Trpišovský: Ubojované vítězství snad pomůže k sebevědomí

Stadion Slavie Praha. Foto: DeníkČesko.czStadion Slavie Praha. Foto: DeníkČesko.cz

Fotbalisté pražské Slavie si připsali první tři body do tabulky základní skupiny Evropské ligy. Na domácím stadionu porazili německý Bayer Leverkusen 1:0.

Reklama

Fotbalisté pražské Slavie se dočkali na podzim prvního vítězství v rámci evropských pohárů. Zdolali ve druhém kole základní skupiny Evropské ligy německy Bayer Leverkusen 1:0.

Trenér Jindřich Trpišovský si cenil skalpu předního celku bundesligy hned z několika důvodů.

„Potřebujeme tyto velké zápasy, aby se hráči učili. Ubojované vítězství v utkání, kde se nám třeba tolik nedaří, je velkou zkušeností. Máme hráče, kteří proti Leverkusenu debutovali v základu v Evropě, a další, co teprve sbírají první starty v těžkých utkáních, kde jde o všechno. Zápas jako tento by nám pro sebevědomí mohl pomoci," uvedl kouč v těchto intencích na videokonferenci.

A zastavil se u průběhu zápasu. „Do vyloučení hostujícího hráče probíhal zápas tak, jak jsme se připravovali. Po vyloučení se role úplně otočily, potřebovali jsme útočit a dát gól. Zkomplikovali jsme si to tím, že jsme nedali penaltu. Naštěstí díky Olayinkovi jsme zápas strhli na svoji stranu. Zvládli jsme ho se štěstím," rozebíral Trpišovský duel pro média.

Olayinka byl hrdinou

Kouč českého mistra vyzdvihl výkon střelce vítězného gólu Petera Olayinky. „Pro mě je jednoznačně hrdina zápasu, musím mu hrozně moc poděkovat. Byl po covidu, nebyl stoprocentně připravený. Po nemoci se necítil na to, že by mohl nastoupit v základní sestavě, šel nám do zápasu pomoci," hodnotil Trpišovský.

„Za cenu vlastního zranění dal Olayinka gól, při kterém si zlomil nos. A když byl Lukáš Masopust v křečích a nemohl hrát, ještě musel dohrávat na pozici pravého obránce, protože nikoho jiného nemáme," pěl trenér chválu na nigerijského hráče v týmu Slavie.

„Přesně ukázal mentalitu, která nám strašně chybí po odchodu některých hráčů, jako jsou Coufal, Souček, Škoda nebo Deli. Tihle hráči se obětovali pro tým a chtěli mu za každou cenu pomoci. To nám v současné době v některých fázích chybí a Peter dnes přesně ukázal to, co nás vždy zdobilo," poznamenal ještě Trpišovský.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík
Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme? Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme?
Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc

V Praze začala velká výměna zastávek MHD V Praze začala velká výměna zastávek MHD
Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín
Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku


Komentáře