Trávníček a Plekanec dominují produktivitě v první hokejové lize

Hokejový útočník Michal Trávníček. Foto: DeníkČesko.czHokejový útočník Michal Trávníček. Foto: DeníkČesko.cz

Hokejoví útočníci Michal Trávníček a Tomáš Plekanec, kteří ještě před půl rokem působili v extralize, se výrazně prosazují svými zkušenostmi rovněž v druhé nejvyšší soutěži. Oběma se daří i ve střelecké produktivitě.

Reklama

V dosavadním průběhu první hokejové ligy se v popředí střelecké produktivity soutěže pohybují také zkušení útočníci Michal Trávníček a Tomáš Plekanec. Oba mají na svém kontě po šesti odehraných zápasech shodně čtyři góly a stejný počet asistencí.

Michal Trávníček je doslova k nezastavení. Brzy mu bude jedenačtyřicet let, ale odvádí neocenitelné služby v dresu Slovanu Ústí nad Labem. Třebaže s ním v extraligovém Litvínově přestali v létě počítat, nijak nezatrpkl, na hokej nezanevřel a naopak se s velkou dávkou energie pustil do nového angažmá v první lize.

„Brali jsme ho jako zkušenou posilu, aby dal dohromady kabinu. Teď už zaznamenal osm kanadských bodů, což je víc, než počet utkání, co jsme zatím sehráli. Michalu Trávníčkovi se kromě zmíněné role v šatně nesmírně daří i střelecky a v ofenzivě,“ pokýval hlavou nový ústecký trenér Miroslav Mach.

„Je příkladem pro mladé hráče. Hraje přesilovky a umí nejen skórovat, ale k té produktivitě přidává i poctivou defenzivu. Dokáže odbránit oslabení, padá do střel. Maximálně využívá časový prostor, jaký dostává na ledě, ku prospěchu týmu,“ liboval si Mach.

Zkušení hráči prokazují úroveň

O kvalitě Trávníčka se přesvědčili v pozici soupeřů i hokejisté Prostějova, které vede nový trenér Jiří Šejba.

„Samozřejmě jsme věděli, že má formu. Z celkového pohledu se mi líbí, že i tihle starší hráči to po odchodu z extraligy nezabalili,“ pravil mistr světa z roku 1985. „Jsou to borci, kteří pořád prokazují svou úroveň a chtějí ještě pokračovat v kariéře. Třeba jako i Tomáš Plekanec z Kladna. První ligu bere vážně a také na něm i dalších hráčích z extraligy je patrné, že mají něco za sebou,“ konstatoval ještě Šejba, kouč hanáckého celku z Prostějova.

Ze statistického úhlu má lepší individuální bilanci než Trávníček s Plekancem jen útočník Jaromír Kverka z Baníku Sokolov. Vstřelil zatím šest gólů a připojil k nim tři asistence. Ale i Kverka může těžit ze svých extraligových zkušeností, které nasbíral hlavně při působení v Karlových Varech.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Hokejový reprezentant Martin Kaut odchází z extraligy do Švédska Hokejový reprezentant Martin Kaut odchází z extraligy do Švédska
Fotbaloví trenéři Pavel Hapal a Pavel Vrba přišli o zahraniční angažmá Fotbaloví trenéři Pavel Hapal a Pavel Vrba přišli o zahraniční angažmá
Nemocnice Žižkov prochází proměnou. Pro Prahu 3 rozšiřuje ambulantní služby Nemocnice Žižkov prochází proměnou. Pro Prahu 3 rozšiřuje ambulantní služby

Praha 3 chce na Žižkově obnovit náměstí Jiřího z Lobkovic Praha 3 chce na Žižkově obnovit náměstí Jiřího z Lobkovic
Házenkářky Mostu a Slavie Praha se chystají na evropské poháry Házenkářky Mostu a Slavie Praha se chystají na evropské poháry
Ostravský turnaj bude bez zkušené české hvězdy Ostravský turnaj bude bez zkušené české hvězdy


Komentáře