Sparta bez Štetiny. Musíme si poradit, říká trenér Kotal

Trenér Václav Kotal. Foto: DeníkČesko.czTrenér Václav Kotal. Foto: DeníkČesko.cz

Fotbalisté pražské Sparty hrají ve třetím ligovém kole v Karviné. Pražská Slavia má za soupeře Pardubice, které našly "domácí" prostředí na pražském stadionu v Ďolíčku. Hráči Slavie tak budou v roli hostujícího týmu na hřišti, kam to mají pět minut z Edenu.

Reklama

Fotbalisté pražské Sparty i Slavie se ve třetím ligovém kole, které se uskuteční v sobotu 12. a v neděli 13. září, představí na hřištích soupeřů.

Zatímco tým z Letné čeká zápas na opačném konci republiky v Karviné, výprava červenobílých se přesouvá za svým soupeřem v rámci pražských Vršovic pouze z Edenu do Ďolíčku, kde mají „domácí“ prostředí fotbalisté Pardubic.

„Zranění Lukáše Štetiny je pro nás velká ztráta, v poslední době se dostal do vynikající formy, ale musíme si s tím poradit,“ říká trenér Sparty Václav Kotal.

V minulé sezoně Sparta v Karviné jasně vyhrála. „Ale od jara, kdy se jí v závěru soutěže nedařilo, je v úplně jiné situaci. Obměňuje kádr a remizovala s Ostravou a vydřela tři body v Opavě. Takže tam asi panuje dobrá nálada. Pokud jde o naše mužstvo, kluci se vrátili z reprezentačních výběrů. Chceme podat kvalitní výkon,“ poznamenal Kotal směrem k utkání v Karviné.

Slavia s Pardubicemi v Ďolíčku

Pražskou Slavii čeká vystoupení na půdě nováčka z Pardubic, který našel azyl na stadionu Bohemians. Třebaže jsou Východočeši v první lize teprve od druhé poloviny srpna, už v ní zanechali dobrý dojem.

„První dvě kola odehrály Pardubice velice dobře. Všeobecně se o nich mluví s respektem, je to sympatické mužstvo,“ míní trenér Slavie Jindřich Trpišovský. „Tím, že Pardubičtí vyhráli druhou ligu, dokazují oprávněnost účasti mezi elitou. Mají dobrou organizaci hry, což prokázali v Jablonci i „doma“ proti Teplicím,“ rozebíral Trpišovský.

Fakt, že Slavia nemusí cestovat do Pardubic ani nikam jinam z Prahy, samozřejmě kouč vítá. „Když to tak řeknu, tak pro nás je lepší hrát pět minut od domácího stadionu v Edenu, než třeba jet zrovna do Pardubic. Ale tím, že soupeř vlastně nemá opravdovou výhodu domácího hřiště, se pro nás nic nemění. Na to, kde hrajeme, se nemůžeme ohlížet, chceme pokaždé uspět,“ dodal Trpišovský.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík
Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme? Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme?
Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc

V Praze začala velká výměna zastávek MHD V Praze začala velká výměna zastávek MHD
Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín
Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku


Komentáře