Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík

Trenér Teplic Jiří Jarošík zahájil s týmem další přípravu. Foto MEDIASHOWTrenér Teplic Jiří Jarošík zahájil s týmem další přípravu. Foto MEDIASHOW

Na jařa se fotbalisté Teplic zachránili v první lize až díky úspěšné baráži s druholigovou Vlašimí. Ale v přípravě na nadcházející sezonu se musí trenér Jiří Jarošík obejít bez stěžejních hráčů, kterým skončilo hostování z pražských „S“.

Reklama

O místo v kádru se proto ucházejí některé nové tváře. Adepti teplického dresu se už představili v prvním přípravném zápase s Ústím nad Labem.

V Teplicích už nebudou v nejbližší době působit Mohamed Tijani, Jan Fortelný, Václav Sejk, Jakub Mareš, Ondřej Mazuch a  další. Naopak šanci v přípravě dostávají Soufiane Dramé, Jakub Křišťan, Jakub Urbanec.

„Sestavu proti Ústí nad Labem jsme rozdělili na dvě jedenáctky. Další kluci jsou tady na zkoušku. Utkání s Ústím se mělo hrát v Dubí-Pozorce, ale kvůli podmáčenému terénu jsme měnili plán a zahráli jsme si na umělé trávě v teplickém areálu na Stínadlech. Ve finále jsme byli rádi, jak to dopadlo, protože jsme se trošku báli, aby příprava nebyla narušena výraznějším způsobem,“ uvedl trenér Jiří Jarošík.

„Asi jsme zvolili nejlepší řešení,“ mínil kouč.

Na hodnocení toho, jak si vedou testovaní hráči, je příliš brzy. Zajímavými jmény jsou Čerepkai ze Slovanu Bratislava a Arigo z německého Wurzburgeru.

Koncem července zahájí Teplice nový ligový ročník duelem s mistrovskou Viktorí Plzeň.

„Zaznamenal jsem los, ale nijak jsem se k tomu neupínal.  Soustředíme se na sebe a především hledáme nové hráče. Věřím, že s Plzní to může být dobrý zápas, který přiláká pozornost příznivců,“ podotkl Jarošík.

Teplický trenér vnímá i jarní neúspěch FK Ústí nad Labem, který sestoupil z druhé do třetí ligy.

„Z Ústí pocházím, hrál jsem tam a nedávno i trénoval. Je mi hrozně líto, co se s klubem stalo. Je to škoda i pro Teplice, protože jsme v Ústí měli hráče na hostování a tudíž na očích. Teď budeme muset vymýšlet něco jiného,“ pokrčil rameny Jarošík.

Když z Ústí nad Labem odcházel do Slovinska,  figuroval ústecký celek na třetím místě druhé ligy s ambicemi na případný postup.

„Byly to zlaté časy, teď po pádu do třetí ligy je tam všechno jinak,“ dodal Jarošík rozpačitě.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.25 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru
Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů
Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu

Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop
Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy
Největší zážitky? Dvě olympiády, říká bývalý trenér medailistů Svatopluk Žáček Největší zážitky? Dvě olympiády, říká bývalý trenér medailistů Svatopluk Žáček


Komentáře