Trenér Šilhavý povolal do reprezentace Hložka i Dočkala ze Sparty

Česká fotbalová reprezentace už zná složení týmu pro nadcházející zápasy Ligy národů na Slovensku a v Olomouci se Skotskem. Trenér Jaroslav Šilhavý zařadil do nominace i osmnáctiletého Adama Hložka, do výběru se vrací Bořek Dočkal.

Reklama

Premiéra osmnáctiletého Adama Hložka i návrat zkušeného kapitána Bořka Dočkala. To jsou nejzajímavější novinky, které trenér české fotbalové reprezentace Jaroslav Šilhavý oznámil při nominaci na zářijové úvodní zápasy Ligy národů na Slovensku a se Skotskem.

Ve výběru je zatím 21 jmen a Šilhavý ještě plánuje dodatečně doplnit další dva hráče do ofenzivy. Tým se sejde v pondělí 31. srpna.

Skládání výběru nebylo jednoduché. Do boje jde kostra týmu, která vykopala kvalifikaci a postup na mistrovství Evropy. Dlouho jsme se neviděli, těšíme se na to všichni. Nominace nedoznala tolika změn, skloňované jméno je možná Hložek. Jednoznačně si o to řekl svými výkony, a proto nominaci dostal," řekl Šilhavý podle ČTK při online tiskové konferenci.

Pokud Hložek v září nastoupí, stane se nejmladším hráčem v historii reprezentace. Dosavadní rekord drží Jan Polák, který naskočil v 18 letech, jednom měsíci a 14 dnech. Hložkovi bude při utkání se Skotskem o den méně. „Adam může hrát na krajích útočné fáze, teď hraje v podstatě i na hrotu útoku. Takže bude plnit roli tam, kde bude potřeba," uvedl Šilhavý.

Trenér kvituje kvalitní formu sparťanského záložníka Bořka Dočkala. „Jsem rád, že se z vleklých potíží Bořek vylízal, zranění ho poměrně dlouho trápilo. Když naskočil za Spartu, bylo vidět, že mužstvo získalo sebevědomí a začalo se jim dařit,“ všiml si Šilhavý.

Bořek Dočkal má dobrou momentální formu, dokázal to i svou produktivitou v prvním ligovém kole v Brně. Je to pro nás důležitý hráč," řekl Šilhavý, který po delší době povolal tři sparťany. Tím třetím je stoper Ondřej Čelůstka, který přišel do Sparty před touto sezonou z Turecka.

Slavia má v nominaci šest hráčů

Mistrovská Slavia Praha má v nominaci podle očekávání šest hráčů. Jsou to brankář Ondřej Kolář, obránci Vladimír Coufal, Ondřej Kúdela, Jan Bořil a záložníci Lukáš Masopust a Petr Ševčík. Navíc nedávnou slávistickou minulost mají i záložníci Tomáš Souček (West Ham United Londýn) a Alex Král (Spartak Moskva), kteří hráli českou ligu za Slavii ještě v minulé sezoně. V jejím průběhu ale odešli za lukrativním angažmá do ciziny.

První letošní utkání odehraje český celek 4. září v Bratislavě, Skotsko bude hostit o tři dny později v Olomouci. Zápasy se kvůli koronaviru budou hrát bez diváků. Ve skupině Ligy národů mají reprezentanti za soupeře ještě Izrael.

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Čtyřikrát doma, z toho třikrát bez vstřeleného gólu. Je to zdvižený prst, uznal pardubický trenér Radoslav Kováč Čtyřikrát doma, z toho třikrát bez vstřeleného gólu. Je to zdvižený prst, uznal pardubický trenér Radoslav Kováč
Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru
Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů

Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu
Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop
Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy


Komentáře