Týmový výkon je základem, tvrdí liberecký útočník Petr Vampola

Liberec - Petr Vampola v dresu Libereckých Tygrů i v probíhajícím ročníku extraligy vyniká obětavostí, pracovitosít pro tým a schopností udržet puk. Avšak nezapomíná ani na střelecké zakončení.

Reklama

Ve městě pod Ještědem už načal druhou desítku vstřelených gólů, a jelikož je i dobrým nahrávačem, patří mu přední postavení v klubové tabulce produktivity. Vampola se nezříká role jednoho z lídrů mužstva.

Hodně se probíralo, že Liberec mívá potíže při přesilovkách. Dokonce je z procentuálního hlediska asi nejméně úspěšným celkem v této herní situaci.

To ani nevím. Je to pro mě novinka. Ale přesilovky opravdu trénujeme a snažíme se na ně připravovat - i se nad souhrou zamýšlet. Nedávno přišel Jarda Balaštík, který je typickým střelcem. A věřím, že budeme pokračovat ve zlepšování hry a dávat góly.

I v hokeji ale platí, že kromě efektivity jednotlivců je zapotřebí i týmové pojetí. Vnímáte to také tak?

Jistě. Jsme rádi, za příchod každého hráče, který má podíl na vítězstvích. Ale za naším úspěšným vstupem do nového roku stojí celé mužstvo. Potřebujeme dál, aby se zápasy povedly všem - od brankáře a obránců až po posledního útočníka v sestavě. Jen tak budeme vyhrávat.

Bílí Tygři sehráli od 26. prosince do 6. ledna šest zápasů. Nevadilo vám, že jste neměli prakticky ani chvilku času na odpočinek?

Mě postihla menší viróza, dva dny jsem dostal od trenérů volno. Nabitý program jsme ale zvládali, byli jsme na tom dobře i po kondiční stránce. Tréninky jsme zúročili i v zápasech.

Extraliga běží rychle k závěru základní části. Jaká jsou liberecká předsevzetí?

Musíme si dát do hlavy různé věci, co se týče herního projevu. A příště hrát podle toho. Základem je plnění pokynů ze strany trenérů, abychom získávali co nejvíce bodů. Do každého zápasu jdeme s cílem vyhrát.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Liberecký kraj

Proti Slavii mám velkou motivaci, svěřil se liberecký útočník Petr Jelínek po prohře Proti Slavii mám velkou motivaci, svěřil se liberecký útočník Petr Jelínek po prohře
V boji o záchranu má Liberci pomoci Marek Bakoš z Plzně V boji o záchranu má Liberci pomoci Marek Bakoš z Plzně
Hokejový útočník Jaroslav Balaštík dostane šanci v Liberci Hokejový útočník Jaroslav Balaštík dostane šanci v Liberci

Jakub Vencovský chce s libereckou Duklou získat titul Jakub Vencovský chce s libereckou Duklou získat titul
Lukáš Masopust vymění Vysočinu za Jablonec Lukáš Masopust vymění Vysočinu za Jablonec
Výměna brankářské dvojky za Lašákem je dočasná, tvrdí liberecký asistent Milan Černý Výměna brankářské dvojky za Lašákem je dočasná, tvrdí liberecký asistent Milan Černý


Komentáře