Trenér Rada bude po postupu do Evropy pokračovat v Jablonci

Fotbalisté Jablonce si díky čtvrtému místu v ligové tabulce zajistili účast v evropských pohárech. Úspěšný trenér Petr Rada prodloužil v klubu smlouvu o rok do června 2021.

Reklama

Fotbalisté Jablonce mají za sebou další úspěšnou sezonu. Je naplno znovu spjata s trenérem Petrem Radou, který dovedl severočeský tým ke čtvrtému místu v konečné tabulce první ligy.

Umístění hned za trojicí největších favoritů, pražskou Slavií, Viktorií Plzeň a Spartou Praha zaručuje Jablonci znovu účast v pohárové Evropě. Proto nepřekvapilo, že vedení klubu prodloužilo smlouvu se zkušeným koučem o další rok do června 2021.

Petr Rada je v Jablonci fotbalově jako doma. Poprvé tady působil už v letech 2004-2007 a po mnoha různých štacích se do jabloneckého fotbalového prostředí vrátil v lednu 2018.

Za dva a půl roku, co šéfuje lavičce, se v týmu vystřídalo velké množství hráčů.

Zajímavostí je, že v sestavě na jaře 2018 byli například fotbalisté, kteří záhy odešli do špičkových českých klubů, tedy kompletní obranná čtveřice Holeš (do Slavie), Pernica (Plzeň), Lischka a Matěj Hanousek (oba Sparta), následovali je i záložníci Masopust a Zelený (oba Slavia) a Trávník (Sparta). Postupně se v Jablonci prosadili i Břečka (odešel do Turecka), Hovorka (Slavia) i Ukrajinec Sobol a Rumun Vatajelu, kteří zamířili z české ligy přímo do zahraničí.

Trenéru Radovi se dařilo průběžně zabudovávat další a další hráče, když loni přišli Jugas, Sýkora, Matoušek na hostování ze Slavie, Plechatý ze Sparty, na přestup Holík ze Zlína a z Teplic nejprve obránce Krob a o půl roku později i Jeřábek.

„Jsem tu třetí rok, jednou jsme byli třetí, dvakrát čtvrtí,“ zrekapituloval kouč svoje dosavadní angažmá, v němž bude pokračovat. „Ve skupině o titul jsme předstihli Liberec i Baník Ostrava. Jeden čas byla pod námi i Sparta, která se ale od května zvedla a šla za třetí příčkou. Měli jsme za cíl první šestku, což jsme splnili,“ uvedl Rada.

Zůstává i kapitán Hübschman

Kromě úspěšného kouče zůstává v Jablonci i kapitán Tomáš Hübschman, který je lídrem na hřišti i v kabině. Klub oznámil příchod nejlepšího střelce Českých Budějovic Ivana Schranze a v polovině července i získání záložníků Václava Pilaře a Roberta Hrubého.

Oba mají dostatek zkušeností. Pilař se po začátcích v Hradci Králové prosadil ve Viktorii Plzeň i v české reprezentaci, působil i v německé bundeslize. Z Plzně krátce hostoval ve Slovanu Liberec a naposledy byl v Sigmě Olomouc. Robert Hrubý na sebe upozornil v pražské Slavii, hostoval v Baníku Ostrava, v Teplicích a do letošního léta byl znovu v Baníku Ostrava, odkud zamířil do Jablonce na roční hostování.

„Příprava bude hodně krátká. Potřebujeme, aby se hráči, kteří nám chyběli, během léta uzdravili. Máme na paměti i předkolo Evropské ligy. Loni k nám přišli noví hráči na poslední chvíli. Pracujeme na doplnění kádru, abychom byli konkurence schopní,“ dodal Rada.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Největší zážitky? Dvě olympiády, říká bývalý trenér medailistů Svatopluk Žáček Největší zážitky? Dvě olympiády, říká bývalý trenér medailistů Svatopluk Žáček
Česká televize omezí program a bude propouštět. Zvýšení poplatku se nedočká Česká televize omezí program a bude propouštět. Zvýšení poplatku se nedočká
Kritika Fialovy vlády roste i mimo opozici. Vládnutí naráží na pravicovou ideologii Kritika Fialovy vlády roste i mimo opozici. Vládnutí naráží na pravicovou ideologii

VZP chce masivně investovat do prevence. Do rozpočtu zasáhnou i ukrajinští uprchlíci VZP chce masivně investovat do prevence. Do rozpočtu zasáhnou i ukrajinští uprchlíci
Československo před 30 lety: Masarykovu republiku jsem nepohřbil, řekl Václav Havel v roce 1992 Československo před 30 lety: Masarykovu republiku jsem nepohřbil, řekl Václav Havel v roce 1992
Český rozhlas na rozcestí. Nové stanice už nevzniknou, naopak možná bude integrace Český rozhlas na rozcestí. Nové stanice už nevzniknou, naopak možná bude integrace


Komentáře