Trenér Kotal chválí spolupráci Juliše s Hložkem

Trenér Václav Kotal. Foto: Lada Kutějová, DenikCesko.czTrenér Václav Kotal. Foto: Lada Kutějová, DenikCesko.cz

Fotbalisté pražské Sparty hladce zvládli první dva ligové zápasy v nové sezoně. Při zisku šesti bodů nastříleli sedm gólů. Trenér Václav Kotal je spokojen nejen s ofenzivní fází, ale i defenzivou mužstva. .

Reklama

 

Pohled na tabulku první fotbalové ligy po dvou kolech je velmi příjemný pro trenéry, hráče i fanoušky pražských celků. Kromě vedoucí Slavie má plný počet bodů i Sparta, jejíž zkušený kouč Václav Kotal netajil spokojenost po zápase s Olomoucí (3:0). Vyplynulo to i z jeho vyjádření pro média na sparťanském webu.

x Navrátilec z hostování Lukáš Juliš vstřelil ve dvou zápasech tři branky. Jak vidíte jeho produktivitu a přínos pro Spartu?

Už tato bilance dokumentuje, proč jsme si ho tady nechali. Před rokem jsem vedl Lukáše Juliše ve sparťanském béčku, kdy dal během půlky sezony jedenáct gólů. Potom hostoval v Sigmě Olomouc a na jaře se mu tam nebývale dařilo.

x Podle statistik zaznamenal Juliš za Olomouc osm branek ve dvanácti jarních ligových zápasech, další přidal v poháru. A plynule na to navazuje i ve Spartě, kdy se dvakrát prosadil proti bývalům spoluhráčům z Hané.

Už v Olomouci jsme poznali, co v něm je. Teď hodně těží i ze spolupráce s Adamem Hložkem, který mu skvěle připravil první gól. Jejich souhra je velmi dobrá.
x Jak vnímáte dvě dosavadní vítězství proti moravským soupeřům při startu do ligy?

Jsem rád, že jsme výhru z Brna 4:1 potvrdili i v duelu se Sigmou Olomouc. V součtu jsme nasbírali skóre 7:1, což nám skýtá prakticky klid pro přípravu během nynější reprezentační přestávky.

x Čeho si ceníte na výsledku zápasu s Olomoucí?

Výkon hráčů se mi líbil, v prvním poločase jsme dali dva góly a tím si vytvořili dobrý předpoklad pro druhý poločas. V něm jsme sice proměnili jen jednu šanci, ale důležité je, že jsme udrželi čisté konto. Přitom jsme věděli, že Olomouc předtím porazila Liberec, jenž následně takříkajíc přejel favorizovanou Plzeň. I z tohoto hlediska má vítězství bez obdrženého gólu pro nás velkou hodnotu.

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Hokejový reprezentant Martin Kaut odchází z extraligy do Švédska Hokejový reprezentant Martin Kaut odchází z extraligy do Švédska
Fotbaloví trenéři Pavel Hapal a Pavel Vrba přišli o zahraniční angažmá Fotbaloví trenéři Pavel Hapal a Pavel Vrba přišli o zahraniční angažmá
Nemocnice Žižkov prochází proměnou. Pro Prahu 3 rozšiřuje ambulantní služby Nemocnice Žižkov prochází proměnou. Pro Prahu 3 rozšiřuje ambulantní služby

Praha 3 chce na Žižkově obnovit náměstí Jiřího z Lobkovic Praha 3 chce na Žižkově obnovit náměstí Jiřího z Lobkovic
Házenkářky Mostu a Slavie Praha se chystají na evropské poháry Házenkářky Mostu a Slavie Praha se chystají na evropské poháry
Ostravský turnaj bude bez zkušené české hvězdy Ostravský turnaj bude bez zkušené české hvězdy


Komentáře