Třebíč prožívá skvělou sezónu v první lize. Nejbližším cílem je semifinále, říká Kamil Pokorný

Třebíč - Největším překvapením základní části první hokejové ligy byli hokejisté HC Horácka Slavia Třebíč. V nesmírně silné konkurenci obsadili po dvaapadesáti kolech skvělé třetí místo za největším favoritem Chomutovem a druhým Motorem České Budějovice.

Reklama

Třebíčtí hokejisté zároveň nechali za sebou i Duklu Jihlava a nečekaně i HC Kladno! Znamená to, že do čtvrtfinále play-off vstoupí od 18. února v sérii proti Havířovu. „Naším jednoznačným cílem je postup do semifinále,“ naznačuje odhodlání Kamil Pokorný, sportovní manažer Třebíče.

Ptát se, jestli jste se třetí příčkou spokojeni, je asi zbytečné. Přesto - co říkáte na takovou bilanci?

Jsme hodně rádi, jak to dopadlo. Opravdu považujeme třetí místo za vynikající výsledek. Měli jsme skvělý rozjezd do sezóny, pak přišel útlum, ale nijak dlouhý. Z krátkodobého poklesu jsme se dostali a konečná třetí příčka je zasloužená. Když to vezmu z celkového pohledu spousty odehraných kol, udělali jsme asi maximum.

Kdo sleduje hokejové dění, musí uznat, že vám funguje spolupráce s extraligovými celky Zlína, Brna i Olomouce.  Je těžké držet vazby se silnějšími kluby?

To, že se opíráme o kontakty s uvedenými mužstvy a spoléháme i na výpomoc hráčů z extraligy, svědčí, že Třebíč si vydobyla v hokeji slušné renomé. Kluci, kteří u nás hrají, jsou velice dobře trénovaní. Dostávají se v první lize na led v situacích, v nichž by se při svém mládí v extralize asi nedostávali. Tedy v přesilovkách, při oslabení apod. V našem kádru mají prostor, aby potvrdili, že jim tato soutěž nečiní problémy. A pro hráče na hraně mezi extraligou a první ligou je start za Třebíč přínosný.

Klíčovým postem jsou brankáři. A v tomto směru je evidentní úzká návaznost na Zlín.

Ano, sezónu u nás začínal Libor Kašík, který loni přivedl Zlín k titulu v extralize. Působil u nás i Tomáš Štůrala, který se vrátil do Zlína. A nyní máme dohodu se Zlínem, že k dispozici bude pro Třebíč Luboš Horčička. Odchytal už závěr základní části.

Uvítali jste přestávku v první lize, trvající až do 18. února?

Jednoznačně. A to z toho důvodu, že jsme dohrávali vinou zranění a nemocí s nesmírně úzkým kádrem. Prostě celostátně známá epidemie napadla kabinu a kvůli nedostatku termínů zápasy nešly přeložit. Skládali jsme sestavu, jak jen to šlo, a je potřeba před hráči i realizačním týmem, který pracoval s minimem hokejistů, smeknout.

n Budete do začátku play-off kompletní?

Věříme, že se hráči uzdraví. A počítáme i s dohodami s extraligovými kluby o pokračujícím hostování či střídavých startech.

Ve čtvrtfinále se potkáte s Havířovem. Na první pohled se zdá, že je to solidní výchozí pozice pro play-off. Jednu z dalších dvojic totiž tvoří Jihlava-Kladno, tedy dva favorité. Jak vnímáte fakt, že jste se vyhnuli dotyčným celkům zvučných jmen?

V play-off si už moc nevyberete. Rozhodně bych nezpochybňoval kvality Havířova. Má velice silný kádr a divácké zázemí. Určitě tam bude dvakrát vyprodaný stadión. Máme z Havířova respekt, ale naším cílem je projít do semifinále.

Už se vám to povedlo v předešlých dvou letech. Jaké máte zkušenosti?

Před dvěma lety jsme nejprve vyřadili Kadaň a v semifinále prohráli v neskutečné sérii s Mladou Boleslaví. Loni jsme vyřadili Havlíčkův Brod a znovu narazili na Mladou Boleslav, která nakonec prošla baráží až do extraligy.

Letos ale Boleslav „nehrozí“, když hraje o soutěž výš.

To je pravda, ale zase tam jsou jiná mužstva, neméně špičková a usilující o extraligu.

Ještě jsme se nezmínili o trenérovi. V minulých letech jste vedl tým sám jako hlavní kouč. Pak jste loni tento post předal Jiřímu Mičkovi. A byla to asi dobrá volba.

Jiří Mička dělal asistenta ve Slovanu Ústí nad Labem, loni trénoval Havlíčkův Brod a letos odvádí v Třebíči práci, jakou jsme od něj očekávali. Na svém místě zůstává pochopitelně i pro play-off.

Neláká vás případný návrat na trenérskou lavičku právě před vrcholem sezóny?

Ne, ne. Důvěru mají pan Mička i jeho asistent. Budou pracovat dál a doufejme, že se dostanou s mužstvem co nejdále.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Vysočina

Bez týmové soudržnosti se nezvedneme, říká Tomáš Čachotský o jihlavské Dukle Bez týmové soudržnosti se nezvedneme, říká Tomáš Čachotský o jihlavské Dukle
Nabídky k návratu do Zlína jsem odmítl, říká zkušený hokejový útočník Marek Melenovský Nabídky k návratu do Zlína jsem odmítl, říká zkušený hokejový útočník Marek Melenovský

Komentáře