Sparta přivedla Čelůstku z Turecka, Hancko zůstává

Fotbalová pražská Sparta ohlásila příchod reprezentačního obránce Ondřeje Čelůstky z tureckého Antalyasporu. Zároveň letenský klub potvrdil, že v něm zůstává slovenský obránce Dávid Hancko.

Reklama

Ve fotbalové pražské Spartě je rušno. Klub oznámil, že na Letnou přichází český reprezentační obránce Ondřej Čelůstka z Turecka. A v týmu zůstane i slovenský obránce Dávid Hancko díky prodloužení hostování z italské Fiorentiny.

Čelůstka v minulosti dva roky působil v týmu sparťanského rivala Slavie. Poté strávil od roku 2011 devět let v zahraničních ligách, konkrétně v italském Palermu, tureckém Trabzonsporu, anglickém Sunderlandu, německém Norimberku a tureckém Antalyasporu.

Třebaže Čelůstka pochází z Moravy, očekává, že se nevyhne asi ani připomínkám ohledně angažmá ve Slavii. „Tak nějak tuším, že tahle otázka bude přicházet, a není příjemné na to odpovídat. Vnímám to tak, že jsem především kluk ze Zlína, kdybych byl Pražák, bylo by to štiplavější téma. Minulost ve Slavii mám, byl jsem tam rok a půl, jsem za tu zkušenost rád. Odrazil jsem se odtamtud do Evropy. Ale žiju současností, jsem na Spartě a chci udělat maximum pro to, abychom se dostali co nejvýš," řekl Čelůstka klubovému webu a jeho vyjádření převzala i média.

Jak uvádí ČTK, zlínský odchovanec patřil v poslední době k oporám české reprezentace. V uplynulé kvalifikaci nevynechal ani minutu a k postupu na evropský šampionát přispěl i jedním gólem při výhře 2:1 nad Kosovem.

Čelůstka je připraven na to, že by se měl stát jedním z lídrů Sparty. „Přece jen mám už něco odehráno. Chci uplatnit zkušenosti nejen z dřívějšího působení v Česku, ale i ze zahraničních soutěží a reprezentace. Důležitá je i kabina. Od ní se odvíjí ve fotbale hodně věcí,“ přemítal nový muž ve sparťanském kádru.

Oboustranná spokojenost

Už po skončení minulé sezony avizoval trenér Sparty Václav Kotal, že prioritou při skladbě mužstva by mělo být setrvání stopera Dávida Hancka. A to se podařilo. Slovenský reprezentační obránce zůstane na Letné po prodloužení hostování z Fiorentiny. Spokojen je tak nejen kouč a šéfové sportovního úseku Sparty, ale i sám hráč.

Hancko si po potvrzení faktu, že může dál hrát za Spartu, angažmá v pražském klubu i výhled do budoucnosti velmi pochvaloval. „Vedení Sparty i agent odvedli skvělou práci, ale nejdůležitější bylo, že já jsem to tak chtěl. I navzdory tomu, že nevyšel ten přestup, tak jsem řekl, že pro příští sezonu tu stejně chci zůstat. Dohodli jsme se na možnosti dalšího hostování. Nebylo to snadné, ale jsem rád, že to vyšlo a stihlo se to ještě včas," řekl Hancko pro klubovou televizi.

Pražská Sparta zařadila do letní přípravy i navrátilce z hostování. Už v prvním přípravném zápase si zahráli Lukáš Juliš, na jaře hrající za Sigmu Olomouc, Dominik Plechatý po příchodu z Jablonce a Jan Fortelný z Vysočiny Jihlava.

 

 

 

 

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru
Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů
Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu

Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop
Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy
Největší zážitky? Dvě olympiády, říká bývalý trenér medailistů Svatopluk Žáček Největší zážitky? Dvě olympiády, říká bývalý trenér medailistů Svatopluk Žáček


Komentáře