Start pohárové soutěže provázejí komplikace

Kvalitní přípravou na novou sezonu má být pro hokejové celky pohárová soutěž za účasti všech extraligových a dvou prvoligových klubů. Jenže turnaj provázejí komplikace.

Reklama

Hokejová komplikace. Plánovaný začátek pohárové soutěže extraligových celků a dvojice týmů z první ligy dostává trhliny. Ne všude turnaj odstartuje podle rozpisu v úterý 4. srpna.

Vedení hokejového svazu podle ČTK odložilo kvůli karanténním opatřením v klubech Motor České Budějovice, Verva Litvínov a Rytíři Kladno pět zápasů přípravného turnaje Generali Česká Cup, které se měly hrát na počátku srpna. Náhradní termíny zatím nebyly stanoveny.

Oproti původnímu záměru se v úterý 4. srpna neuskuteční utkání Sparta - České Budějovice, Plzeň - Kladno, Liberec - Litvínov a ze čtvrtečního programu 6. srpna vypadly souboje České Budějovice - Kladno a Litvínov - Mladá Boleslav.

S účastníky poháru jsme v kontaktu a mají zájem soutěž sehrát, což termíny i při odložených zápasech zatím umožňují. Další vývoj však bude záviset na epidemiologické situaci a případných omezeních v klubech nebo městech a regionech," uvedl tiskový mluvčí Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Zikmund.

Týmy v karanténě

Extraligové celky Litvínova a Českých Budějovic jsou stejně jako prvoligové Kladno v karanténě od minulého týdne poté, co se v jejich klubech objevili hráči pozitivně testovaní na nemoc covid-19.

Úvodní kolo turnaje tak zahájí jen pět zápasů, podle plánu se mají utkat Olomouc s Hradcem Králové, Třinec s Přerovem, Mladá Boleslav s Karlovými Vary, Zlín s Vítkovicemi a Brno s Pardubicemi.

Pokud se utkání uskuteční, měl by být magnetem souboj brněnské Komety s posíleným pardubickým Dynamem, které získalo mj. reprezentačního obránce Nakládala z ruské KHL. Nové hráče ale hodlají představit i v dalších klubech, například Vítkovice přivedly navrátilce Irgla, Krenželoka, Hradec Králové zase Vl. Růžičku ml. Pohyb v kádrech nastal i v ostatních klubech, které postupně dolaďují soupisky.

 

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík
Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme? Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme?
Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc

V Praze začala velká výměna zastávek MHD V Praze začala velká výměna zastávek MHD
Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín
Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku


Komentáře