Trenérem měsíce Jiří Jarošík, zkušený František Straka už vede Třinec

Z fotbalového zápasu v Ústí nad Labem. Foto: DeníkČesko.czZ fotbalového zápasu v Ústí nad Labem. Foto: DeníkČesko.cz

Ve druhé fotbalové lize byl vyhlášen Trenérem měsíce září Jiří Jarošík, zkušený kouč František Straka převzal vedení celku FK Třinec po odvolaném Svatopluku Habancovi.

Reklama

Pouze sedm klubů ve druhé fotbalové lize odehrálo dosud na podzim po šesti zápasech, další týmy mají o jedno nebo dokonce o dvě utkání méně. Přesto už dění v soutěži nabídlo řadu novinek, co se týká hráčských kádrů nebo i trenérských postů.

Razantním způsobem zareagovalo vedení FK Třinec na sérii čtyř porážek a poslední místo v tabulce. Trenér Svatopluk Habanec byl odvolán a tým nově vede zkušený kouč František Straka. Zatím ale jen při trénincích, protože Třinečtí po trenérské rošádě ještě neměli možnost sehrát žádný zápas.

Nicméně Strakův příchod do druholigového prostředí je překvapivý vzhledem k tomu, že bývalý reprezentant koučoval v české první lize řadu klubů, tedy Teplice, pražskou Spartu, Plzeň, České Budějovice, pražskou Slavii, Příbram a naposledy do listopadu 2019 Karvinou. „V Třinci působí někteří hráči, které jsem vedl v Karviné. Navíc tehdy jsem do Třince jezdil taky na fotbal, není to pro mě zcela krok do neznáma,“ uvedl Straka v těchto intencích na klubovém webu.

Z Ústí n. L. do první ligy

Zatímco v Třinci si zvykají na trenérskou změnu, v Ústí nad Labem se už etabloval nový kouč Jiří Jarošík. Byl dokonce vyhlášen v anketě LFA (Ligová fotbalové asociace) „Trenérem měsíce září“ v rámci druhé ligy. Za zmínku stojí fakt, že z Ústí v létě odešlo několik opor. Lukáš Matějka, Matěj Valenta, Fortune Bassey už nastoupili za Dynamo České Budějovice v první lize, stejně tak Youba Dramé ve Zlíně. Jemu se na prvoligových trávnících daří i střelecky.

„Je to i naše vizitka. Do Ústí nepřišli jako hotoví hráči, ale nějakým způsobem se z nich i díky realizačnímu týmu stali ligoví fotbalisté. Mohou se ucházet o místa nejen z pozice náhradníků, jsou i v základních sestavách,“ míní Václav Kožíšek, předseda představenstva a generální manažer FK Ústí nad Labem

„Pro jejich růst je dobré, že jim manažeři našli kluby, kde s nimi pracují. Mají kariéru snad před sebou,“ říká Kožíšek na adresu exústeckých hráčů v první lize.

Za FK Ústí nad Labem nastupují po obměně kádru noví hráči. Při vítězném zápase na Vyšehradě (3:1) se o tři body svými góly postarali Josef Bazal, Matěj Koubek a Vasil Kušej. „Ukazuje se, že budou platní pro tým. Ale co je potěšující, že kromě hráčů na hostování máme snad po patnácti letech v mužstvu pět až šest odchovanců, jednomu je teprve sedmnáct a půl roku,“ podotýká Kožíšek.

V poslední den přestupového období získal lídr druhé ligy Hradec Králové záložníka Petra Kodeše z prvoligových Teplic. Stoper Martin Kouřil odešel z rovněž prvoligové Karviné do FK Varnsdorf, kde už v minulosti působil.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík
Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme? Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme?
Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc

V Praze začala velká výměna zastávek MHD V Praze začala velká výměna zastávek MHD
Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín
Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku


Komentáře