Útočník Tetteh zamířil ze Sparty do Turecka

Fotbalový stadion pražské Sparty. Foto: DenikCesko.czFotbalový stadion pražské Sparty. Foto: DenikCesko.cz

Fotbalový útočník Benjamin Tetteh už nebude v této sezoně působit v pražské Spartě. Letenský klub jej uvolnil na hostování do tureckého Malatyasporu.

Reklama

V první fotbalové lize jsou odehrána dvě kola a v některých klubech, které disponují širším počtem hráčů, dochází k zužování stávajícího kádru.

Po odchodu van Burena z pražské Slavie do Dynama České Budějovice uvolňuje jednoho ze svých útočníků i pražská Sparta. Třiadvacetiletý ghanský hráč Benjamin Tetteh odchází na hostování do tureckého klubu Malatyasporu.

Sparta čerstvou novinku oznámila na svém webu s tím, že turecký celek má opci na případný hráčův přestup. Tetteh prošel v české lize třemi kluby. Nejprve působil v 1.FC Slovácko, odkud přestoupil do Bohemians Praha 1905. Díky výborným výkonům v útoku si jej vyhlédla pražská Sparta, kam přišel v létě 2018 s vizitkou koncového útočníka.

V lize stihl takřka stovku zápasů

Pokud jde o bilanci Tetteha v nejvyšší soutěži, podle statistik odehrál za Spartu 65 ligových zápasů, v nichž dal 18 gólů V české lize nasbíral dohromady takřka stovku startů a 21 branek.

Tetteh prožil v letenském týmu vydařený začátek angažmá. Ale postupně jeho výkonnost poklesla. Takže do role útočníka číslo jedna ve Spartě se v minulé sezoně místo něj dostával Libor Kozák, který předtím hrál půl roku ve Slovanu Liberec.

Tím, že měl Kozák ve Spartě více herního prostoru, patřil k nejlepším ligovým střelcům. A se čtrnácti góly obsadil první příčku v tabulce ligových kanonýrů společně s Petarem Musou, jenž svoje branky rozložil mezi Slovan Liberec a pražskou Slavii, kde se prosazoval na jaře.

Sparta se nebránila odchodu Tetteha i z toho důvodu, že momentálně může využít v útoku kromě zmíněného Libora Kozáka i novopečeného reprezentanta Adama Hložka a Lukáše Juliše, jenž se vrátil z hostování v Olomouci. V hierarchii mezi útočníky tak byl Tetteh v poslední době až čtvrtým v řadě.

Fotbalisté pražské Sparty sehráli v reprezentační přestávce přípravný zápas s Bohemians Praha 1905. Jelikož měl letenský klub několik hráčů v různých reprezentačních výběrech Česka a Slovenska, dostalo příležitost více členů širšího kádru.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Fotbalový trenér Stanislav Hejkal končí v Teplicích Fotbalový trenér Stanislav Hejkal končí v Teplicích
Sedm bodů za týden? Musím kluky pochválit, liboval si budějovický trenér Horejš Sedm bodů za týden? Musím kluky pochválit, liboval si budějovický trenér Horejš
Zemětřesení v Pardubicích: Richard Král střídá odvolaného trenéra Milana Razýma Zemětřesení v Pardubicích: Richard Král střídá odvolaného trenéra Milana Razýma

Prémiový obsah na dosah. Zajímavé rozhovory a analýzy pro náročné Prémiový obsah na dosah. Zajímavé rozhovory a analýzy pro náročné
Neodkládejte vyšetření žaludku. Transnasální gastroskopie může odhalit nemoc včas Neodkládejte vyšetření žaludku. Transnasální gastroskopie může odhalit nemoc včas
Volejbalisté Českých Budějovic se odhlásili z evropského poháru Volejbalisté Českých Budějovic se odhlásili z evropského poháru


Komentáře