Trenér Rada bude po postupu do Evropy pokračovat v Jablonci

Fotbalisté Jablonce si díky čtvrtému místu v ligové tabulce zajistili účast v evropských pohárech. Úspěšný trenér Petr Rada prodloužil v klubu smlouvu o rok do června 2021.

Reklama

Fotbalisté Jablonce mají za sebou další úspěšnou sezonu. Je naplno znovu spjata s trenérem Petrem Radou, který dovedl severočeský tým ke čtvrtému místu v konečné tabulce první ligy.

Umístění hned za trojicí největších favoritů, pražskou Slavií, Viktorií Plzeň a Spartou Praha zaručuje Jablonci znovu účast v pohárové Evropě. Proto nepřekvapilo, že vedení klubu prodloužilo smlouvu se zkušeným koučem o další rok do června 2021.

Petr Rada je v Jablonci fotbalově jako doma. Poprvé tady působil už v letech 2004-2007 a po mnoha různých štacích se do jabloneckého fotbalového prostředí vrátil v lednu 2018.

Za dva a půl roku, co šéfuje lavičce, se v týmu vystřídalo velké množství hráčů.

Zajímavostí je, že v sestavě na jaře 2018 byli například fotbalisté, kteří záhy odešli do špičkových českých klubů, tedy kompletní obranná čtveřice Holeš (do Slavie), Pernica (Plzeň), Lischka a Matěj Hanousek (oba Sparta), následovali je i záložníci Masopust a Zelený (oba Slavia) a Trávník (Sparta). Postupně se v Jablonci prosadili i Břečka (odešel do Turecka), Hovorka (Slavia) i Ukrajinec Sobol a Rumun Vatajelu, kteří zamířili z české ligy přímo do zahraničí.

Trenéru Radovi se dařilo průběžně zabudovávat další a další hráče, když loni přišli Jugas, Sýkora, Matoušek na hostování ze Slavie, Plechatý ze Sparty, na přestup Holík ze Zlína a z Teplic nejprve obránce Krob a o půl roku později i Jeřábek.

„Jsem tu třetí rok, jednou jsme byli třetí, dvakrát čtvrtí,“ zrekapituloval kouč svoje dosavadní angažmá, v němž bude pokračovat. „Ve skupině o titul jsme předstihli Liberec i Baník Ostrava. Jeden čas byla pod námi i Sparta, která se ale od května zvedla a šla za třetí příčkou. Měli jsme za cíl první šestku, což jsme splnili,“ uvedl Rada.

Zůstává i kapitán Hübschman

Kromě úspěšného kouče zůstává v Jablonci i kapitán Tomáš Hübschman, který je lídrem na hřišti i v kabině. Klub oznámil příchod nejlepšího střelce Českých Budějovic Ivana Schranze a v polovině července i získání záložníků Václava Pilaře a Roberta Hrubého.

Oba mají dostatek zkušeností. Pilař se po začátcích v Hradci Králové prosadil ve Viktorii Plzeň i v české reprezentaci, působil i v německé bundeslize. Z Plzně krátce hostoval ve Slovanu Liberec a naposledy byl v Sigmě Olomouc. Robert Hrubý na sebe upozornil v pražské Slavii, hostoval v Baníku Ostrava, v Teplicích a do letošního léta byl znovu v Baníku Ostrava, odkud zamířil do Jablonce na roční hostování.

„Příprava bude hodně krátká. Potřebujeme, aby se hráči, kteří nám chyběli, během léta uzdravili. Máme na paměti i předkolo Evropské ligy. Loni k nám přišli noví hráči na poslední chvíli. Pracujeme na doplnění kádru, abychom byli konkurence schopní,“ dodal Rada.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík
Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme? Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme?
Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc

V Praze začala velká výměna zastávek MHD V Praze začala velká výměna zastávek MHD
Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín
Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku


Komentáře