Trenér Dukly Roman Skuhravý: Těším se na zápas v Jihlavě

Roman Skuhravý. Foto: archiv DeníkČesko.czRoman Skuhravý. Foto: archiv DeníkČesko.cz

PRAHA - Fotbalisté pražské Dukly se po sestupu z první ligy snaží rychle adaptovat na druholigovou soutěž, v níž patří zákonitě k favoritům na případný postup mezi elitu. Po katastrofálním vstupu do sezony v podobě domácí prohry s Třincem ale Dukla zabrala a se šestibodovým ziskem z dalších dvou kol se posunula do popředí tabulky.

Reklama

„Těším se na páteční zápas v Jihlavě,“ nechal se slyšet trenér pražského celku Roman Skuhravý už na tiskovce po duelu s Viktorií Žižkov.

Kouč Skuhravý začal svoji trenérskou kariéru raketovým způsobem. V závěru jara 2013 přivedl fotbalisty prvoligového Jablonce k triumfu v tehdejším Poháru ČMFS. Severočeský celek pak pod jeho vedením startoval i v předkolech Evropské ligy.

Po Jablonci ambiciózní kouč zamířil k dorostu pražské Dukly, odkud si ho „vytáhl“ druholigový Varnsdorf. Další Skuhravého štací byla Opava, s níž postoupil z druhé do první ligy. Ale po sedmi kolech minulého ročníku nejvyšší soutěže na vlastní žádost v Opavě skončil, aby se o pár dní později stal hlavním trenérem v té době rovněž prvoligové pražské Dukly.

Nová etapa bez starších hráčů

V klubu z Julisky zůstal i po letním sestupu a nyní s Duklou poznává ošidnosti druhé ligy. A to už bez zkušených borců v sestavě, jako byli Podaný (nyní Bohemians), Marek Hanousek (Karviná), Holenda i zahraniční hráči Miloševič, Ďurica, Ostojič, Djuranovič i další.

„Je tady nová etapa. Plně se soustřeďujeme na současnost. I když jsme první zápas nezvládli, měli jsme hned následně možnost napravit prohru s Třincem v Hradci Králové. Tam jsme vyhráli a potvrdili jsme to i proti Žižkovu,“ uvedl Skuhravý.

„Zápasy jsou ideálním způsobem k tomu, aby se hráči přesvědčili, co druhá liga obnáší. Pokud budeme ve hře přesní a trpěliví, měli bychom uspět. Ve druhé lize hrají i v celcích soupeřů především mladí kluci, kteří při vší úctě k nim nemají takovou kvalitu jako fotbalisté v první lize, co dokáží každou chybu potrestat,“ uvažoval Skuhravý ve videorozhovoru na klubovém webu.

Velká motivace

Trenér Dukly věří, že se jeho svěřenci postupně zbaví nervozity. „Máme před sebou dva zápasy proti týmům, které na jaře hrály baráž o první ligu. To je velká motivace a těším se na to, že nám už páteční duel v Jihlavě ukáže, jak jsme na tom po herní stránce. Venku hrajeme daleko lépe než doma. Očekávám v Jihlavě velmi zajímavé utkání,“ vyhlíží Skuhravý příští kolo, které odstartují fotbalisté Dukly v pátek 9. srpna na Vysočině.

Poté Dukla hostí Zbrojovku Brno, která se rovněž netají ambicemi. Vedení brněnského klubu dokonce vyhlásilo, že cílem je první místo a tudíž přímý postup do první ligy.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Šlágry 10. kola ligy: Návrat Lischky? Malý zázrak, říká trenér Sparty Jílek před derby Šlágry 10. kola ligy: Návrat Lischky? Malý zázrak, říká trenér Sparty Jílek před derby
Šlágry 9. kola ligy: Řada týmů představí další nové posily Šlágry 9. kola ligy: Řada týmů představí další nové posily
Hokejová Sparta: Jde nám o klubový úspěch, říká nový kapitán Michal Řepík Hokejová Sparta: Jde nám o klubový úspěch, říká nový kapitán Michal Řepík

Fotbalová Slavia získala Horu z Teplic a Takácse z Mladé Boleslavi Fotbalová Slavia získala Horu z Teplic a Takácse z Mladé Boleslavi
Vybrat si nejen lékaře, ale i nemocnici. Chirurgické operace nemusí být strašákem Vybrat si nejen lékaře, ale i nemocnici. Chirurgické operace nemusí být strašákem
Trenér Martin Hašek: Jsem rád, že zvládáme domácí zápasy Trenér Martin Hašek: Jsem rád, že zvládáme domácí zápasy


Komentáře