Šlágry 10. kola ligy: Návrat Lischky? Malý zázrak, říká trenér Sparty Jílek před derby

David Lischka. Foto: archiv DeníkČesko.czDavid Lischka. Foto: archiv DeníkČesko.cz

Po fantastickém vystoupení fotbalistů pražské Slavie na půdě slavného Interu Milán v Lize mistrů se do centra pozornosti fanoušků dostává znovu nejvyšší soutěž. A v ní je šlágrem 10. kola první ligy derby v Praze na Letné mezi Spartou a právě Slavií, hraje se v neděli 22. září od 18 hodin.

Reklama

Domácí tým Sparty půjde do zápasu po výhře 2:0 ve Zlíně. Kromě výsledků potěšil trenéra Václava Jílka i výkon stopera Davida Lischky. Poprvé po únorové operaci srdce dostal příležitost i v ligovém utkání, což je podle Jílka něco nevídaného.

„Návrat Davida Lischky beru jako malý zázrak. Před třemi týdny nebyl připraven ani na poločas, teď zvládl sedmdesát minut. K dispozici měl další týden a věřím, že bude připraven. Je pro nás důležitý článek, potřebujeme se už udržet v nějaké formaci,“ podotkl trenér Sparty na adresu mladého fotbalisty na tiskovce před zápasem se Slavií.

Derby bude výjimečné po slávistického záložníka Nicolaeho Stanciua, který ještě do zimy působil na Spartě. Potom odešel do arabského fotbalového prostředí a v létě zamířil do Slavie! „Doneslo se ke mně, že tady má být určitá forma protestu před zápasem. Jak ho přijmou? Myslím, že tyto věci se neodpouštějí ani na jedné straně. Asi si tady něco vyslechne," řekl Jílek.

Největší zápas v Česku

I pro trenéra Sparty to bude významná událost v jeho fotbalové kariéře. Chystá se na svoje první derby se Slavií v roli hlavního kouče Sparty. Tedy v pozici, která je ostře sledovaná ze všech úhlů. „Ještě asi čtyři dny před zápasem jsem žádný rozdíl ve vztahu k jiným zápasům nepociťoval, ale to je asi dané tím, že se hraje až v neděli. Samozřejmě v den utkání pocity asi budou jiné, je to logické. Je to největší zápas v Česku, historicky dva největší rivalové," svěřil se Jílek.

I ve Spartě vnímají, jak si Slavia vedla v Miláně. „Častokrát zazněly hlasy, že Slavia uspěla nečekaným způsobem, ale pro mě to obrovské překvapení není. Slavia prokázala pracovitost a kvalitu,“ všiml si Jílek.

Slavia má zraněné záložníky

Pražská Slavia se musí přeorientovat z Ligy mistrů na českou ligu. A trenér Jindřich Trpišovský si uvědomuje, že tým může mít problémy se složením středové řady. Přitom ještě nedávno figurovali v kádru slovenský reprezentant Stoch, čeští reprezentanti Zmhal a Král, kteří ale dostali souhlas k odchodům do zahraničí. A někteří současní záložníci zápolí se zdravotními potížemi. „Konkrétně Takács, Ševčík a Traore. Doufám, že se do neděle nepřihodí nic dalším hráčům,“ zamyslel se trenér před novináři.

„Je samozřejmě výhodou, že hrajeme až v neděli. To se snad dáme dohromady. Kdyby to byla Evropská liga čtvrtek - neděle, je to velký problém," mínil Trpišovský.

Plzeň do Českých Budějovic

Z dalších zápasů stojí za zmínku vystoupení Viktorie Plzeň v Českých Budějovicích. Půjde o měření sil druhého celku tabulky na půdě nováčka. Mladá Boleslav hraje s Baníkem Ostrava.

„Musíme odčinit selhání z Teplic,“ přeje si boleslavský trenér Jozef Weber. Slovácko hostí Teplice. „Chceme navázat na výhru nad Boleslaví,“ říká teplický trenér Stanislav Hejkal, který se může po trestu vrátit na lavičku. Do Opavy přijede Slovan Liberec a už v pátek je na programu souboj Bohemians Praha 1905 se Zlínem, Až v pondělí se dohrává kolo zápasem Jablonce s Olomoucí.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Šlágry 9. kola ligy: Řada týmů představí další nové posily Šlágry 9. kola ligy: Řada týmů představí další nové posily
Hokejová Sparta: Jde nám o klubový úspěch, říká nový kapitán Michal Řepík Hokejová Sparta: Jde nám o klubový úspěch, říká nový kapitán Michal Řepík
Fotbalová Slavia získala Horu z Teplic a Takácse z Mladé Boleslavi Fotbalová Slavia získala Horu z Teplic a Takácse z Mladé Boleslavi

Vybrat si nejen lékaře, ale i nemocnici. Chirurgické operace nemusí být strašákem Vybrat si nejen lékaře, ale i nemocnici. Chirurgické operace nemusí být strašákem
Trenér Martin Hašek: Jsem rád, že zvládáme domácí zápasy Trenér Martin Hašek: Jsem rád, že zvládáme domácí zápasy
Šlágry 8. kola ligy: Fotbalisté pražské Sparty zkusí zastavit mizérii proti Olomouci Šlágry 8. kola ligy: Fotbalisté pražské Sparty zkusí zastavit mizérii proti Olomouci


Komentáře