Sparta bez Štetiny. Musíme si poradit, říká trenér Kotal

Trenér Václav Kotal. Foto: DeníkČesko.czTrenér Václav Kotal. Foto: DeníkČesko.cz

Fotbalisté pražské Sparty hrají ve třetím ligovém kole v Karviné. Pražská Slavia má za soupeře Pardubice, které našly "domácí" prostředí na pražském stadionu v Ďolíčku. Hráči Slavie tak budou v roli hostujícího týmu na hřišti, kam to mají pět minut z Edenu.

Reklama

Fotbalisté pražské Sparty i Slavie se ve třetím ligovém kole, které se uskuteční v sobotu 12. a v neděli 13. září, představí na hřištích soupeřů.

Zatímco tým z Letné čeká zápas na opačném konci republiky v Karviné, výprava červenobílých se přesouvá za svým soupeřem v rámci pražských Vršovic pouze z Edenu do Ďolíčku, kde mají „domácí“ prostředí fotbalisté Pardubic.

„Zranění Lukáše Štetiny je pro nás velká ztráta, v poslední době se dostal do vynikající formy, ale musíme si s tím poradit,“ říká trenér Sparty Václav Kotal.

V minulé sezoně Sparta v Karviné jasně vyhrála. „Ale od jara, kdy se jí v závěru soutěže nedařilo, je v úplně jiné situaci. Obměňuje kádr a remizovala s Ostravou a vydřela tři body v Opavě. Takže tam asi panuje dobrá nálada. Pokud jde o naše mužstvo, kluci se vrátili z reprezentačních výběrů. Chceme podat kvalitní výkon,“ poznamenal Kotal směrem k utkání v Karviné.

Slavia s Pardubicemi v Ďolíčku

Pražskou Slavii čeká vystoupení na půdě nováčka z Pardubic, který našel azyl na stadionu Bohemians. Třebaže jsou Východočeši v první lize teprve od druhé poloviny srpna, už v ní zanechali dobrý dojem.

„První dvě kola odehrály Pardubice velice dobře. Všeobecně se o nich mluví s respektem, je to sympatické mužstvo,“ míní trenér Slavie Jindřich Trpišovský. „Tím, že Pardubičtí vyhráli druhou ligu, dokazují oprávněnost účasti mezi elitou. Mají dobrou organizaci hry, což prokázali v Jablonci i „doma“ proti Teplicím,“ rozebíral Trpišovský.

Fakt, že Slavia nemusí cestovat do Pardubic ani nikam jinam z Prahy, samozřejmě kouč vítá. „Když to tak řeknu, tak pro nás je lepší hrát pět minut od domácího stadionu v Edenu, než třeba jet zrovna do Pardubic. Ale tím, že soupeř vlastně nemá opravdovou výhodu domácího hřiště, se pro nás nic nemění. Na to, kde hrajeme, se nemůžeme ohlížet, chceme pokaždé uspět,“ dodal Trpišovský.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země Pardubice potemní, připojí se k Hodině Země
Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber Výuka přes internet má své výhody i nevýhody, říká David Gruber
Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec Hokejisty Českých Budějovic povedou v extralize noví trenéři Jaroslav Modrý a Patrik Martinec

Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu Hokejový obránce David Štich výrazně střelecky pomohl Litvínovu
Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě Fotbalová liga: Pardubice senzačně na pátém místě
Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím Trenér Jozef Weber skončil v Mladé Boleslavi, tým nově vede Karel Jarolím


Komentáře