Trenéři Křeček, Jarošík a Nádvorník mají v nových klubech velkou motivaci

K trenérským přesunům dochází i ve druhé fotbalové lize. Do Jihlavy přišel Aleš Křeček z Ústí nad Labem, kde ho nahradil Jiří Jarošík. Bývalý kouč prvoligové Příbrami Roman Nádvorník povede Slavoj Vyšehrad.

Reklama

Trenérské změny se během fotbalového léta nevyhýbají ani druholigovým klubům. Nové kouče už představily týmy Vysočiny Jihlava, FK Ústí nad Labem a Slavoje Vyšehrad. Ve všech případech jde o ambiciózní fotbalové lodivody, kteří už působili na trenérských lavičkách i v první lize. Aleš Křeček, Jiří Jarošík i Roman Nádvorník netají novou motivaci.

 

Velké zkušenosti může při svém angažmá v Jihlavě uplatnit Aleš Křeček. Kdysi vedl jako hlavní kouč v nejvyšší soutěži Zbrojovku Brno, kde byl i asistentem tehdejších koučů. V Brně i ve Slavii Praha spolupracoval s trenérem Miroslavem Beránkem, v Baníku Ostrava byl asistentem Vlastimila Petržely. Poznal i slovenskou ligu z postu hlavního trenéra Ružomberoku a Skalice.

Do Jihlavy se Křeček nyní přesunul z Ústí nad Labem. Zamířil tak poblíž svého rodného města, protože pochází z Třebíče.

Z Ústí n. L. do Jihlavy

Křeček trénoval ústecký celek dva a půl roku, ale nedohodl se na dalším pokračování. V Ústí pracoval s hráči, kteří zaznamenali výkonnostní vzestup. Například Jakub Pokorný je už pevným článkem prvoligového Baníku Ostrava. Do nejvyšší soutěže mají nakročeno i Lukáš Matějka, který je od srpna v přípravě Viktorie Plzeň, Bassey a Matěj Valenta už nastoupili za Dynamo České Budějovice.

Byť Křeček přešel „jen“ z jednoho druholigového klubu do dalšího, snaží se udržovat vazby na první ligu. V zimě například Ústí nad Labem zvládlo v krátkém časovém úseku přípravné zápasy se Slavií Praha, Viktorií Plzeň i Spartou Praha.

Povedlo se nám sehrát tato utkání díky kontaktům s kluby. I druholigoví hráči se přesvědčili, co ještě potřebují ke zlepšení,“ konstatoval Křeček, který i v Jihlavě začal svoje působení zápasem s prvoligovým soupeřem. A to konkrétně v Hlinsku proti Pardubicím, nováčkovi první ligy.

Jihlava přišla v létě o klíčové hráče. Lukáš Zoubele přestoupil do Viktorie Žižkov, Filip Novotný do Hradce Králové, Jan Fortelný se vrátil po hostování do pražské Sparty a Jakub Rezek do Slovácka.

Zkušenosti ze Slovanu Liberec

Nový trenér ústeckých fotbalistů Jiří Jarošík se v první lize pohyboval na jaře 2018, kdy byl asistentem Davida Holoubka ve Slovanu Liberec. Tedy v době, kdy z Liberce zamířil trenér Jindřich Trpišovský se svým realizačním týmem i sportovním manažerem Janem Nezmarem do pražské Slavie. Pro Liberec to byla zcela nová situace, která pak vyústila i v odchody klíčových hráčů rovněž do Slavie. Jarošík s Holoubkem následně odešli do slovenského Ružomberoku, celku tamní nejvyšší soutěže.

Pro Jarošíka je příchod do Ústí nad Labem srdeční záležitostí, protože z téhož města pochází a začínal tam i s fotbalem. Z pozice trenéra se ale musí vyrovnat s oslabením kádru, když kromě hráčů po skončení hostování odešel Daniel Richter do Viktorie Žižkov a skončil i Jiří Pimpara.

V první lize působil i nový trenér Slavoje Vyšehrad Roman Nádvorník. Dříve vedl Viktorii Žižkov, Příbram a v posledních letech i MFK Karviná a znovu Příbram, kde ho letos v březnu nahradil Pavel Horváth.

Po osmi letech se jako trenér vracím domů do Prahy,“ kvitoval Nádvorník nabídku z Vyšehradu.

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Čtyřikrát doma, z toho třikrát bez vstřeleného gólu. Je to zdvižený prst, uznal pardubický trenér Radoslav Kováč Čtyřikrát doma, z toho třikrát bez vstřeleného gólu. Je to zdvižený prst, uznal pardubický trenér Radoslav Kováč
Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru
Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů

Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu
Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop
Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy


Komentáře