Slovan Liberec mění kouče. Kvůli špatnému podzimu končí Samuel Slovák

Liberec - V A týmu prvoligového FC Slovan Liberec končí trenér i asistent. Samuel Slovák a Jozef Valachovič po vzájemné dohodě s klubovým vedením opouští po tristním podzimu lavičku klubu pod Ještědem. O záchranu Slovan bude bojovat s novým koučem. Jeho jméno vedení klubu zatím nezveřejnilo.

Reklama

Důvodem odchodu trenéra i jeho asistenta jsou neuspokojivé sportovní výsledky. Tým totiž přezimuje na patnáctém místě tabulky Synot ligy s 15 body. Hůř je na tom jen Hradec Králové.

Trenér Samuel Slovák působil na liberecké lavičce od léta 2014. Přebíral celek, který předtím obsadil na jaře čtvrté místo v ligové tabulce, a čekalo se, že i přes oslabení kádru si uchová solidní výkonnost. Jenže Slovan neuspěl v kvalifikaci o postup do základní skupiny Evropské ligy ani pak v domácí soutěži. Devět remíz bylo zoufalou bilancí, jelikož k nim mužstvo přidalo pouhá dvě ligová vítězství (nad Ostravou 6:0 a na hřišti Bohemians 4:2).

Třebaže se v hodnoceních zápasů často zmiňoval solidní herní projev mužstva, výsledky tomu neodpovídaly. Nepomohla ani hrozba pokut, že z posledních dvou podzimních kol musí hráči získat čtyři body. Místo toho Slovan remizoval s Jihlavou 2:2 a prohrál po tragickém výkonu v Příbrami 0:1.

Jen pro připomenutí: v kalendářním roce 2014 vedli liberecký Slovan tito trenéři: Jaroslav Šilhavý, asistent Jiří Chytrý, od dubna do června David Vavruška, asistent Džimis Bekakis a od června do konce listopadu Samuel Slovák, asistent Jozef Valachovič.

Vedení klubu, který není zvyklý na záchranářské starosti v lize, už pracuje na příchodu nového trenéra. Měl by se ujmout zimní přípravy.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Liberecký kraj

Proti Slavii mám velkou motivaci, svěřil se liberecký útočník Petr Jelínek po prohře Proti Slavii mám velkou motivaci, svěřil se liberecký útočník Petr Jelínek po prohře
V boji o záchranu má Liberci pomoci Marek Bakoš z Plzně V boji o záchranu má Liberci pomoci Marek Bakoš z Plzně
Týmový výkon je základem, tvrdí liberecký útočník Petr Vampola Týmový výkon je základem, tvrdí liberecký útočník Petr Vampola

Hokejový útočník Jaroslav Balaštík dostane šanci v Liberci Hokejový útočník Jaroslav Balaštík dostane šanci v Liberci
Jakub Vencovský chce s libereckou Duklou získat titul Jakub Vencovský chce s libereckou Duklou získat titul
Lukáš Masopust vymění Vysočinu za Jablonec Lukáš Masopust vymění Vysočinu za Jablonec


Komentáře