Trenér Kozel: De Azevedo byl rozhodujícím faktorem

Trenér Luboš Kozel. Foto Archiv DenikČesko.czTrenér Luboš Kozel. Foto Archiv DenikČesko.cz

Fotbalisté Baníku Ostrava ukončili dlouhé čekání na vítězství v lize. Trenér Luboš Kozel po zápase s Pardubicemi (3:0) mohl být spokojen s týmovým výkonem i aktivitou některých hráčů v ofenzivě.

Reklama

Čekání je u konce. Alespoň v případě fotbalistů Baníku Ostrava, kteří vyhráli v první lize na domácím stadionu po nesmírně dlouhé době. Není divu, že trenér Luboš Kozel přijal vítězství nad Pardubicemi (3:0) s povděkem. Kouč si po utkání pochvaloval i přínos některých hráčů, což zmínil také v klubové televizi na baníkovském webu.

X Ústřední postavou ostravského týmu byl tentokrát brazilský ofenzivní záložník Carlos De Azevedo. Jak hodnotíte jeho výkon?

Carlos byl asi před měsícem na odchodu, ale sledovali jsme ho dál v tréninku a nakonec to vzal za správný konec. Viděl jsem ho v zápasech za béčko, kde byl nejlepším hráčem. Tím si řekl o to, abychom s ním počítali znovu i pro ligu. Vrátil se do áčka, přímo do sestavy. A myslím, že zaslouženě. Proti Pardubicím byl rozhodujícím faktorem.

X V poslední době se začíná prosazovat i útočník Tomáš Zajíc po příchodu ze Slovácka. Jak to vnímáte?

Tomáš Zajíc je především střelec, který se umí orientovat v pokutovém území a před brankou. Takové hráče potřebujeme, aby plnili svoji roli. Je zdravý, zpátky na hřišti a určitě s ním počítáme i pro další zápasy.

X Uvažujete o případných posilách?

Věřím, že se podaří nějaký příchod zrealizovat. Ale měla by to být opravdová posila. Nejen doplnění a rozšíření kádru. Pokud by se povedlo přivést hráče s okamžitou nadstandardní výkonností, pak by to smysl mělo.

X Co pro Baník Ostrava znamená vítězství nad Pardubicemi?

Před utkáním jsme nebyli v lehké situaci. Svým způsobem jsme brali vítězství na nováčkem jako povinnost, i když jsme k pardubickému celku vyjadřovali respekt. Přece jen v předchozím kole remizovali se Slavií. Dobrý výsledek s Pardubicemi by nám měl pomoci k získání sebevědomí.

X Jak vzhlížíte k dalšímu zápasu v Teplicích?

Můžeme mít relativní klid na trénink, ale první výhrou v sezoně se nelze uspokojit. Proto budeme chtít navázat na minulé kolo i na teplickém stadionu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík
Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme? Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme?
Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc

V Praze začala velká výměna zastávek MHD V Praze začala velká výměna zastávek MHD
Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín
Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku


Komentáře