Svitavy jsou překvapením ligy basketbalistů. Tvrdě pracujeme, vysvětluje trenér Stanislav Petr

Svitavy - Sportem číslo jedna ve Svitavách je mužský basketbal, jelikož místní celek úspěšně startuje v nejvyšší soutěži. Po loňském předposledním místě v konečné tabulce se letos tým zlepšil natolik, že patří do středu tabulky Kooperativa Národní basketbalové ligy.

Reklama

„Na jednu stranu je to pro sportovní veřejnost asi překvapení, což chápu. Ale pro mě zase tolik ne. Tvrdě pracujeme a snažíme se hrát co nejlépe,“ vyjádřil hlavní rys svitavského celku trenér Stanislav Petr, který působí v klubu od začátku sezóny.

Čekali jste, že budete čeřit vody v elitní basketbalové soutěži?

Výsledky v první čtvrtině základní části předznamenaly, že by se nás měli soupeři bát i nadále. Ve druhé čtvrtině to už ale není takové, jak bych si ideálně představoval. Jsme však při zemi a s výkony i přístupem může panovat přece jen spokojenost. Nikdo s námi nepočítal, že bychom měli bojovat o první šestku v tabulce.

Z čeho vycházíte při úvahách o možnostech družstva?

Existují určité limity, co se týče finančního i hráčského zajištění klubu. Kluci však mají bojovné srdce a nevypouštějí ani zápasy, v nichž se jim třeba nedaří.

Můžete tedy trochu blíž představit složení týmu?

V minulých letech tady byli i tři cizinci najednou a sestava mohla být relativně s hvězdami. Těžko říci, jestli je to dobrá cesta. Letos jsme chtěli postavit tým na tom, že máme jen jednoho cizince. Trojice Votroubek, Šotnar a Američan Abercrombie tvoří osu, která hru táhne. Ale nemíníme spoléhat jen na ně. Když se soupeři na naše opory připraví, musíme zapojit i další hráče. Každé vítězství venku má pro nás velkou cenu. Doma jsme sebevědomější.

Jak se vám pracuje ve Svitavách?

Zastávám názor, že nezáleží na tom, v jak velkém městě v basketbale působíte, ale spíš na tom, kým jste obklopený a s jakými lidmi spolupracujete. A jak se mezi nimi cítíte. Řekl bych, že ve Svitavách se praktikuje rodinné pojetí - jeden generální manažer, jeden organizační manažer a já jako trenér. Dáváme do toho energii. Chceme hrát pro fanoušky, abychom naplnili svitavskou halu a aby naše snažení mělo pro místní lidi význam.

V minulosti jste trénoval dva a půl roku Pardubice, nyní koučujete v první lize druhého zástupce tohoto regionu.

Územní rozdělení nás začleňuje do Pardubického kraje, takže spojitost tam je. Ale rivalitu s pardubickým basketbalem nevnímáme. V každém zápase nám jde o to předvést co nejlepší výkon. Jak se to podaří, je druhá věc.

Jak se cítíte znovu ve společnosti prvoligových trenérů?

Nesetkal jsem se s žádným kolegou, který by měl odmítavý přístup. Převládá mezi námi trenérský duch. Nejvíce si rozumím s opavským Petrem Czudkem. Kdysi jsme proti sobě hrávali, já spíš už končil a Petr začínal. Líbí se mi strategie Opavy, která dává velkou šanci českým hráčům.

ČTĚTE:  Basketbalisté Ústí se vezou na vítězné vlně

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Pardubický kraj

Trenéra Zdeňka Veneru v Pardubicích nahradil Miloš Říha. Povede tým se synem Trenéra Zdeňka Veneru v Pardubicích nahradil Miloš Říha. Povede tým se synem
Chceme se proti soupeřům prosadit stylem, přibližuje Dušan Bohunický cíle Pardubic Chceme se proti soupeřům prosadit stylem, přibližuje Dušan Bohunický cíle Pardubic
Asi bych nemusel hrát nikde, říká basketbalista Votroubek o přestupu do Svitav Asi bych nemusel hrát nikde, říká basketbalista Votroubek o přestupu do Svitav

Chceme zabojovat o finále, tvrdí manažer Martin Marek o cílech pardubických basketbalistů Chceme zabojovat o finále, tvrdí manažer Martin Marek o cílech pardubických basketbalistů

Komentáře