Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím

Trenér Jozef Weber. Foto Archiv DeníkČesko.czTrenér Jozef Weber. Foto Archiv DeníkČesko.cz

Takřka tři roky působil fotbalový trenér Jozef Weber na lavičce prvoligového týmu Mladé Boleslavi. V pondělí 7. prosince byl však odvolán. Nahradil ho Karel Jarolím.

Reklama

 

Takříkajíc vaz trenérovi Webrovi zlomila domácí porážka s Teplicemi 0:2 v zápase, kdy severočeský tým poprvé vedl nový trenér Radim Kučera.

Mladá Boleslav prohrála potřetí za poslední čtyři utkání. Tím se Středočeši propadli na patnácté místo osmnáctičlenné tabulky.

Vzhledem k novému modelu soutěže sestoupí z ligy tři celky, takže Mladá Boleslav se jen těsně drží nad sestupovým pásmem.

„Vedení FK Mladá Boleslav děkuje trenérovi Jozefu Weberovi a realizačnímu týmu za odvedenou práci v uplynulých necelých třech letech a přeje všem mnoho úspěchů v jejich dalším profesním životě," uvedl středočeský klub na svém webu.

Weber v minulých sezonách vedl v mladoboleslavském kádru řadu kvalitních hráčů. Třeba Nikolaj Komličenko se stal v barvách tohoto klubu suverénním způsobem králem ligových střelců. Střelecky se při působení v Mladé Boleslavi pod Webrovou taktovkou dařilo i dalším fotbalistům, např. Murisi Mešanovičovi.

Weber po skončení hráčské etapy v Jablonci začínal v tamním klubu trenérskou kariéru jako asistent Františka Komňackého. Z postu hlavního kouče vedl Bohemians Praha 1905, Karvinou a právě Mladou Boleslavi.

„Novým trenérem byl jmenován Karel Jarolím, který naposledy vedl v letech 2016-2018 českou reprezentaci," dodala v prohlášení Mladá Boleslav.

Nový kouč vedl tým už v sobotu 12. prosince v utkání s poslední Opavou, kde Mladá Boleslav remizovala 2:2.

"Mám smíšené pocity. Na jednu stranu jsme rád, že jsme získali alespoň bod, ale mohli jsme v Opavě i vyhrát," přemítal Jarolím při hodnocení své obnovené premiéry na lavičce Mladé Boleslavi. Mužstvo trénoval už v letech 2014-2016.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země
Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber
Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec

Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu
Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě
Každý má problémy a musíme se s nimi vypořádat, říká nový trenér ligových fotbalistů Teplic Každý má problémy a musíme se s nimi vypořádat, říká nový trenér ligových fotbalistů Teplic


Komentáře