V Lize mistrů jsme nezklamali, míní budějovický trenér René Dvořák

Volejbalisté Jihostroje České Budějovice startovali v minulé sezoně v Lize mistrů. A zkušenosti chtějí využít i v nadcházejícím soutěžním ročníku nejen na evropské scéně, ale i v extralize.

Reklama

Volejbalisté Jihostroje České Budějovice si v minulé sezoně zahráli v Lize mistrů. Ale vzhledem k předčasnému ukončení extraligové soutěže ze všeobecně známých důvodů neměli šanci bojovat o obhajobu mistrovského titulu. O to s větším úsilím se chystají na další soutěžní ročník na domácí i mezinárodní scéně.

Trenér René Dvořák si váží každé účasti týmu v evropských pohárech, přičemž si uvědomuje stále přetrvávající rozdíl mezi předními zahraničními celky a českými zástupci v Evropě.

V Lize mistrů jsme měli nesmírně těžkou skupinu s italskými kluby Trentinem a Civitanovou a tureckým mistrem. Kdo chce proti podobným celkům alespoň částečně uspět, musí odehrát celý zápas na maximum. Mysím, že jsme docela obstáli a nezklamali. Nelze však srovnávat hráčské kádry, protože přední evropské kluby disponují ve srovnání i s českým mistrem velkým rozpočtem a tomu odpovídá kvalita hvězd na soupisce a pak i na palubovce,“ uvažoval René Dvořák v médiích po minulém soutěžním období.

Dostávají se do tempa

Jihočeši se už připravují na příští sezonu. „Postupně se dostáváme do tempa. Pilujeme fyzičku a jsme rádi, že se zatím nikomu nic nestalo. Jsme zdraví, což je první předpoklad k naplnění tréninkových záměrů,“ uvedl Dvořák v tomto duchu na klubovém webu.

Pro řadu hráčů je letní období rutinou, pokud jde o fyzické prověrky. „Je tam běhání, posilování na míči. Nicméně začíná úsek přípravy, kdy se dostáváme častěji i do haly. A budeme se věnovat volejbalovým věcem,“ přiblížil trenér.

Rejlek je zkušenou posilou

Novou posilou Jihočechů je Filip Rejlek z VK Karlovarsko. „Ve svém věku je na tom velice slušně po kondiční stránce. Vyběhl do kop dvakrát ve velmi dobrém čase a nechal za sebou i o dvacet let mladší spoluhráče. Je profesionálem každým coulem,“ řekl Dvořák na adresu bývalého českého reprezentanta. Rejlek prošel řadou zahraničních klubů, v české extralize hrál kdysi i za Duklu Liberec.

Trenér ale také připomněl, že v týmu zpočátku přípravy chybějí někteří hráči. „Peter Ondrovič je s národním týmem Slovenska. Chybí i španělský reprezentant Miguel De Amo, který absolvuje program se svým národním týmem a vrátí se do Budějovic až týden před vypuknutím ligové soutěže. Novou posilou je srbský smečař Filip Stoilovič, který měl problémy, aby se dostavil do Česka. Situace v Evropě je nevyzpytatelná a těžce se úřadech shánějí potřebné dokumenty,“ prozradil Dvořák.

V polovině srpna ale Stoilovič přece jen doputoval do Českých Budějovic a připojil se k týmu. Během dosavadní kariéry působil kromě domovského Srbska v Turecku, Francii, Polsku, Rumunsku a naposledy v Řecku.

V Jihostroji České Budějovice ale už nebudou působit Tomáš Fila, Filip Křesťan, Marek Šotola ani Martin Mečkarov.

 

.

 

 

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Čtyřikrát doma, z toho třikrát bez vstřeleného gólu. Je to zdvižený prst, uznal pardubický trenér Radoslav Kováč Čtyřikrát doma, z toho třikrát bez vstřeleného gólu. Je to zdvižený prst, uznal pardubický trenér Radoslav Kováč
Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru
Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů

Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu
Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop
Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy


Komentáře