Také Vampola bude hrát za hokejovou Slavii

Útočník Petr Vampola. Foto: DenikCesko.czÚtočník Petr Vampola. Foto: DenikCesko.cz

Vedení hokejové pražské Slavie uzavřelo novou smlouvu s útočníkem Petrem Vampolou, který je tak dalším zkušeným hráčem na soupisce prvoligového celku.

Reklama

Petr Vampola prošel během kariéry více českými i zahraničními kluby a v minulé sezoně nastupoval také za tým Kladna v extralize.

Hodně kvalitní celek, alespoň podle jmen zvučných posil s bohatými zkušenostmi, by měla mít hokejová pražská Slavia v nadcházející sezoně. Po třiačtyřicetiletém útočníkovi Jaroslavu Bednářovi, čtyřicetiletém Marku Tomicovi, který přišel z Chomutova, podepsal novou smlouvu i Petr Vampola.

Osmatřicetiletý mistr světa z Německa z roku 2010 působil v Edenu už v minulém ročníku, ale v jeho závěru od konce ledna vypomáhal už jen Kladnu v jeho nakonec neúspěšném boji o záchranu v extralize.

Jak uvádějí statistiky, v minulé sezoně stihl Vampola za Slavii v první lize 34 zápasů a připsal si v nich 36 bodů za deset branek a 26 asistencí. Ve 20 utkáních v extralize za Kladno nasbíral 11 bodů za čtyři góly a sedm přihrávek.

Vampola komentoval svoje rozhodnutí setrvat ve Slavii na klubovém webu. „Po minulé sezoně jsem přemýšlel o tom, že bych si chtěl kariéru ještě o rok prodloužit. Na Slavii jsem měl závazek z minulého roku, kdy mi vedení vyšlo vstříc a pustilo mě do Kladna zahrát si extraligu, takže jsem cítil morální povinnost vrátit to klubu jak na ledě, tak mimo něj. A rozhodl jsem se i kvůli tomu, že tady hraje (nevlastní syn) Matěj," prohlásil protřelý útočník.

Potvrzení nového angažmá Vampoly kvituje i sportovní manažer klubu Jiří Weber. „Petr je pro nás klíčovým hráčem, který svůj přínos pro tým potvrdil už loni. Stoprocentně naplnil naše představy a věříme, že budeme společně v nové sezoně úspěšní. Jsem rád, že se rozhodl pro Slavii a že jsme se domluvili na nové smlouvě," uvedl na klubovém webu.

V roce 2016 získal titul s Libercem

Vampola je výraznou postavou v hokejovém prostředí. Výrazně na sebe upozornil ve více klubech. V sezoně 2015/2016 se vynikajícími výkony a střeleckou produktivitou podílel na mistrovském titulu Liberce v extralize. V nejvyšší soutěži hrál i za Vsetín, Plzeň, Mladou Boleslav a Kladno a celkově absolvoval 670 utkání, v nichž získal v individuálních statistikách 408 bodů za 137 branek a 271 přihrávek. V první lize hrál i za Hradec Králové a České Budějovice.

Kromě startů za českou reprezentaci na mezinárodní scéně má za sebou také angažmá v KHL v Ufě, Čeljabinsku a Omsku, ve Švédsku v týmech Timra IK a Växjö i ve Švýcarsku v Ženevě.

Pro pražskou Slavii by měl nový soutěžní ročník v první lize začít v pondělí 14. září zápasem na domácím ledě v Edenu se Slovanem Ústí nad Labem.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země
Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber
Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec

Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu
Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě
Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím


Komentáře