Trenér Holoubek: Kluci tam nechali všechno

Fotbalový stadion v Olomouci. Foto DenikCesko.czFotbalový stadion v Olomouci. Foto DenikCesko.cz

Narychlo složená česká fotbalová reprezentace odehrála důstojný zápas v rámci Ligy národů se Skotskem v Olomouci. Role zastupujícího trenéra se zhostil David Holoubek, který ocenil přístup všech hráčů a celého realizačního týmu k těžkému zápasu.

Reklama

Nevídaný zápas pro celý český fotbal. Tak by se dalo charakterizovat střetnutí narychlo sestaveného reprezentačního áčka se Skotskem v rámci Ligy národů v Olomouci (1:2). Zastupujícím trenérem při nucené absenci hlavního kouče národního týmu Jaroslava Šilhavého byl čtyřicetiletý David Holoubek.

Jsem trenér mládežnických reprezentací, tam je v tuhle chvíli moje místo. Samozřejmě si té šance moc vážím. Chtěli jsme ukázat, co v nás je, v těch trenérech, kteří tu byli," uvedl Holoubek podle médií na online tiskové konferenci.

ČTK dále přibližuje jeho pohled na nevšední záležitost pro všechny aktéry zápasu i fanoušky českého fotbalu, kteří se ale do hlediště ze všeobecně známých důvodu nedostali.

Chtěl bych poděkovat všem hráčů, kteří tady s námi byli, kteří narychlo přijeli, nejen těm na hřišti, ale i na lavičce. Vytvořili tady skvělou atmosféru, pozitivně konstruktivní. Chtěl bych poděkovat i celému týmu reprezentační dvacítky - Radim Kučera, Jirka Žilák, Tomáš Ujfaluši, Petr Papoušek. Strašně moc si vážíme, jakou jsme měli odezvu od fanoušků, od hráčů, kteří tady nemohli být. A nejsilnější zážitek? Bylo to všechno rychlé, ve spěchu, zážitků je spousta. Ale největší je pro mě to, že tam kluci nechali všechno," líčil Holouberk, jenž na přelomu let 2016-2017 vedl pražskou Spartu, potom od ledna 2018 do června 2018 Slovan Liberec a následnou sezonu Ružomberok ve slovenské nejvyšší soutěži. Momentálně je koučem české reprezentační osmnáctky.

Některé hráče vedl už v Liberci

Zajímavostí je, že Holoubek vedl z reprezentační lavičky v Olomouci i hráče, které trénoval při svém působení v Liberci. Tehdy pod jeho taktovkou za Slovan nastupovali Tomáš Malinský a Ondřej Karafiát (oba nyní Slavia Praha), Radim Breite (Olomouc), Roman Potočný (Ostrava), náhradním gólmanem byl Filip Nguyen, který působí v Liberci i letos. A Jakub Pešek přišel do libereckého klubu v létě 2018.

Česká liga je velmi těžká a složitá, možná si ji sami někdy úplně zbytečně podceňujeme. Mám ji zařazenou hodně vysoko a má velkou kvalitu. Spousta zahraničních hráčů a trenérů ji nebyli schopni zvládnout. Respekt všem trenérům, kteří kluby v české lize vedou," poznamenal čtyřicetiletý kouč, jenž sice aktuálně nepůsobí v žádném ligovém klubu, ale z pozice trenéra juniorské reprezentace ji samozřejmě pozorně sleduje.

Klukům jsme před zápasem říkali: Pojďte ukázat, že sem do reprezentace patříte, že vás pan trenér nanominuje příště. Na tom byla postavena naše motivace od nás trenérů. Samozřejmě to není otázka na mě, ale myslím, že můžeme počítat s některými hráči, kteří se tu objevili," uvedl Holoubek.

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země
Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber
Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec

Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu
Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě
Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím


Komentáře