Trenér Martin Hašek: Jsem rád, že zvládáme domácí zápasy

Martin Hašek. Foto: archiv DeníkČesko.czMartin Hašek. Foto: archiv DeníkČesko.cz

Fotbalisté Bohemians Praha1905 dovedou své příznivce v lize hodně napínat a připravují jím skvělé, ale i méně příznivé zážitky. Poslední tři zápasy jsou toho dokladem.

Reklama

Klokani po fantastickém obratu v Ďolíčku z 0:2 na 3:2 zdolali Sigmu Olomouc, potom utrpěli debakl 0:4 v nedalekém Edenu se Slavií a v osmém kole porazili Slovan Liberec 2:1 vítězným gólem tři minuty před koncem.

Plný emocí tak obvykle bývá trenér Martin Hašek, což se potvrdilo i po výhře Bohemians Praha 1905 nad libereckým soupeřem.

Jak hodnotíte bilanci ze čtyř domácích vystoupení v lize?

Jsem rád, že jsme většinou obstáli v podobě vítězství. I remízu s Viktorií Plzeň beru jako zvládnutý zápas. Po loňském méně úspěšném období se snad odvděčujeme našim fanouškům útočnou hrou a bodovými zisky z domácího trávníku.

Do jaké míry se vám zamlouval duel s Libercem? Slovan předtím udolal pražskou Spartu a zdálo se, že jeho forma stoupá.

Především se zápas hrál nezvykle od patnácti hodin, tudíž v nevhodném čase, pro fotbal doslova nechutném, navíc v tropickém počasí. Proto měl v prvním poločase jen průměrné tempo. Mohli jsme být spokojení s defenzivou. Soupeře jsme nepustili do šance. Ale ani nám nevycházela kombinační hra. Chyběly nám pohyb a odvaha.

Jaký byl záměr do druhé půle?

Přemýšleli jsme, co s tím udělat a něco změnit. Paradoxně jsme neudělali nic, přesto jsme se dostali do vedení. A to zásluhou až neskutečné individuální akce Jana Vodháněla. Kdo na zápas přišel, tak na to nezapomene. To se hned tak nevidí. Jenže nadšení netrvalo dlouho.

Neprojevilo se pak na hře vašich svěřenců menší uspokojení?

Asi ano. Možná zbytečně jsme se zatáhli a mysleli jsme si, že nám stačí bránit jednobrankový náskok.  Soupeř ožil a vycítil šanci na vyrovnání. To také přišlo ve chvíli, kdy byl ošetřovaný za lajnou Lukáš Pokorný a scházel nám hráč mezi stopery a středovou řadou. Znovu jsme se ale nadechli a na hráčích bylo patrné, že chtějí urvat tři body.

A koncovka zápasu?

Ugwu předvedl parádní akci, vyřešil sám složitou situaci před brankou a našel volného Vodháněla, který rozhodl svým druhým gólem v utkání o výsledku. Takže spolupráce v ofenzivě na jedničku.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Šlágry 10. kola ligy: Návrat Lischky? Malý zázrak, říká trenér Sparty Jílek před derby Šlágry 10. kola ligy: Návrat Lischky? Malý zázrak, říká trenér Sparty Jílek před derby
Šlágry 9. kola ligy: Řada týmů představí další nové posily Šlágry 9. kola ligy: Řada týmů představí další nové posily
Hokejová Sparta: Jde nám o klubový úspěch, říká nový kapitán Michal Řepík Hokejová Sparta: Jde nám o klubový úspěch, říká nový kapitán Michal Řepík

Fotbalová Slavia získala Horu z Teplic a Takácse z Mladé Boleslavi Fotbalová Slavia získala Horu z Teplic a Takácse z Mladé Boleslavi
Vybrat si nejen lékaře, ale i nemocnici. Chirurgické operace nemusí být strašákem Vybrat si nejen lékaře, ale i nemocnici. Chirurgické operace nemusí být strašákem
Šlágry 8. kola ligy: Fotbalisté pražské Sparty zkusí zastavit mizérii proti Olomouci Šlágry 8. kola ligy: Fotbalisté pražské Sparty zkusí zastavit mizérii proti Olomouci


Komentáře