Trenér fotbalových Teplic Stanislav Hejkal: Dvanácté místo není ideálem

Archivní snímek z utkání Teplice - Slavia. Foto: DeníkČesko.czArchivní snímek z utkání Teplice - Slavia. Foto: DeníkČesko.cz

Fotbalisté Teplic brzy přišli o naději na účast v prostřední části skupiny v první lize. Nakonec se v soutěži zachránili až dvě kola před koncem.

Reklama

Fotbalisté FK Teplice získali dvě kola před koncem nadstavbové skupiny o udržení jistotu prvoligové definitivy.

Aktuální dvanácté místo má sice k ideálu daleko, ale v Teplicích si alespoň oddechli, že se jich netýká hrozba záchranářských starostí.

„Ale měli jsme vyšší ambice,“ uvedl teplický trenér Stanislav Hejkal v nahrávce pro média.

Loni se Teplice vešly do prostřední ligové skupiny, jenže letos na to nenavázaly. Jak vnímáte vrcholící ročník nejvyšší soutěže z pohledu klubu?


Jsme rádi, že jsem získali relativní klid. A zároveň nás mrzí, že jsme museli sehrát už tři zápasy ve spodní skupině. To, že nejsme výš, než na dvanácté příčce, je pro nás velká škoda.

Byť váš tým nepatří mezi elitu v lize, přesto si vysloužil pozornost díky kanonýru Jakubu Řezníčkovi. Dokonce atakoval korunu krále ligových střelců. Kde se to v něm vzalo?

Je pravda, že dává góly. Už jich má dvanáct, přičemž se rozstřílel hlavně v květnu a červnu. Mužstvo na něj pracuje a on mu to takhle vrací. V tabulce střelců dorovnal po třetím zápase nadstavby Kangu a Kozáka ze Sparty, o jednu branku navíc má Musa ze Slavie, který šesti jarními góly navázal na svých sedm tref z podzimního působení v Liberci. Jakub Řezníček je typem hráče, který rád hraje a rychlý sled zápasů mu vyhovuje. I pro klub je jistě dobré,, že prohnal ostatní kanonýry v první lize.

Přitom Řezníček přišel do Teplic až loni v září z belgického Lokerenu a naskočil v české lize poprvé až v devátém kole. Takže jeho příchod byl povedeným tahem, že?

Věděli jsme, že Kuba Řezníček je zkušeným a takříkajíc gólovým hráčem. Potvrzoval to i při předchozích angažmá v českých ligových klubech.

Zdá se, že cílem Teplic bude snaha zabudovávat do sestavy mladé hráče. Jaká je tedy strategie?

Proti Zlínu jsme dohrávali se záložní řadou, v níž byli vedle Ljevakoviče prakticky jen mladíci. Získávají zkušenosti, které by se jim mohly hodit už v příští sezoně, aby to vrátili týmu. Postupné změny v sestavě musíme dělat citlivým způsobem.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země
Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber
Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec

Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu
Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě
Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím


Komentáře