Start pohárové soutěže provázejí komplikace

Kvalitní přípravou na novou sezonu má být pro hokejové celky pohárová soutěž za účasti všech extraligových a dvou prvoligových klubů. Jenže turnaj provázejí komplikace.

Reklama

Hokejová komplikace. Plánovaný začátek pohárové soutěže extraligových celků a dvojice týmů z první ligy dostává trhliny. Ne všude turnaj odstartuje podle rozpisu v úterý 4. srpna.

Vedení hokejového svazu podle ČTK odložilo kvůli karanténním opatřením v klubech Motor České Budějovice, Verva Litvínov a Rytíři Kladno pět zápasů přípravného turnaje Generali Česká Cup, které se měly hrát na počátku srpna. Náhradní termíny zatím nebyly stanoveny.

Oproti původnímu záměru se v úterý 4. srpna neuskuteční utkání Sparta - České Budějovice, Plzeň - Kladno, Liberec - Litvínov a ze čtvrtečního programu 6. srpna vypadly souboje České Budějovice - Kladno a Litvínov - Mladá Boleslav.

S účastníky poháru jsme v kontaktu a mají zájem soutěž sehrát, což termíny i při odložených zápasech zatím umožňují. Další vývoj však bude záviset na epidemiologické situaci a případných omezeních v klubech nebo městech a regionech," uvedl tiskový mluvčí Českého svazu ledního hokeje Zdeněk Zikmund.

Týmy v karanténě

Extraligové celky Litvínova a Českých Budějovic jsou stejně jako prvoligové Kladno v karanténě od minulého týdne poté, co se v jejich klubech objevili hráči pozitivně testovaní na nemoc covid-19.

Úvodní kolo turnaje tak zahájí jen pět zápasů, podle plánu se mají utkat Olomouc s Hradcem Králové, Třinec s Přerovem, Mladá Boleslav s Karlovými Vary, Zlín s Vítkovicemi a Brno s Pardubicemi.

Pokud se utkání uskuteční, měl by být magnetem souboj brněnské Komety s posíleným pardubickým Dynamem, které získalo mj. reprezentačního obránce Nakládala z ruské KHL. Nové hráče ale hodlají představit i v dalších klubech, například Vítkovice přivedly navrátilce Irgla, Krenželoka, Hradec Králové zase Vl. Růžičku ml. Pohyb v kádrech nastal i v ostatních klubech, které postupně dolaďují soupisky.

 

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země
Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber
Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec

Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu
Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě
Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím


Komentáře