Trénoval s námi i herec Ivan Trojan, říká trenér basketbalové Opavy Petr Czudek

Opava - Bývalý reprezentant, dlouholetý ligový hráč s řadou mistrovských titulů Petr Czudek pokračuje v úspěšné sportovní kariéře jako hlavní trenér ambiciózního týmu Opavy, s nímž loni získal bronz v Mattoni NBL. Zajímavostí ohledně Czudkova působení je i fakt, že ho pojí kamarádský vztah s vynikajícím českým hercem Ivanem Trojanem.

Reklama

V jednom z předvánočních rozhovorů pro média Ivan Trojan uvedl, že si díky přátelství s vámi dokonce i zatrénoval s opavskými basketbalisty. Nepřeháněl?

Rozhodně ne. Byla to pravda. Ivan Trojan s námi absolvoval v přípravě dva tréninky. Dokonce si zahrál při hře tři na tři. Už jeho samotná přítomnost kluky povzbudila. V loňské sezóně byl i na našich zápasech play-off proti Děčínu a oslavoval s námi postup do semifinále Národní basketbalové ligy.

Čím to, že jste si s Ivanem Trojanem takříkajíc sedli i po lidské stránce?

Víme, že se o něm mluví všude s uznáním. Je slavným hercem, ale i navzdory tomu, co všechno dokázal, natočil, ukázal, udělal na divadle i ve filmu, zůstává pořád normálním klukem. I přes nesmírnou pracovní vytíženost si nachází chvíle pro sport, pokud mu to čas dovolí. Měli jsme zprávy, že se přijede podívat na některý náš ligový zápas na konci roku 2014. Ale nevyšlo mu to, a přizpůsobil se jinému programu, což chápu.

Jak jste se s Trojanem dali dohromady?

Moje žena mi jakoby dárek zprostředkovala kontakt s Ivanem Trojanem přes Michala Ježdíka, bývalého basketbalistu, trenéra reprezentace a manažera. Ježdík mě tudíž seznámil přímo s Trojanem. Už je to dlouho, někdy v roce 2000 nebo 2001.

n Pojďme tedy už výhradně k basketbalu. Jak se cítíte v roli špičkového trenéra?

Nejsem nijak slavný, to ne. Byl jsem sice vyhlášen trenérem roku, ale základem je pro mě tým. A proto se musíme snažit, abychom v Opavě potvrdili pozici, jakou jsme si vybudovali.

Je těžké vystupovat v náročné konkurenci v roli obhájce bronzových medailí?

Uvědomujeme si, že jsme loni dosáhli obrovského úspěchu. Kamkoli přijíždíme, prezentují nás jako třetí tým ligy a vidina skalpu takového celku motivuje naše soupeře. Jsme rádi za každé vítězství venku, které těší dvojnásob. Liga je tak vyrovnaná, že nemá nikdo nic jistého. Ani na hřišti posledního to nejsou snadné zápasy. Chtěli bychom udržet dosavadní trend a bojovat o přední příčky.

Jak vidíte svou pozici mezi elitou?

Nymburk je silou kádru a rozpočtem někde jinde. Ale naším cílem je udržet se ve společnosti klubů, jako jsou Děčín, Prostějov, Pardubice.

Typické pro Opavu je, že preferujete české hráče před posilami z ciziny. Co vás vede k tomuto záměru?

Existují různé cesty. Mně se dobře pracuje s tuzemskými basketbalisty, pokud jsou schopni se obětovat pro tým. Nevím, jestli bych uměl zvládnout pět cizinců. Měli jsme třeba jednoho na oživení nebo při marodce, ale nechci polemizovat, jak by to vypadalo při větším počtu.

A co případné odchody opavských hráčů do zahraničí?

Pokud by dostali finanční nabídky, těžko jim můžeme konkurovat. Momentálně kluci v Opavě vytvořili partu, která funguje.

Přání do druhé poloviny sezóny?

Abychom si zachovali zdraví i sportovní formu jako tým i z pohledu jednotlivců. Když nám to vydrží, chtěli bychom znovu úspěšně promluvit do play-off.

Petr Czudek:

Hráčská kariéra: Opava (do roku 1988), Zbrojovka Brno (1988-1996), Opava (1996-1999), Bratislava (1999-2001), Opava (2001-2004), Prostějov (2004-2007), Opava (2007-2009).

Klubové úspěchy: 8 mistrovských titulů (4x Zbrojovka Brno, 4x Opava).

Trenérská kariéra: Opava B a Opava A.

Záliby: divadlo

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Moravskoslezský kraj

Házenkářky Poruby pronikly už do čtvrtfinále Challenge Cupu Házenkářky Poruby pronikly už do čtvrtfinále Challenge Cupu
Chceme se po útlumu vrátit mezi nejlepší, říká za ostravské volejbalisty Tomáš Zedník Chceme se po útlumu vrátit mezi nejlepší, říká za ostravské volejbalisty Tomáš Zedník
Házenkářky Poruby odehrají oba pohárové zápasy v Portugalsku. Cílem je postup, říká trenér Jan Beňadik Házenkářky Poruby odehrají oba pohárové zápasy v Portugalsku. Cílem je postup, říká trenér Jan Beňadik

Baník Ostrava získal další posilu. Z Teplic přichází Milan Jirásek Baník Ostrava získal další posilu. Z Teplic přichází Milan Jirásek
Hrajeme s příliš úzkým kádrem, uznává trenér NH Ostrava Dušan Medvecký Hrajeme s příliš úzkým kádrem, uznává trenér NH Ostrava Dušan Medvecký
Taťka mě do rozhovorů neprotlačuje, tvrdí Jakub Šiřina, syn šéfa ostravské televize Taťka mě do rozhovorů neprotlačuje, tvrdí Jakub Šiřina, syn šéfa ostravské televize


Komentáře