Útočník Plekanec se z Komety Brno vrací do Kladna

Útočník Tomáš Plekanec. Foto Archiv DeníkČesko.czÚtočník Tomáš Plekanec. Foto Archiv DeníkČesko.cz

Hokejové Kladno hlásí na startu první ligy zvučnou posilu. Do klubu se vrací útočník Tomáš Plekanec, který před měsícem skončil v Kometě Brno. V Kladně se tak může obnovit spolupráce tandemu Jágr-Plekanec.

Reklama

V hokejovém Kladně se rýsuje obnovená spolupráce mezi hrajícím majitelem klubu Jaromírem Jágrem a jeho nedávným spoluhráčem Tomášem Plekancem. Sedmatřicetiletý bývalý reprezentační kapitán před měsícem oznámil, že skončil v Kometě Brno a nyní vedení Kladna na svém webu informovalo hokejové příznivce, že se zkušený útočník dohodl s mateřským klubem na dvouleté smlouvě.

Plekanec už hrál za Kladno v sezoně 2018/2019 v první lize. Naposledy za něj nastoupil na konci tehdejšího ročníku v baráži, v níž kladenský celek vybojoval postup do extraligy. Pak ale Plekanec zamířil do Komety Brno, předního týmu extraligy.

Chce pomoci k návratu

Nyní vnímá očekávání okolí, že by se měl stát jednou z vůdčích postav kladenského týmu. „A znovu jsem jako předtím ve stejné pozici, kdy chci pomoci Kladnu k návratu. Kvůli té aktuální situaci spojené s koronavirem však není jednoduché nic plánovat. Já jsem ale rád, že jsem zpátky, a uděláme všechno pro to, abychom si postup zase zopakovali," uvedl Plekanec na klubovém webu.

Jak podotýká zpráva ČTK o nynější hokejové novince, právě Plekanec a osmačtyřicetiletý Jágr Kladnu výrazně pomohli v sezoně 2018/19 po pěti letech k návratu mezi elitu. Plekanec tehdy díky možnosti střídavých startů hájil i barvy Komety, kde odehrál i celou minulou sezonu. A Středočeši bez jeho pomoci opět sestoupili o patro níže. Nyní touží Kladenští po co nejrychlejším kroku vzhůru.

Uděláme všechno pro to, aby se nám při podpoře partnerů, města Kladna i fanoušků povedlo cíl splnit. Do klubu navíc přichází Tomáš Plekanec, který u nás bude působit dva roky. Je to výborný a zkušený útočník," uvedl Jágr.

Plekanec není jedinou hráčskou osobností, která by měla působit v první hokejové lize. Slavia Praha přivedla jako posily útočníky Jaroslava Bednáře, Petra Vampolu (loni vypomáhal i Kladnu v extralize) i Marka Tomicu. Martin Adamský se nově prosazuje v Havířově, Jan Výtisk v Litoměřicích, Michal Trávníček v Ústí nad Labem, Josef Hrabal po návratu z Anglie hraje za Přerov. Obránce Tomáš Voráček, který prošel řadou extraligových klubů, posílil Porubu. A zajímavých jmen bude určitě ještě více.

 

  •  

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík
Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme? Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme?
Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc

V Praze začala velká výměna zastávek MHD V Praze začala velká výměna zastávek MHD
Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín
Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku


Komentáře