Trenér Kozel: De Azevedo byl rozhodujícím faktorem

Trenér Luboš Kozel. Foto Archiv DenikČesko.czTrenér Luboš Kozel. Foto Archiv DenikČesko.cz

Fotbalisté Baníku Ostrava ukončili dlouhé čekání na vítězství v lize. Trenér Luboš Kozel po zápase s Pardubicemi (3:0) mohl být spokojen s týmovým výkonem i aktivitou některých hráčů v ofenzivě.

Reklama

Čekání je u konce. Alespoň v případě fotbalistů Baníku Ostrava, kteří vyhráli v první lize na domácím stadionu po nesmírně dlouhé době. Není divu, že trenér Luboš Kozel přijal vítězství nad Pardubicemi (3:0) s povděkem. Kouč si po utkání pochvaloval i přínos některých hráčů, což zmínil také v klubové televizi na baníkovském webu.

X Ústřední postavou ostravského týmu byl tentokrát brazilský ofenzivní záložník Carlos De Azevedo. Jak hodnotíte jeho výkon?

Carlos byl asi před měsícem na odchodu, ale sledovali jsme ho dál v tréninku a nakonec to vzal za správný konec. Viděl jsem ho v zápasech za béčko, kde byl nejlepším hráčem. Tím si řekl o to, abychom s ním počítali znovu i pro ligu. Vrátil se do áčka, přímo do sestavy. A myslím, že zaslouženě. Proti Pardubicím byl rozhodujícím faktorem.

X V poslední době se začíná prosazovat i útočník Tomáš Zajíc po příchodu ze Slovácka. Jak to vnímáte?

Tomáš Zajíc je především střelec, který se umí orientovat v pokutovém území a před brankou. Takové hráče potřebujeme, aby plnili svoji roli. Je zdravý, zpátky na hřišti a určitě s ním počítáme i pro další zápasy.

X Uvažujete o případných posilách?

Věřím, že se podaří nějaký příchod zrealizovat. Ale měla by to být opravdová posila. Nejen doplnění a rozšíření kádru. Pokud by se povedlo přivést hráče s okamžitou nadstandardní výkonností, pak by to smysl mělo.

X Co pro Baník Ostrava znamená vítězství nad Pardubicemi?

Před utkáním jsme nebyli v lehké situaci. Svým způsobem jsme brali vítězství na nováčkem jako povinnost, i když jsme k pardubickému celku vyjadřovali respekt. Přece jen v předchozím kole remizovali se Slavií. Dobrý výsledek s Pardubicemi by nám měl pomoci k získání sebevědomí.

X Jak vzhlížíte k dalšímu zápasu v Teplicích?

Můžeme mít relativní klid na trénink, ale první výhrou v sezoně se nelze uspokojit. Proto budeme chtít navázat na minulé kolo i na teplickém stadionu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Hokejový reprezentant Martin Kaut odchází z extraligy do Švédska Hokejový reprezentant Martin Kaut odchází z extraligy do Švédska
Fotbaloví trenéři Pavel Hapal a Pavel Vrba přišli o zahraniční angažmá Fotbaloví trenéři Pavel Hapal a Pavel Vrba přišli o zahraniční angažmá
Nemocnice Žižkov prochází proměnou. Pro Prahu 3 rozšiřuje ambulantní služby Nemocnice Žižkov prochází proměnou. Pro Prahu 3 rozšiřuje ambulantní služby

Praha 3 chce na Žižkově obnovit náměstí Jiřího z Lobkovic Praha 3 chce na Žižkově obnovit náměstí Jiřího z Lobkovic
Házenkářky Mostu a Slavie Praha se chystají na evropské poháry Házenkářky Mostu a Slavie Praha se chystají na evropské poháry
Ostravský turnaj bude bez zkušené české hvězdy Ostravský turnaj bude bez zkušené české hvězdy


Komentáře