Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru

Uznávanou postavou v házenkářském prostředí je zkušený trenér Dušan Poloz. Na reprezentační úrovni působil u českého i slovenského národního týmu žen, slavil úspěchy s ženským áčkem Baníku Most. Trénoval celek Zubří v české extralize mužů a řadu let strávil při angažmá v Norsku. Momentálně je trenérem české reprezentace juniorek. „Na vítězství s Mostem v evropském poháru se nedá zapomenout,“ říká Poloz.

Reklama

 

Jak vzpomínáte na společnou práci po boku Jana Bašného, který před půl rokem po dvanácti letech skončil na lavičce českého ženského národního týmu?

Na adresu Honzy Bašného musím nejprve říci jednu krátkou větu: Klobouk dolů. Spousta lidí si nepamatuje, co bylo před jeho nástupem k týmu. Šest let se nepostoupilo na žádný šampionát. Pak jsme byli společně v roce 2012 na mistrovství Evropy v Bělehradě. A za Bašného éry hrála Česká republika na čtyřech mistrovstvích Evropy a třech mistrovstvích světa.

Jan Bašný slaví koncem ledna šedesátiny. Zajímavostí je, že máte  blízko i k jeho nástupci u české reprezentace, Noru Bertu Dahlovi.

Berta znám už z vlastního působení v Norsku, kde jsme se potkávali jako soupeři. Je to vynikající odborník, neustále ambiciozní a energický. Na klubové úrovni trénuje v Rumunsku.

Je známo, že jste stál u prvních úspěchů mosteckého klubu, který letos usiluje o jubilejní desátý mistrovský titul v české nejvyšší soutěži žen v řadě.

Je pravda, že série začala v roce 2012, kdy jsem přebíral družstvo na sedmém místě v tabulce. Začátek sezony nebyl dobrý, ale pak jsme se zvedli a už jsme snad neprohráli. Současně s Challenge Cupem jsme na jaře 2013 dominovali v interlize i české lize.

Co pro vás triumf na evropské scéně znamenal?

Vyhrát jakoukoli evropskou soutěž se moc cení. Na to se nedá zapomenout. Teď se ten Challenge Cup jmenuje EHF Cup. A v českých končinách se nestává často, aby tuzemský házenkářský tým se takhle prosadil na evropském  poli. Od té doby se v mém trenérském životě odehrála spousta věcí. Vrátil jsem se například do Norska. Taky jsem dva roky trénoval muže Zubří v české extralize.

Jaké to bylo období?

Před covidem jsme byli se Zubřím na druhém nebo třetím místě, ale soutěž byla kvůli koronavirovým opatřením před play off předčasně ukončena. Následně jsem přešel k reprezentaci juniorek.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Čtyřikrát doma, z toho třikrát bez vstřeleného gólu. Je to zdvižený prst, uznal pardubický trenér Radoslav Kováč Čtyřikrát doma, z toho třikrát bez vstřeleného gólu. Je to zdvižený prst, uznal pardubický trenér Radoslav Kováč
Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů
Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu

Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop
Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy
Největší zážitky? Dvě olympiády, říká bývalý trenér medailistů Svatopluk Žáček Největší zážitky? Dvě olympiády, říká bývalý trenér medailistů Svatopluk Žáček


Komentáře