Sparta dominuje a vede ligu po čtyřech letech

Po třech kolech první fotbalové ligy je na špici celek pražské Sparty s plným počtem devíti bodů. Letenský tým jako jediný zatím neztratil v tabulce ani bod.

Reklama

Tomu se říká skvělá bilance. Výhry v Brně 4:1, doma nad Olomoucí 3:0, v Karviné 5:2. Fotbalisté pražské Sparty předvádějí možná až nečekaně spanilou jízdu, která je v ligové tabulce zaslouženě vynesla na první místo tabulky.

Není proto divu, že hned po zápase na karvinském stadionu se z různých stran připomínalo, po jak dlouhé době se Sparta ocitla v čele prvoligové soutěže. Po čtyřech letech. Předtím byla na vrcholu tabulky naposledy v srpnu 2016.

Věděli jsme, že máme šanci se posunout úplně nahoru. Ale jsem trošku pověrčivý, proto jsem na to nechtěl před zápasem myslet. Ale samozřejmě je teď příjemný pocit, kam jsme se dostali,“ glosoval tažení současného lídra trenér Václav Kotal v klubové televizi na sparťanském webu.

Jelikož jsou odehrána jen tři kola, tak kouč zůstává nad věcí. „Kdybychom postavením na špici ligu i skončili, tak to by bylo lepší. Ale soutěž má čtyřiatřicet kol s osmnácti účastníky, takže jsme teprve v úvodní fázi sezony,“ uvažoval Václav Kotal.

Lischka s Plechatým v obraně

Při zranění stoperů Sparty, shodou okolností slovenských reprezentantů Dávida Hancka a Lukáše Štetiny, nastoupili ve středu obrany v Karviné David Lischka a Dominik Plechatý. Mají společné to, že v minulých sezonách působili v prvoligovém Jablonci. Lischka pak zamířil na Letnou v rámci přestupu. Plechatý se letos v létě vrátil z jabloneckého hostování, kde se mu dařilo.

Hrát za Spartu není jednoduché. Zvlášť když v průběhu zápasu prohrávate jako my v Karviné. Na každém hráči se dají najít různé aspekty. Lischka nacentroval na první gól, Od Plechatého to bylo taky v pořádku,“ hodnotil Kotal.

Byť Sparta prokazuje efektivitu v koncovce, má kouč dílčí výhrady k obranné fázi. „Ve hřed dopředu jsme silní. V Karviné jsme dali dost gólů, ale je škoda, že jsme dva inkasovali. Musíme se zlepšit v obranné činnosti, třeba v přistupování k protihráčům a v dalších základních věcech,“ analyzoval trenér Sparty.

Hráči letenského celku ovládli pořadí nejlepších kanonýrů ligy. Lukáš Juliš a Bořek Dočkal vstřelili po třech gólech, Adam Hložek a Libor Kozák po dvou. Přitom Kozák nastupuje zpravidla v roli střídajícího hráče.

Neznamená to, že by Kozákova současná pozice takhle zůstala po celou sezonu. Zohledňujeme, zda hrajeme doma nebo venku a podle toho volíme i základní sestavu. Přihlížeme i k analýze hry soupeře,“ uvedl ještě Václav Kotal.

 

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Čtyřikrát doma, z toho třikrát bez vstřeleného gólu. Je to zdvižený prst, uznal pardubický trenér Radoslav Kováč Čtyřikrát doma, z toho třikrát bez vstřeleného gólu. Je to zdvižený prst, uznal pardubický trenér Radoslav Kováč
Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru Trenér Dušan Poloz rád vzpomíná na triumf s českým týmem v evropském poháru
Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů Po čtvrtém místě pomýšlejí na medaili. Baví nás vyhrávat, říká trenér ústeckých basketbalistů

Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu Po otevření D35 na Pardubicku řidiči vyhlížejí další úseky na Moravu
Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop Karlovarsko má znovu nejvyšší ambice, avizuje nový asistent trenéra Martin Kop
Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy Jsem zvědavý na Spartu a Třinec, vyhlíží Čestmír Kodrle start hokejové extraligy


Komentáře