dvacet let mladší spoluhráče. Je profesionálem každým coulem,“ řekl Dvořák na adresu bývalého českého reprezentanta. Rejlek prošel řadou zahraničních klubů, v české extralize hrál kdysi i za Duklu Liberec.

Trenér ale také připomněl, že v týmu zpočátku přípravy chybějí někteří hráči. „Peter Ondrovič je s národním týmem Slovenska. Chybí i španělský reprezentant Miguel De Amo, který absolvuje program se svým národním týmem a vrátí se do Budějovic až týden před vypuknutím ligové soutěže. Novou posilou je srbský smečař Filip Stoilovič, který měl problémy, aby se dostavil do Česka. Situace v Evropě je nevyzpytatelná a těžce se úřadech shánějí potřebné dokumenty,“ prozradil Dvořák.

V polovině srpna ale Stoilovič přece jen doputoval do Českých Budějovic a připojil se k týmu. Během dosavadní kariéry působil kromě domovského Srbska v Turecku, Francii, Polsku, Rumunsku a naposledy v Řecku.

V Jihostroji České Budějovice ale už nebudou působit Tomáš Fila, Filip Křesťan, Marek Šotola ani Martin Mečkarov.

 

.

 

 

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země
Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber
Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec

Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu
Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě
Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím


Komentáře