Trenér Jiří Šejba: Hokejová doba je nevyzpytatelná

Z hokejové ligy. Foto: DeníkČesko.czZ hokejové ligy. Foto: DeníkČesko.cz

Hokejový trenér Jiří Šejba poznává atypický vývoj nynější sezony v roli kouče týmu Prostějova v první lize. Do českého hokeje se vrátil po zahraničním angažmá, kdy trénoval v Polsku.

Reklama

Do českého hokejového prostředí se po určité odmlce vrátil trenér Jiří Šejba. V myslích fanoušků je zapsaný ze své hráčské éry jako jeden z tahounů tehdejší československé reprezentace, která v roce 1985 získala na šampionátu v Praze titul mistrů světa. Momentálně osmapadesátiletý kouče vede celek LHK Jestřábi Prostějov v první lize.

Letošní ročník první hokejové ligy je atypický nejen kvůli osmnácti účastníkům soutěže. „I do hokeje zasahuje nevyzpytatelná doba. Je to velmi těžká soutěž, hodně záleží na financích. Přesto každý celek může porazit každého,“ míní trenér, který přišel do prostějovského klubu v srpnu.

Šejba má ve své trenérské činnosti na co navazovat. Vedl například celek Pardubic v extralize v sezoně 2004-2005 a poté v roce 2008. „Vzpomínám si, že tehdy jsme hráli ve skupině o vyhnutí se baráži. A jelikož jsme měli před posledním Ústím nad Labem v tabulce extraligy velký náskok, dávali jsme v Pardubicích šanci mladým hráčům,“ vybavil si Šejba.

Z Pardubic zamířil do Mladé Boleslavi, která bojovala o udržení v extralize. V letech 2008-2010 byl na střídačce středočeského celku například s Leo Gudasem, Jaromírem Šindelem, Vladimírem Čermákem, Luďkem Bukačem mladším nebo Janem Tlačilem. „Uteklo to rychle, takový je sport,“ prohodil Šejba, který pracoval i jako sportovní ředitel Pardubic a od roku 2013 až do loňska úspěšně trénoval v Polsku.

Potkává se s bývalými spoluhráči

S kolegou Tlačilem se Šejba potkal v roli kouče Prostějova v Ústí nad Labem, kam se Tlačil, nynější kouč Příbrami, přijel podívat na svého syna, hrajícího za ústecký celek.

Známých trenérů, se kterými Šejba působil v jednom týmu jako hráč, je v českém hokeji spousta. Například mistry světa ze zmíněného roku 1985 jsou i Miloslav Hořava ze Sparty, Vladimír Růžička z Hradce Králové, Petr Rosol z Kadaně. „Tehdy jsme v reprezentaci byli velká parta. Občas se setkáváme samozřejmě při hokeji i s dalšími bývalými spoluhráči, nebo si zavoláme,“ uvedl Šejba.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík
Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme? Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme?
Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc

V Praze začala velká výměna zastávek MHD V Praze začala velká výměna zastávek MHD
Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín
Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku


Komentáře