Taťka mě do rozhovorů neprotlačuje, tvrdí Jakub Šiřina, syn šéfa ostravské televize

Opava - Jakub Šiřina byl jedním ze strůjců opavského ligového bronzu v minulé sezóně. „V Opavě jsou fantastičtí diváci, vytvářejí nám vynikající prostředí,“ říká oblíbenec basketbalových fanoušků.

Reklama

Příjmení Šiřina je na severní Moravě známé nejen kvůli vám, ale i vašemu dědovi a otcovi. Oba spojili svůj život s novinařinou a médii. Je to tak?

Ano, děda Petr Šiřina byl dlouholetým sportovním novinářem v celostátních denících (MF Dnes a Blesk). A můj taťka Tomáš Šiřina je v současnosti generálním ředitelem Televizního studia Ostrava v rámci České televize. (Předtím byl dvanáct let šéfredaktorem regionálního deníku v Moravskoslezském kraji a má za sebou i dráhu sportovního redaktora - pozn. red.).

Jak to berete?

To, že je ředitelem v ostravské televizi, nijak nevnímám. A že by mě protlačoval do rozhovorů? Vůbec nic takového neexistuje. Jedu si svůj sportovní život.

Máte také vztah k novinařině?

Zatím se věnuji aktivnímu sportu. Uvidíme, co se vyvrbí po basketbalové kariéře. Určitě bych chtěl u sportu zůstat. Nevím, jestli mám komunikační schopnosti pro noviny a média. To se zjistí časem.

S basketbalem jste začínal v Ostravě, ale výrazně jste se už zapsal do análů opavského klubu. Jak se vám tady líbí?

Nemohu si na nic stěžovat. V Opavě jsem maximálně spokojen. Lidi chodí ještě ve větším počtu, než loni. A to, co se dělo v play-off, nikdo z nás kromě Sokyho, tedy Ládi Sokolovského, který hrál už i jinačí zápasy, v Opavě nezažil. Bylo to něco neskutečného.

Nelákalo vás po famózní loňské sezóně zahraničí?

V létě jsem byl na zkoušce v Belgii. Absolvoval jsem pár tréninků v Lutychu, ale nakonec se rozhodli, že nehledají rozehrávače, ale hráče na jiné pozice. Nikdo jiný mě nekontaktoval. A tak pokračuji v Opavě, kde mám platnou smlouvu.

Co vaše reprezentační ambice?

Uvidíme, koho si trenér pozve do nároďáku. Nejbližší akce budou až po skončení ligové sezóny.

Takže se především soustředíte na domácí ligu?

Nemyslím, že bychom usnuli na vavřínech.  Liga je vyrovnanější než loni. Párkrát jsme zaváhali se soupeři, nad nimiž bychom měli urvat vítězství. Máme zkušenější a lepší družstvo, ale někdy se bohužel stává, že to nevyjde. Chceme samozřejmě obhajovat bronzové medaile. Čeká nás ještě velká porce zápasů. A vždycky je výhodnější jít do play-off z co možná nejlepší pozice, abychom začínali v domácím prostředí.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Moravskoslezský kraj

Házenkářky Poruby pronikly už do čtvrtfinále Challenge Cupu Házenkářky Poruby pronikly už do čtvrtfinále Challenge Cupu
Chceme se po útlumu vrátit mezi nejlepší, říká za ostravské volejbalisty Tomáš Zedník Chceme se po útlumu vrátit mezi nejlepší, říká za ostravské volejbalisty Tomáš Zedník
Házenkářky Poruby odehrají oba pohárové zápasy v Portugalsku. Cílem je postup, říká trenér Jan Beňadik Házenkářky Poruby odehrají oba pohárové zápasy v Portugalsku. Cílem je postup, říká trenér Jan Beňadik

Baník Ostrava získal další posilu. Z Teplic přichází Milan Jirásek Baník Ostrava získal další posilu. Z Teplic přichází Milan Jirásek
Hrajeme s příliš úzkým kádrem, uznává trenér NH Ostrava Dušan Medvecký Hrajeme s příliš úzkým kádrem, uznává trenér NH Ostrava Dušan Medvecký
Trénoval s námi i herec Ivan Trojan, říká trenér basketbalové Opavy Petr Czudek Trénoval s námi i herec Ivan Trojan, říká trenér basketbalové Opavy Petr Czudek


Komentáře