Šumperk chce zůstat v desítce. První liga městu sluší, tvrdí Radek Kučera

Šumperk - Hokejisté HC Salith Šumperk si podle dosavadního průběhu sezóny v první lize mohou klást ambiciózní, ale reálný cíl. A tím je uhájení pozice do desátého místa v tabulce po základní části.

Reklama

„Chceme bojovat o play-off, neboť je to v našich silách. A šumperský hokej si druhou nejvyšší soutěž zaslouží,“ říká trenér Radek Kučera.

Jaké je postavení mužstva Šumperka na prvoligové scéně?

První ligu hrajeme čtvrtou sezónu v řadě. Předtím jsme většinou sestupovali a postupovali. Jsme rádi, že jsme si na soutěž už zvykli. Myslím, že městu první liga sluší.

Vaše jméno je hodně spjaté s klubem.

Jsem tady nepřetržitě sedmnáct let. Ale nerad bych tohle řešil a komentoval. Soustřeďuji se na aktuální práci s týmem.

Co tedy říkáte na výsledky v boji o desítku?

Doma se nám zpravidla daří, venku je to horší. Kdybych věděl, proč tam jsou výkyvy, tak bychom s tím něco udělali. Bohužel jsme někdy nezvládli už první třetinu a špatné vstupy do zápasu nás stály body. Lámeme si hlavu a po každé porážce jsme zklamaní.

V kádru ale máte několik zkušených hráčů. Kdo patří k oporám?

Útočníci Patrik Moskal a Karel Plášek. Hlavně „Mosky“ prokazuje formu a drží si vysokou produktivitu. Potřebovali bychom, aby se k němu i Pláškovi přidali i další hráči.

Jak se hodláte připravit na závěr základní části?

Rázně si promluvíme. A uvidíme, co z toho dál vyplyne. Nic nevzdáváme a víme, že i desáté místo zaručuje předkolo play-off. Ve hře je pořád spousta bodů. Sezóna bude ještě dlouhá.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Olomoucký kraj

Přesilovky jsou rozhodující, uvažuje olomoucký trenér Petr Fiala Přesilovky jsou rozhodující, uvažuje olomoucký trenér Petr Fiala
Lubomír Krejčíř chce házenkáře z Litovle usadit v extralize Lubomír Krejčíř chce házenkáře z Litovle usadit v extralize
Znovu nás láká medaile, tvrdí kouč basketbalového Prostějova Zbyněk Choleva Znovu nás láká medaile, tvrdí kouč basketbalového Prostějova Zbyněk Choleva

Tým extraligového nováčka Olomouc posílí Tomáš Rachůnek Tým extraligového nováčka Olomouc posílí Tomáš Rachůnek

Komentáře