Slavia uvolnila Sýkoru do polské Poznaně

Jan Sýkora. Foto Archiv DenikCesko.czJan Sýkora. Foto Archiv DenikCesko.cz

V rozbíhající se fotbalové sezoně už nezasáhnou do české ligy někteří zkušení hráči. Po odchodu z pražské Slavie zamířili například Sýkora, Hušbauer a Baluta do zahraničí.

Reklama

Krátká letní přestávka ve fotbalových soutěžích přinesla řadu hráčských změn. Kluby postupně především představovaly svoje posily, ale řada fotbalistů z české první ligy odešla do zahraničí. Jako například trojice Sýkora, Hušbauer a Baluta.

Ani nepřekvapilo, že dost novinek nastalo v nabitém kádru pražské Slavie. Příchodem čtveřice Malinský, Karafiát, Kuchta, Beran ze Slovanu Liberec logicky nezbylo místo na jiné hráče, kteří figurují na velmi početné soupisce českého mistra.

Zkušený záložník Jan Sýkora na sebe upozornil ve Slovanu Liberec i v Evropské lize, odešel do pražské Slavie a pokračoval v herním vzestupu, který jej přivedl až do reprezentace. Postupně ale místo v sestavě Slavie ztratil a zamířil na hostování zpět do Liberce. Pak jej Slavia poslala pro změnu do sousedního Jablonce.

V jabloneckém týmu odehrál vydařenou loňskou sezonu, přesto v Praze nezůstal. Nedlouho před koncem srpna přestoupil do polského klubu Lech Poznaň. Rozšíří tak skupinu českých fotbalistů, kteří hrají polskou nejvyšší soutěž.

Jan Sýkora odchází z české ligy s dobrými pocity. „Ve Slavii jsem okusil, jaké to je vyhrát ligu i pohár. Tím se mi splnil fotbalový sen. Na Slavii budu vzpomínat jen v dobrém,“ konstatoval Sýkora v klubové televizi na slávistickém webu.

Hušbauer na Kypru

Záložník Josef Hušbauer působil na jaře v německém Dynamu Drážďany. Po jeho sestupu až do tamní třetí ligy se sice vrátil do Prahy, ale prakticky vzápětí jej Slavia uvolnila do kyperské Famagusty. Hušbauer má za sebou nejen dřívější úspěšné angažmá ve Slavii, ale jeden čas si vybudoval pevné místo i v reprezentační výběru.

Baluta v Maďarsku

Angažmá ve Slavii uzavřel i rumunský záložník Alexandr Baluta. Zpočátku sice dostával šanci v ligovém týmu, ale výrazně se neprosadil. Jak už to bývá u slávistických hráčů, odešel na hostování do Slovanu Liberec. Pod Ještědem zanechal dobrou stopu, ale ani on po návratu do Slavie v Edenu nebude pokračovat. Zamířil do maďarského klubu Puskás Academia.

Z české ligy ale odcházeli v létě i hráči pražské Sparty, například Kanga, Costa, Mandjeck, Kaya. Smlouvu neprodloužil ani Frýdek. Štěstí v cizině zkusí i stoper Čmovš z Teplic a útočník Wágner z Mladé Boleslavi, kteří našli nové působiště na Kypru.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík Teplice bez opor skládají nový kádr. Start s Plzní může být lákavý, míní trenér Jiří Jarošík
Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme? Praha má vizi dvou milionů obyvatel. Komu a kde je vezme?
Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc Čtyřicet let od posledního titulu pražské Dukly. Bylo to skvělé setkání, říká Stanislav Pelc

V Praze začala velká výměna zastávek MHD V Praze začala velká výměna zastávek MHD
Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín Praha buduje parkovací domy u dopravních uzlů: Černý Most, Nové Butovice, Hostivař či Zličín
Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku Elektřina i plyn zdraží v roce 2022 pro všechny. ERÚ zvýší regulovanou složku


Komentáře