Trenér Růžička má v Hradci Králové nové asistenty

Hokejový trenér Vladimír Růžička. Foto Archiv DeníkČesko.czHokejový trenér Vladimír Růžička. Foto Archiv DeníkČesko.cz

Trenér hokejistů Hradce Králové Vladimír Růžička povede tým Mountfieldu společně s novými asistenty, jimiž se stali bývalí hráči Daniel Branda a David Kočí. Cílem východočeského celku je bojovat o medaile v extralize.

Reklama

Hokejový trenér Vladimír Růžička působí v Mountfieldu Hradec Králové od loňského podzimu. Zpočátku vedl tým společně ve dvojici s předchozím hlavním koučem Tomášem Martincem, ale po jeho návratu k vedení hradecké mládeže Růžička od letošního léta přebírá naplno největší trenérskou zodpovědnost za extraligové áčko. Jeho novými asistenty se stali Daniel Branda a David Kočí.

Jsou to mladí trenéři, ale mají velké hráčské zkušenosti,“ vysvětlil šéf hradecké lavičky svoji volbu.

Daniel Branda si dosavadní spolupráci s Vladimírem Růžičkou starším jen pochvaluje. „Má za sebou výsledky ve Slavii i v reprezentaci. A poznávám, že v Hradci Králové je výborné mužstvo. Nevím, co rozhodlo, že si mě trenér vybral. Asi to, že mě znal z pražské Slavie,“ uvažoval Branda.

Během hráčské kariéry působil v pěti extraligových týmech, navíc i v Rusku, Švédsku, Itálii. „Samozřejmě na svou hráčskou kapitolu v extralize , kde jsem hrál za Litvínov, pražskou Slavii, pražskou Spartu, Plzeň i Kladno, rád vzpomínám. Ale bohužel už je to za mnou. Hokej běží rychlým tempem a spíš to beru tak, že pro mě nastává nová éra,“ svěřil se ještě novopečený asistent.

Trenérský přechod od mládeže ve Slavii k extraligovému áčku Hradce Králové je pro něj velkým skokem. „Mládežnické kategorie a dospělý hokej, to jsou pochopitelně velké rozdíly. Ať už jde o taktické věci a podobně,“ dodal Branda.

Cílem je medaile v extralize

Chceme být na vyšších příčkách než vloni. Rádi bychom se pohybovali v rámci první šestky. Čtvrtfinále play off je naprostou samozřejmostí. Chceme zabojovat o medaili a doufáme, že se extraliga dohraje kompletní," prohlásil na tiskové konferenci generální manažer Aleš Kmoníček.

Jsem tady nějaké tři roky a máme nejlepší mužstvo," podotkl kapitán Radek Smoleňák.

Mužstvo doplnili obránci Jérémie Blain (Sparta), Bohumil Jank (Plzeň) a útočníci Kelly Klíma (Tucson), Vladimír Růžička mladší (Sparta) a Jakub Sklenář (Chomutov). „Přivedli jsme, koho jsme chtěli," prohlásil Kmoníček. „Nejsou jen do počtu, abychom mohli hrát ve čtyřech pětkách. Každý přinese kvalitu, kterou jsme potřebovali. A to hned," upozornil Smoleňák.

Po čtyřech letech se vrací Filip Hronek, odchovanec Mountfieldu. Obránce Detroitu přichází s vizitkou špičkového hráče. "Myslím, že pro něj nějaké místo najdu. Je to nejlepší český bek," usmál se Růžička.

Filip Hronek by se mohl stát na začátku sezony jedním z nejsledovanějších hráčů soutěže podobně jako jeho spoluhráč z Detroitu Filip Zadina, který už nastupuje za Třinec.

 

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země
Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber
Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec

Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu
Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě
Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím


Komentáře