Trenér Prospal: Po nestandardní přípravě chceme bojovat

Zimní stadion v Českých Budějovicích. Foto DeníkČesko.czZimní stadion v Českých Budějovicích. Foto DeníkČesko.cz

Pod názvem Madeta Motor České Budějovice účinkují hokejisté z jihu Čech v roli nováčka v extralize. Tým povede trenér Václav Propsal, pro něhož to je první angažmá v roli kouče v české nejvyšší soutěži.

Reklama

Hokejové České Budějovice jsou po sedmi letech znovu extraligové. Místní tým, který na jaře postoupil do nejvyšší soutěže, se potýkal v přípravě s problémy, ale trenér Václav Prospal se nechce na nic vymlouvat.

Jihočeský celek musel vynechat nějaký čas v tréninku kvůli karanténním opatřením. „Svým způsobem to bylo nestandardní. Ale zásah do přípravy musíme brát jako realitu, kterou si procházíme,“ konstatoval trenér Václav Prospal podle klubového webu na tiskové konferenci.

Čtyři týdny, které jsme vynechali v přípravě, nám budou určitě chybět. Jdeme do extraligy s deseti treninky a pár zápasy, jednou doma, podruhé venku. Nedá se mluvit o kompaktní přípravě, jistě ne. Ale není to omluva, spíš jednoznačný fakt,“ zamýšlel se kouč extraligového nováčka.

Prospal prozradil, že prioritou pro tým bylo obsazení brankářského postu. „Milan Klouček odcházel do Pardubic a věděli jsme, že nám ho dál nenechají. Měli jsme o Kloučka obrovský zájem, ale na trhu se objevil Marek Čiliak z Komety Brno. A přišel s tím, že bude jasnou jedničkou v brance. Jinak jsme nechtěli kádr příliš měnit. Dohodli jsme se, že chceme dát šanci klukům, kteří extraligu vybojovali,“ nastínil Prospal záměry klubu.

Jádro mužstva zůstalo a je na hráčích, aby ukázali, jestli jako Budějovice na ligu máme. Kádr není uzavřený nikdy, pohyb na soupiskách může nastat až do konce ledna,“ připomněl trenér.

Lákadlem je play off

Prospal už při prvoligovém účinkování týmu avizoval zdravé ambice a odhodlání. Se stejným přístupem jdou Jihočeši i do extraligy.

Věřím, že se v ní etablujeme. Každý zápas chceme hrát na vítězství. Herní model je nastavený, že se nesestupuje, ale krédem nás všech ve vedení organizace, v klubu a v kabině je uspět. A velkým lákadlem se stává umístění po základní části, které by zaručilo účast v play off,“ dodal budějovický lodivod a někdejší skvělý hráč se zlušenostmi ze zámořské NHL.

V českém hokeji Prospal už působil také jako jeden z asistentů trenéra českého reprezentačního áčka Josefa Jandače. Na střídačce extraligového klubu ale zažije premiéru v trenérské kariéře. Konkrétně v zápase s Mountfieldem Hradec Králové, který vede Vladimír Růžička starší.

 

.

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík
Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme? Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme?
Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc

V Praze začala velká výměna zastávek MHD V Praze začala velká výměna zastávek MHD
Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín
Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku


Komentáře