Útočníci Klepiš z Mladé Boleslavi a Valský z Liberce jsou v Kometě Brno

Hokejová aréna v Brně. Foto Archiv DenikCesko.czHokejová aréna v Brně. Foto Archiv DenikCesko.cz

Zkušení hokejoví útočníci Jakub Klepiš a Jakub Valský se zapojili do přípravy s Kometou Brno. Jejich příchod je i reakcí vedení klubu na dosud neuspokojivé výsledky týmu v pohárovém turnaji.

Reklama

Hokejová Kometa Brno získala během dvou dnů dva zbrusu nové, ale výrazně zkušené hráče. Nejprve klub angažoval útočníka Jakuba Klepiše, který na jaře skončil v Mladé Boleslavi. A poté se do přípravy s brněnským extraligovým týmem zapojil další protřelý forvard Jakub Valský. Zatím přišel na čtrnáctidenní zkoušku, aby zabojoval o místo v sestavě.

Klepiš i Valský mají za sebou pestrou kariéru. Dokonce se setkali i v jednom klubu, když v sezoně 2017-2018 nastupovali v dresu Mladé Boleslavi. Klepiš je mistrem světa z roku 2010. Prosadil se i v zahraničí, především v Rusku, ale hrál také v zámoří a ve Švédsku.

S pražskou Slavií získal dva mistrovské tituly v extralize v letech 2003 a 2008. Když se vracel v roce 2014 ze Švédska do české soutěže, vybral si Třinec. Následně ale strávil čtyři a půl sezony nepřetržitě v Mladé Boleslavi.

Sám si je vědom, že jeho nynější přesun do Brna souvisí i s rozhodnutím brněnského útočníka Tomáše Plekance nepokračovat v nejbližší době v hokejové Kometě.

Brněnští hledali za Plekance náhradu a volba padla na Klepiše. „Musím se nejprve zapojit do tréninkového rytmu. Ne každý hráč se dostane zrovna do Komety, takže i pro mě je to další krok v kariéře,“ uvedl Klepiš v tomto duchu na klubovém webu.

Získal titul a medaile s Libercem

Jakub Valský působil dlouho na Kladně, odkud se přesunul do Liberce. A v týmu Bílých Tygrů slavil v roce 2016 mistrovský titul v extralize. Poté si vyzkoušel Kontinentální hokejovou ligu v dresu Slovanu Bratislava, ale vrátil se pod Ještěd. S Libercem pak vybojoval i dvě stříbrné medaile v extralize. Mezi tím stihl roční angažmá v Mladé Boleslavi a v úvodní části minulé sezony hostoval z Liberce v Kladně, které bylo v sezoně 2019/2020 nováčkem extraligy.

Valský se v lednu 2020 zase vrátil do Liberce a podílel se na úspěšném tažení Bílých Tygrů, kteří vyhráli základní část extraligy. Před play off byla soutěž předčasně ukončena, čímž nejen Liberec, ale i další špičkové celky neměly šanci zabojovat ve vyřazovací části o extraligový primát.

Pokud jde o hráčský pohyb v Brně, příchody posil jsou reakcí vedení klubu na neuspokojivé výsledky Komety v Generali Česká Cupu, v němž tým brzy ztratil naději na umístění na prvních dvou příčkách ve skupině. Z každé nich postoupí do další fáze dva celky a už je jisté, že Brno mezi nimi nebude. Kometa se v rámci pohárového turnaje poměřila podle rozlosování dvakrát s Pardubicemi, Hradcem Králové i Olomoucí.

 

 

 

 

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země
Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber
Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec

Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu
Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě
Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím


Komentáře