Trenér Růžička má v Hradci Králové nové asistenty

Hokejový trenér Vladimír Růžička. Foto Archiv DeníkČesko.czHokejový trenér Vladimír Růžička. Foto Archiv DeníkČesko.cz

Trenér hokejistů Hradce Králové Vladimír Růžička povede tým Mountfieldu společně s novými asistenty, jimiž se stali bývalí hráči Daniel Branda a David Kočí. Cílem východočeského celku je bojovat o medaile v extralize.

Reklama

Hokejový trenér Vladimír Růžička působí v Mountfieldu Hradec Králové od loňského podzimu. Zpočátku vedl tým společně ve dvojici s předchozím hlavním koučem Tomášem Martincem, ale po jeho návratu k vedení hradecké mládeže Růžička od letošního léta přebírá naplno největší trenérskou zodpovědnost za extraligové áčko. Jeho novými asistenty se stali Daniel Branda a David Kočí.

Jsou to mladí trenéři, ale mají velké hráčské zkušenosti,“ vysvětlil šéf hradecké lavičky svoji volbu.

Daniel Branda si dosavadní spolupráci s Vladimírem Růžičkou starším jen pochvaluje. „Má za sebou výsledky ve Slavii i v reprezentaci. A poznávám, že v Hradci Králové je výborné mužstvo. Nevím, co rozhodlo, že si mě trenér vybral. Asi to, že mě znal z pražské Slavie,“ uvažoval Branda.

Během hráčské kariéry působil v pěti extraligových týmech, navíc i v Rusku, Švédsku, Itálii. „Samozřejmě na svou hráčskou kapitolu v extralize , kde jsem hrál za Litvínov, pražskou Slavii, pražskou Spartu, Plzeň i Kladno, rád vzpomínám. Ale bohužel už je to za mnou. Hokej běží rychlým tempem a spíš to beru tak, že pro mě nastává nová éra,“ svěřil se ještě novopečený asistent.

Trenérský přechod od mládeže ve Slavii k extraligovému áčku Hradce Králové je pro něj velkým skokem. „Mládežnické kategorie a dospělý hokej, to jsou pochopitelně velké rozdíly. Ať už jde o taktické věci a podobně,“ dodal Branda.

Cílem je medaile v extralize

Chceme být na vyšších příčkách než vloni. Rádi bychom se pohybovali v rámci první šestky. Čtvrtfinále play off je naprostou samozřejmostí. Chceme zabojovat o medaili a doufáme, že se extraliga dohraje kompletní," prohlásil na tiskové konferenci generální manažer Aleš Kmoníček.

Jsem tady nějaké tři roky a máme nejlepší mužstvo," podotkl kapitán Radek Smoleňák.

Mužstvo doplnili obránci Jérémie Blain (Sparta), Bohumil Jank (Plzeň) a útočníci Kelly Klíma (Tucson), Vladimír Růžička mladší (Sparta) a Jakub Sklenář (Chomutov). „Přivedli jsme, koho jsme chtěli," prohlásil Kmoníček. „Nejsou jen do počtu, abychom mohli hrát ve čtyřech pětkách. Každý přinese kvalitu, kterou jsme potřebovali. A to hned," upozornil Smoleňák.

Po čtyřech letech se vrací Filip Hronek, odchovanec Mountfieldu. Obránce Detroitu přichází s vizitkou špičkového hráče. "Myslím, že pro něj nějaké místo najdu. Je to nejlepší český bek," usmál se Růžička.

Filip Hronek by se mohl stát na začátku sezony jedním z nejsledovanějších hráčů soutěže podobně jako jeho spoluhráč z Detroitu Filip Zadina, který už nastupuje za Třinec.

 

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík
Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme? Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme?
Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc

V Praze začala velká výměna zastávek MHD V Praze začala velká výměna zastávek MHD
Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín
Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku


Komentáře