Také Vampola bude hrát za hokejovou Slavii

Vedení hokejové pražské Slavie uzavřelo novou smlouvu s útočníkem Petrem Vampolou, který je tak dalším zkušeným hráčem na soupisce prvoligového celku.

Reklama

Petr Vampola prošel během kariéry více českými i zahraničními kluby a v minulé sezoně nastupoval také za tým Kladna v extralize.

Hodně kvalitní celek, alespoň podle jmen zvučných posil s bohatými zkušenostmi, by měla mít hokejová pražská Slavia v nadcházející sezoně. Po třiačtyřicetiletém útočníkovi Jaroslavu Bednářovi, čtyřicetiletém Marku Tomicovi, který přišel z Chomutova, podepsal novou smlouvu i Petr Vampola.

Osmatřicetiletý mistr světa z Německa z roku 2010 působil v Edenu už v minulém ročníku, ale v jeho závěru od konce ledna vypomáhal už jen Kladnu v jeho nakonec neúspěšném boji o záchranu v extralize.

Jak uvádějí statistiky, v minulé sezoně stihl Vampola za Slavii v první lize 34 zápasů a připsal si v nich 36 bodů za deset branek a 26 asistencí. Ve 20 utkáních v extralize za Kladno nasbíral 11 bodů za čtyři góly a sedm přihrávek.

Vampola komentoval svoje rozhodnutí setrvat ve Slavii na klubovém webu. „Po minulé sezoně jsem přemýšlel o tom, že bych si chtěl kariéru ještě o rok prodloužit. Na Slavii jsem měl závazek z minulého roku, kdy mi vedení vyšlo vstříc a pustilo mě do Kladna zahrát si extraligu, takže jsem cítil morální povinnost vrátit to klubu jak na ledě, tak mimo něj. A rozhodl jsem se i kvůli tomu, že tady hraje (nevlastní syn) Matěj," prohlásil protřelý útočník.

Potvrzení nového angažmá Vampoly kvituje i sportovní manažer klubu Jiří Weber. „Petr je pro nás klíčovým hráčem, který svůj přínos pro tým potvrdil už loni. Stoprocentně naplnil naše představy a věříme, že budeme společně v nové sezoně úspěšní. Jsem rád, že se rozhodl pro Slavii a že jsme se domluvili na nové smlouvě," uvedl na klubovém webu.

V roce 2016 získal titul s Libercem

Vampola je výraznou postavou v hokejovém prostředí. Výrazně na sebe upozornil ve více klubech. V sezoně 2015/2016 se vynikajícími výkony a střeleckou produktivitou podílel na mistrovském titulu Liberce v extralize. V nejvyšší soutěži hrál i za Vsetín, Plzeň, Mladou Boleslav a Kladno a celkově absolvoval 670 utkání, v nichž získal v individuálních statistikách 408 bodů za 137 branek a 271 přihrávek. V první lize hrál i za Hradec Králové a České Budějovice.

Kromě startů za českou reprezentaci na mezinárodní scéně má za sebou také angažmá v KHL v Ufě, Čeljabinsku a Omsku, ve Švédsku v týmech Timra IK a Växjö i ve Švýcarsku v Ženevě.

Pro pražskou Slavii by měl nový soutěžní ročník v první lize začít v pondělí 14. září zápasem na domácím ledě v Edenu se Slovanem Ústí nad Labem.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Čtyřikrát doma, z toho třikrát bez vstřeleného gólu. Je to zdvižený prst, uznal pardubický trenér Radoslav Kováč Čtyřikrát doma, z toho třikrát bez vstřeleného gólu. Je to zdvižený prst, uznal pardubický trenér Radoslav Kováč
Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru
Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů

Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu
Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop
Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy


Komentáře