Útočníci Klepiš z Mladé Boleslavi a Valský z Liberce jsou v Kometě Brno

Hokejová aréna v Brně. Foto Archiv DenikCesko.czHokejová aréna v Brně. Foto Archiv DenikCesko.cz

Zkušení hokejoví útočníci Jakub Klepiš a Jakub Valský se zapojili do přípravy s Kometou Brno. Jejich příchod je i reakcí vedení klubu na dosud neuspokojivé výsledky týmu v pohárovém turnaji.

Reklama

Hokejová Kometa Brno získala během dvou dnů dva zbrusu nové, ale výrazně zkušené hráče. Nejprve klub angažoval útočníka Jakuba Klepiše, který na jaře skončil v Mladé Boleslavi. A poté se do přípravy s brněnským extraligovým týmem zapojil další protřelý forvard Jakub Valský. Zatím přišel na čtrnáctidenní zkoušku, aby zabojoval o místo v sestavě.

Klepiš i Valský mají za sebou pestrou kariéru. Dokonce se setkali i v jednom klubu, když v sezoně 2017-2018 nastupovali v dresu Mladé Boleslavi. Klepiš je mistrem světa z roku 2010. Prosadil se i v zahraničí, především v Rusku, ale hrál také v zámoří a ve Švédsku.

S pražskou Slavií získal dva mistrovské tituly v extralize v letech 2003 a 2008. Když se vracel v roce 2014 ze Švédska do české soutěže, vybral si Třinec. Následně ale strávil čtyři a půl sezony nepřetržitě v Mladé Boleslavi.

Sám si je vědom, že jeho nynější přesun do Brna souvisí i s rozhodnutím brněnského útočníka Tomáše Plekance nepokračovat v nejbližší době v hokejové Kometě.

Brněnští hledali za Plekance náhradu a volba padla na Klepiše. „Musím se nejprve zapojit do tréninkového rytmu. Ne každý hráč se dostane zrovna do Komety, takže i pro mě je to další krok v kariéře,“ uvedl Klepiš v tomto duchu na klubovém webu.

Získal titul a medaile s Libercem

Jakub Valský působil dlouho na Kladně, odkud se přesunul do Liberce. A v týmu Bílých Tygrů slavil v roce 2016 mistrovský titul v extralize. Poté si vyzkoušel Kontinentální hokejovou ligu v dresu Slovanu Bratislava, ale vrátil se pod Ještěd. S Libercem pak vybojoval i dvě stříbrné medaile v extralize. Mezi tím stihl roční angažmá v Mladé Boleslavi a v úvodní části minulé sezony hostoval z Liberce v Kladně, které bylo v sezoně 2019/2020 nováčkem extraligy.

Valský se v lednu 2020 zase vrátil do Liberce a podílel se na úspěšném tažení Bílých Tygrů, kteří vyhráli základní část extraligy. Před play off byla soutěž předčasně ukončena, čímž nejen Liberec, ale i další špičkové celky neměly šanci zabojovat ve vyřazovací části o extraligový primát.

Pokud jde o hráčský pohyb v Brně, příchody posil jsou reakcí vedení klubu na neuspokojivé výsledky Komety v Generali Česká Cupu, v němž tým brzy ztratil naději na umístění na prvních dvou příčkách ve skupině. Z každé nich postoupí do další fáze dva celky a už je jisté, že Brno mezi nimi nebude. Kometa se v rámci pohárového turnaje poměřila podle rozlosování dvakrát s Pardubicemi, Hradcem Králové i Olomoucí.

 

 

 

 

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru
Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů
Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu

Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop
Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy
Největší zážitky? Dvě olympiády, říká bývalý trenér medailistů Svatopluk Žáček Největší zážitky? Dvě olympiády, říká bývalý trenér medailistů Svatopluk Žáček


Komentáře